هدر موبایل
1388/06/11 10:35:00
سرویس صحن

خبر کامل دفاعیه مطهری از وزیر پیشنهادی علوم

**نماینده مردم تهران مقابله با ایجاد فضای امنیتی و دفع از آزادی بیان در دانشگاه ها را از برنامه های قابل دفاع وزیر پیشنهادی علوم دانست.

علی مطهری نماینده تهران در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت علوم اظهار داشت: برخلاف آنچه که ابتدا به نظر می‌رسد جنبه علمی و فرهنگی آقای دانشجو برجنبه سیاسی ایشان غلبه دارد منتهی سیر فعالیت‌های ایشان به گونه‌ای بوده که برحسب انجام وظیفه مسئولیت کارهای را پذیرفتند که در این اواخر بیشتر جنبه سیاسی داشته است.

وی افزود:  با توجه به بحث‌های که دانشجو در کمیسیون فرهنگی داشت متوجه شدم که نگاه درستی نسبت به ماهیت و هدف دانشگاه و دانشگاه اسلامی دارند که در نفی نگاه غربی به دانشگاه است.

وی با بیان اینکه هدف دانشگاه اسلامی انسان سازی است و علم ابزاری است برای ایمان ما به علم، تصریح کرد: البته این مطلب از دو راه تامین می‌شود یکی از راه بکارگیری اساتید مومن و متعهد و دوم از طریق کتب درسی درست خصوصا در حوزه علوم انسانی که آقای دانشجو به هر دو مساله توجه دارند و اهتمام جدی برای اصلاح این دو حوزه دارند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: مطلب دیگر توجه به فضای فرهنگی دانشگاه‌هاست. اگر فضای فرهنگی دانشگاه‌ها مساعد نباشد همه این تلاش‌ها بی‌فایده خواهد بود یعنی با بهترین اساتید و بهترین کتاب‌های درسی و بیشترین تلاش‌ها اگر فضای فرهنگی دانشگاه‌ها مناسب نباشد ما به آن هدف خودمان نخواهیم رسید که باز دیدیم ایشان توجه خوبی به این مساله دارند.

وی افزود: مساله بعدی نحوه ارتقای اساتید است شاید در کشور ما برای ارتقای اساتید به ارزشیابی آی‌سی‌آی که مرکز آن هم در آمریکا است بیش از اندازه اهمیت داده می‌شود و به لیاقت‌ها و توانایی‌های ذاتی کمتر توجه می‌شود که این یک نقطه ضعف است که آقای دانشجو به این مساله هم توجه خوبی دارند و در این حوزه هم مهم هستند.

مطهری تصریح کرد:ما بخواهیم آزادی بیان را در دانشگاه‌ها مخدوش کنیم این اساسا با فلسفه آزادی بیان در دانشگاه مغایر است که ایشان هم به این مساله توجه دارند که باید در حد اعلاء وجود داشته باشد تا آنجا که مساله نفاق، فریب و نیرنگ در کار نیست باید آزادی بیان در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد و دیدیم که ایشان توجه کافی را به این مساله دارند.

این نماینده مجلس افزود: مساله بعدی جلوگیری از امنیتی شدن فضا در دانشگاه‌ها که این مساله نیز مورد توجه آقای دانشجو هست که ما نباید فضای دانشگاه‌ها را امنیتی کنیم.

مطهری با بیان اینکه دانشجو توانایی اداره وزارت علوم را دارد، گفت: پرکار بودن و اعتراض به دولت انگلستان به خاطر سلمان رشدی یک نقطه مثبت در کارنامه ایشان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet