هدر موبایل
1397/05/05 17:15:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

دریافت گزارش عملکرد سه ماه از معاونت اقتصادی وزارت خارجه/جذب سرمایه‌داران ایرانی توسط سعودی‌ها

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وزارت امور خارجه پیش قراول جذب سرمایه خارجی به کشور است از این رو در جنگ اقتصادی کمکاری قابل تحمل نیست.
دریافت گزارش عملکرد سه ماه از معاونت اقتصادی وزارت خارجه/جذب سرمایه‌داران ایرانی توسط سعودی‌ها رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وزارت امور خارجه پیش قراول جذب سرمایه خارجی به کشور است از این رو در جنگ اقتصادی کمکاری قابل تحمل نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106383214608.jpg دریافت,گزارش,عملکرد,سه,ماه,از,معاونت,اقتصادی,وزارت,خارجه/جذب,سرمایه‌داران,ایرانی,توسط,سعودی‌ها Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص وضعیت سفارتخانه‌ها و ظرفیت سفرا در افزایش روابط خارجی، گفت: بعضا افول های در مناسبات خارجی داریم و این مهم در حالیست که در شرایط کنونی در هیچ حوزه ای کم کاری قابل تحمل نیست.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تاکنون اقدامی در راستای ارزیابی از عملکرد اقتصادی وزارت امور خارجه به عنوان پیش قراول جذب حداقل 60 میلیارد دلار سرمایه به کشور در سال صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: بر این اساس طبق حکم قانون برنامه ششم توسعه  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از معاونت اقتصادی وزارت امورخارجه در هر سه ماه گزارش خواهد خواست تا مشخص شود در چه حوزه هایی مناسبات با افزایش همکاری مواجه شده و در چه عرصه هایی با افول مواجه هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه هم اکنون جنگ اقتصادی را پشت سر می گذاریم لذا باید از ظرفیت های اقتصادی کشورمان بهره ببریم، تصریح کرد: باید اذعان کرد ایرانیان خارج از کشور سه تریلیون دلار سرمایه دارند و امروزه سعودی ها برایشان جلسه گذاشته و در آنها برای سرمایه گذاری در این کشور دعوت کرده اند.

فلاحت پیشه افزود: بر این اساس از مسئولان خواسته ایم این افراد را به کشور دعوت کنند تا بتوانیم شاهد فعالیت آنها در کشور باشیم؛ در این باید باید اذعان کرد که سفرا و برخی دستگاه های دیگر در این عرصه نقش مهمی بر عهده دارند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در سرکشی که به مرزها توسط اعضای کمیسیون انجام شده، مشاهده می شود گاهی مرزها بدون دلیل بسته می شود که امری آسیب زا است از این رو چنین مسائلی را با حضور مسئولان استانی و سفرای کشورمان بررسی می کنیم و همچنین سفیران کشورهای هدف را دعوت می کنیم تا مسائل بین دو کشور مورد بررسی قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet