خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/05/03 12:34:39
سرویس صحن
کواکبیان در تذکر شفاهی خواستار شد:

ضرورت تشکیل شورای ساماندهی امور پایتخت

نماینده مردم تهران در مجلس از تشکیل نشدن شورای ساماندهی امور پایتخت انتقاد کرد.
ضرورت تشکیل شورای ساماندهی امور پایتخت نماینده مردم تهران در مجلس از تشکیل نشدن شورای ساماندهی امور پایتخت انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804105974693805.jpg ضرورت,تشکیل,شورای,ساماندهی,امور,پایتخت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 3 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اصل 15 قانون اساسی گفت: تلقی نابه جایی از بحث های آقای وزیر در بین اقوام شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق قانون اساسی زبان و خط مشترک، زبان فارسی است و متون درسی و اسناد و مدارک نیز باید براساس این زبان باشد ولی استفاده از زبان های محلی در رسانه های گروهی، مطبوعات و غیره آزاد است.

وی افزود: بنابراین حرف وزیر درست است که آموزش دروس باید براساس زبان فارسی باشد.

کواکبیان گفت: چه اشکالی دارد که تدریس ادبیات محلی در مدارس صورت بگیرد و افراد بتوانند به زبان های ترکی، کردی و لری صحبت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکر به رئیس جمهور، معاون اول و وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: پس از گذشت 6 ماه هنوز شورای ساماندهی امور پایتخت تشکیل نشده است./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet