هدر موبایل
1397/05/03 14:45:56
سرویس فرهنگی
مازنی:

گفت‌وگو در سیره امام رضا(ع) بسیار پررنگ است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سیره امام رضا روش گفت‌وگو بسیار پررنگ است، گفت: یکی از مهم‌ترین مهارت‌های شناخته شده در گفت‌وگو استماع است.
گفت‌وگو در سیره امام رضا(ع) بسیار پررنگ است رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سیره امام رضا روش گفت‌وگو بسیار پررنگ است، گفت: یکی از مهم‌ترین مهارت‌های شناخته شده در گفت‌وگو استماع است. https://cdn.icana.ir/d/019/79011.jpg گفت‌وگو,در,سیره,امام,رضا(ع),بسیار,پررنگ,است Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تبریک ولادت ثامن‌الحجج در توضیح چگونگی به کارگیری سیره امام رضا(ع) در جامعه، گفت: بررسی تاریخ زندگی و سیره عملی ایشان نشان دهنده تاکید امام رضا(ع) بر گفت‌وگو با گروه‌ها و نحله‌های مختلف فکری، فرهنگی و مذهبی جامعه است؛ ایشان تلاش می‌کردند مسائل را با مذاکره حل کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره چگونگی بهره‌مندی از سیره امام رضا (ع) در جامعه، افزود: برای حل مشکلات باید گفت‌وگو را مهم‌ترین و اولین راه‌حل دانست؛ حل مشکلات و مسائل جامعه راه‌های مختلف دارد یکی از این روش‌ها استفاه از خشونت و جنگ است روش بعدی قهر وبی‌اعتنایی به نظر مخالف است که هیچ یک از این روش‌ها کارساز و موثر نیست بلکه تنها گفت‌وگو اثرگذار و راهگشا است.

وی با بیان اینکه در سیره امام رضا روش گفت‌وگو بسیار پررنگ است، اظهار کرد: می‌توان استفاده از مذاکره و گفت‌وگو را به روش حل مسائل بدل کرد؛ امام رضا هنگام صحبت مردم تا انتهای سخن شخص سکوت می‌کردند سپس نظرات و سخنان خود را مطرح می‌کردند امروزه نیز در یکی از مهم‌ترین مهارت‌های شناخته شده در گفت‌وگو استماع است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم امروزه به طرف مقابل اجازه انعقاد کامل کلام را نمی‌دهند و در بسیاری از موارد شخص سخنور نمی‌تواند نظر خود را به درستی به دیگران تفهیم کند امام رضا سخنان را کامل می‌شنیدند و با استفاده از مهارت استماع و روش گفت‌وگو نظرات خود را مطرح می‌کردند بنابراین ما نیز باید از فن برای رفع معضلات و مشکلات استفاده کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet