هدر موبایل
1397/05/03 16:53:05
سرویس فرهنگی
میرزاده:

اخذ شهریه بیشتر از رقم اعلامی در سامانه شهریه مدارس تخلف است/ تحصیل در ایران رایگان است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اخذ هرگونه شهریه که مطابقتی با سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی نداشته باشد، خلاف قانون است، گفت: بازرسان آموزش و پرورش با این تخلف به صورت جدی برخورد می‎‌کنند.
اخذ شهریه بیشتر از رقم اعلامی در سامانه شهریه مدارس تخلف است/ تحصیل در ایران رایگان است سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اخذ هرگونه شهریه که مطابقتی با سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی نداشته باشد، خلاف قانون است، گفت: بازرسان آموزش و پرورش با این تخلف به صورت جدی برخورد می‎‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg اخذ,شهریه,بیشتر,از,رقم,اعلامی,در,سامانه,شهریه,مدارس,تخلف,است/,تحصیل,در,ایران,رایگان,است Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرا رسیدن ایام ثبت نام مدارس، عنوان کرد: همه ساله گزارش تخلفات بسیاری به مجلس می‌رسید که امسال با توجه به اقدام آموزش و پرورش مبنی بر راه اندازی سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی امکان بروز هرگونه تخلفی از بین رفت و مدارس غیردولتی موظف شدند بر اساس آنچه که در این سامانه است، شهریه بگیرند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وارد کردن نام مدرسه در سامانه اعلام شهریه مدارس نام مدرسه و مبلغ شهریه آورده می‌شود که با این روش امکانی برای اخذ شهریه‌های نجومی در آموزش و پرورش وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه افزون بر این آموزش و پرورش برای اخذ شهریه مدارس غیرانتفاعی سقف تعیین کرده است که مدارس نمی‌توانند شهریه‌ای بالاتر از سقف اعلامی دریافت کنند، اظهار کرد: در صورت ملاحظه هر گونه تخلف و عدم تطابق شهریه مدارس با شهریه اعلامی سامانه آموزش و پرورش دانش آموزان و خانواده‌هایشان می‌توانند به بازرسان منطقه‌ای، شهری یا کشوری تماس برقرار کنند و موضوع را گزارش کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اخذ شهریه در مدارس دولتی را نیز خلاف قانون خواند و گفت: با توجه به اصل 30 قانون اساسی تحصیل در کشور رایگان است و مدارس دولتی نباید شهریه‌ای دریافت کنند؛ این مسئله به زمان بستگی ندارد و مدارس دولتی در طول سال تحصیلی اجازه دریافت شهریه ندارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet