هدر موبایل
1397/05/02 18:13:31
سرویس فرهنگی
سعیدی با تبریک میلاد امام رضا(ع):

ساخت آثار هنری تاریخی و مذهبی مغفول مانده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از کم‌کاری در تولید آثار هنری تاریخی-مذهبی، گفت: تصویر داستان زندگی ائمه و بزرگان دین درصورت خوش‌ساخت بودن مخاطبان بی شماری خواهند داشت.
ساخت آثار هنری تاریخی و مذهبی مغفول مانده است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از کم‌کاری در تولید آثار هنری تاریخی-مذهبی، گفت: تصویر داستان زندگی ائمه و بزرگان دین درصورت خوش‌ساخت بودن مخاطبان بی شماری خواهند داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/79011.jpg ساخت,آثار,هنری,تاریخی,و,مذهبی,مغفول,مانده,است Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در آستانه میلاد امام رضا(ع) ضمن تبریک این ایام، با انتقاد از مغفول ماندن آثار تاریخی و مذهبی، گفت: در گذشته آثار تاریخی و مذهبی بیشتر مورد توجه مدیران و فیلمسازان قرار می‌گرفت؛ در حالی که تجربه ثابت کرده است این آثار در صورت خوش ساخت بودن در همه ادوار مورد توجه اقشار مختلف جامعه و حتی نسل جوانان و نوجوان قرار می‌گیرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سالانه ردیفی باعنوان آثار فاخر تعریف می‌شود لذا نباید تعداد این آثار محدود بوده و هرچند سال یکبار یک اثر فاخر ساخته شود، ادامه داد: وزارت فرهنگ، صدا و سیما، سازمان تبلیغات و دیگر دستگاه‌ها باید این آثار را بدون دخالت مستقیم در نحوه ساخت،  حمایت کرده تا خلاءهای بودجه‌ای پر شوند.

وی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مطابق وظیفه‌اش بر نحوه دخل و خرج بودجه فیلم‌های فاخر نظارت خواهد کرد، افزود: باید برای بررسی مهجوریت تولیدات تصویری و نمایشی در حوزه تاریخی-مذهبی، ابتدا بررسی کرد استراتژی و برنامه فرهنگی مسئولان دراین خصوص چیست و چه رویکرد، جهان‌بینی و اهدافی نسبت به آن دارند تا در گام‌های بعدی به سمت اقدام و عمل رفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با بیان اینکه به‌یقین تاثیر آثار تصویری در تزریق افکار مذهبی و اعتقادی از اهمیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد: کره‌ای‌ها، افسانه‌های خود را به بهترین شکل ممکن به تصویر می‌کند و ما دستاورد آن‌ها را با ذوق و شوق خریداری می‌کنیم؛ اما خود وقایع و داستان‌های تاریخی و مذهبی جذاب خود را به تصویر نمی‌کشیم و این امر از نبود اراده و درک درست از اهمیت موضوع نشأت می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet