هدر موبایل
1386/08/08 13:36:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

جمشیدی: نقش فعال دولت در صحنه بین‌الملل، سبب انزوای مخالفان نظام در دنیا شد

محمدحسن جمشیدی، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: ایفای نقش فعال و پیش‌روندگی دولت در صحنه بین‌الملل ضمن ارتقاء اقتدار و وجه ایران اسلامی در اقصی نقاط جهان، انزوای مخالفان نظام در دنیا را سبب گردید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم نکا، بهشهر، گلوگاه و رستهله به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم‌

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و درود بی‌پایان الهی بر بنیانگذار نهضت عاشورایی ایران اسلامی و آرزوی طول عمر با عزت برای سکاندار کشتی انقلاب مقام عظمای ولایت و مرجعیت حضرت "آیت‌الله العظمی خامنه‌ای" (روحی فداه).

امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشت سر گذاشتن 28 سال تحولات رنگارنگ و تجارب تلخ و شیرین به مرحله‌ای از ثبات و پایداری رسید که دشمنان قسم‌خورده و ایادی استکباری با همه توش و توان خود در بکارگیری توطئه‌های گوناگون علیه این نظام مردمی در مقابل آن زانو زده‌اند و و ناگزیر از درک قدرت واقعی ایران اسلامی بعنوان واقعیت ملموس و قدرت برتر منطقه‌ای شده‌اند و حضور شورانگیز ملت هوشیار ایران در راهپیمایی عظیم روز قدس یکبار دیگر سازش‌ناپذیری جبهه ایمان در برابر کفر و نفاق را به نمایش گذاشت. قدرت توفنده ملت ایران که متکی به ایمان الهی و وحدت کلمه آحاد مردم موحد و خداجوی و پیروی از مقام منیع ولایت و رهبری است، بگونه‌ای در جهان پرهیاهوی امروز متبلور شد که هیمنه ظاهری به پوشالی آمریکای جنایتکار را در قلب کشورش یعنی مقر سازمان ملل متحد در تصویر به اصالت برآمده از حق‌گویی و عدالتجویی رئیس‌ جمهور مکتبی و ارزش‌گرای کشورمان قرار داد و به همگان فهماند که قدرت استکباری کاخ سفید رو به زوال است و موج اسلام‌خواهی و غریو استقلال‌طلبی ملتهای تحت ستم و آزاده جهان تمامی زورگویان و ستمگران مستکبر را به نیستی و نابودی خواهد کشاند.

مواضع عزت‌مندانه و شجاعانه جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل، دانشگاه کلمبیا و در مواجهه با رسانه‌های غربی آنچنان رعشه‌ای بر اندام سردمداران نظام سلطه انداخت که تا مدتها باید آثار آنرا شاهد باشیم و این مسأله سرآغاز تحقق وعده الهی در محو قدرتهای شیطانی است.

در سالی که بفرموده رهبر فرزانه انقلاب"اتحاد ملی و انسجام اسلامی" نام گرفت، رفتار و سیاستهای مدبرانه دولت اصولگرا و عدالت‌محور توانست هم در بعد داخلی و هم در بعد خارجی محور شکلگیری یک اتحاد و انسجام مثال‌زدنی در بین طیفهای مختلف باشد که اعلام حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه احزاب، شخصیتها و گروههای سیاسی صرف‌نظر از گرایشها و مواضع متفاوت، از دیپلماسی فعال ریاست محترم جمهوری و اتخاذ مواضع هوشمندانه جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد بیانگر اثربخشی و کارآمدی این شعار باقابلیت است که البته این وحدت رویه و همپایی گسترده نهادها، شخصیتها و آحاد مردم و مسؤولان بخشهای مختلف در قوای سه‌گانه باید بیش از پیش تقویت شود تا مسیر دستیابی به اهداف روشن نظام اسلامی هرچه بهتر هموار گردد.

همکاران عزیز، نمایندگان محترم مجلس! ما باید به خود ببالیم. در شرایطی فرصت خدمت‌گزاری ملت رشید و آزاده ایران اسلامی برای ما فراهم آمد که دولت اصولگرا با شعار احیاء ارزشهای اولیه انقلاب اسلامی جان تازه‌ای به حیات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورمان بخشید. عطش خدمت‌گزاری و فعالیت دولت نهم بگونه‌ای است که میانگین عمر اجرایی طرحهای عمرانی از 48 ماه به 27 ماه در کشور کاهش یافت و با ابتکار عمل دولت نهم قراردادهای عظیم اقتصادی بویژه در حوزه انرژی با کشورهای مختلف به امضاء رسید و شجاعت دولت اصولگرا در اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین توانست کشور را از بحران فزاینده‌ای که می‌رفت به چالش عمده‌ای در اداره کشور تبدیل شود، رهانیده است. هرچند اقدامی مهم در این حد در آغاز راه برای دولت و مردم با مشکلات همراه ولی دورنمای آن امیدبخش و راهگشا خواهد بود.

اما در عرصه جهانی؛ با نگاهی به عمق پیشرفتهای دیپلماسی دستگاه سیاست خارجی کشورمان به این حقیقت پایدار دست می‌یابیم که ایفای نقش فعال و پیش‌روندگی دولت در صحنه بین‌الملل ضمن ارتقاء اقتدار و وجه ایران اسلامی در اقصی نقاط جهان، انزوای مخالفان نظام در دنیا، سرافرازی و سربلندی هرچه بیشتر ایرانیان در داخل و خارج کشور را سبب گردید. در همینجا لازم است باتوجه به سفر کاری و تخصصی کمیسیون کشاورزی به چند کشور اروپایی خدمت همکاران عزیز عرض کنم که بسیاری از هموطنان ایرانی مقیم کشورهای اروپایی در ملاقات با هیأت ایرانی با سپاسگزاری از عزم و اراده مسؤولان نظام، به فعالان دیپلماسی کشورمان در پیگیری مسائل و امور مربوط به ارتباط جهانی و موفقیت ایران در بحث هسته‌ای احساس غرور و شعف خود را در این ارتباط ابراز داشته و حتی برای چگونگی ارائه خدمت به کشورمان خواستار ارائه طریق بودند. در این زمینه ضرورت دارد دستگاههای مسؤول مخصوصاً وزارت محترم اطلاعات و وزارت محترم امور خارجه با بررسی هرچه بیشتر و با همکاری سفرای عزیز، راه را برای ایرانیان عزیز مقیم خارج از کشور که در دل در گرو وطن و نظام دارند هموار سازند.

نکته حائز اهمیت دیگر، لزوم انعکاس بیشتر خدمات و فعالیتهای نظام اسلامی در عرصه‌های گوناگون فکری، علمیاتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است که این امر مهم می‌تواند، ضمن خنثی‌سازی توطئه‌های علی‌الدوام بنگاههای استکباری در مورد ناکارآمدی نظام اسلامی افق روشن و امیدبخشی را فراروی آحاد مردم بویژه همه کسانی که دل در گرو پیشرفت و تعالی همه‌جانبه ایران اسلامی دارند.

در اینجا لازم است از تلاشهای پیگیر و موفق جناب آقای متکی، وزیر امور خارجه که علی‌رغم توطئه‌ها و تهدیدها و دسیسه‌های مخالفان در کشور سوئد که تصمیم در بهم‌زدن جلسه گفتگو سازنده هیأت ایرانی با ایرانیان مقیم آن کشور را داشته‌اند و برغم اهمال پلیس در تأمین امنیت جلسه، با شجاعت خود ضمن خنثی‌سازی تهدیدات صورت گرفته، موفق به تشکیل جلسه مذکور شدند و سخنرانی کردند و آن جلسه بازتاب خوبی در کشور سوئد داشته تشکر می‌کنم و نیز از اهتمام ویژه آقای قشقاوی سفیر ارزشمندمان در سوئد که در پیشبرد سیاستهای دیپلماسی کشور کارنامه موفقی دارند، صمیمانه تقدیر و تشکر دارم.

در این فرصت به دولت محترم نیز عرض می‌کنم با بهره‌گیری بهینه از فضای همدلی و اتحاد موجود بین قوای سه‌گانه و همراهی ملت انقلابی، خود را برای جهاد عظیم در عرصه سازندگی و آبادانی ایران اسلامی مهیا کند و با طرح‌ریزی برنامه‌های عملیاتی در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی و فرهنگی سند چشم‌انداز بیست‌ساله کشور را تحقق بخشند و همچنین با توجه به در پیش بودن انتخابات حساس و سرنوشت‌ساز مجلس هشتم که بی‌تردید ملت قهرمان و اسطوره‌ای ایران اسلامی یکبار دیگر با حضور شورانگیز خود در پای صندوقهای رأی شگفتی خواهد آفرید، عرض می‌کنم که گفتمان اصولگرایان به مشی عدالتجویانه در عرصه خدمت‌رسانی کشور ساری و جاری است. اصولگرایان در پیمانی که برای تلاش مجاهدانه برای پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی بسته‌اند همچنان استوارند و در عرصه‌ انتخابات آتی نیز با گشودن چتر اصولگرایی بر سر نخبگان و فرهیختگان و عناصر کارآمد اثرگذار و تلاشگر خود را راهی خانه ملت خواهند کرد تا کشور اسلامی‌مان همچنان پیشتاز و پیشرو در نیل به آرمانهای الهی و اسلامی باشد.

از وزیر محترم کشاورزی جناب آقای اسکندری تشکر می‌کنم. یادآوری می‌کنم تولیدکنندگان مرغ گله‌مندند.

در این مجال از تلاشهای وزیر محترم نیرو جناب آقای فتاح تشکر می‌کنم. ضرورت افزایش اعتبار سد گله‌ور و تسریع در عملیات آنرا یادآور می‌شوم.

از زحمات بی‌دریغ و شبانه‌روزی برادر بسیار ارزشمندمان جناب آقای دکتر لنکرانی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکر می‌کنم و انتظار دارم در تأمین اعتبار تکمیل بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان نکا و احداث و جایگزینی بیمارستان بهشهر تسریع فرمایند.

از برادر تلاشگر جناب آقای رحمتی، وزیر محترم راه که تحولی در بخش راه بوجود آورده تشکر می‌کنم.

از جناب آقای مهندس بیگدلی مدیرکل راه استان تشکر دارم که کار خوبی انجام داده.

از جناب آقای محرابیان که در احیاء مجدد کارخانه چیت‌سازی که زنگ نشاط در این شهر صنعتی بصدا درآوردند، تشکر می‌کنم.

از وزیر محترم تعاون برادر گرانقدر جناب آقای دکتر عباسی تشکر می‌کنم.

همچنین از سازمان محیط زیست انتظار دارم با اعلام نظر کارشناسی و مساعد خود در احداث طرح عظیم پالایشگاه نفت در منطقه امیرآباد بهشهر، ضمن کمک به رشد و توسعه اقتصادی مازندران به اشتغالزایی این منطقه نیز کمک کند.

از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درخواست می‌کنم باتوجه به استعداد و قابلیتهای مثبت ممتاز گردشگری در منطقه گلوگاه ـ‌ نکا ـ بهشهر ـ هزارجریب با اجرای طرح نمونه گردشگری در این مناطق موافق کنند.

در خاتمه از استاندار محترم استان مازندران نیز تشکر دارم والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

از ریاست محترم مجلس جناب آقای حداد که ما را تحمل می‌کنند تشکر دارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet