هدر موبایل
1397/05/05 17:01:02
سرویس اجتماعی
اکبری:

تداوم تخریب باغات و قطع درختان پایتخت/ شهرداری لایحه حفاظت از باغات را به مجلس ارائه کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از تداوم تخریب باغات و قطع درختان تهران انتقاد کرد و از شهرداری خواست لایحه حفاظت از باغات را تدوین و به مجلس ارائه کند.
تداوم تخریب باغات و قطع درختان پایتخت/ شهرداری لایحه حفاظت از باغات را به مجلس ارائه کند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از تداوم تخریب باغات و قطع درختان تهران انتقاد کرد و از شهرداری خواست لایحه حفاظت از باغات را تدوین و به مجلس ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106525746468.jpg تداوم,تخریب,باغات,و,قطع,درختان,پایتخت/,شهرداری,لایحه,حفاظت,از,باغات,را,به,مجلس,ارائه,کند Icana

علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تداوم تخریب باغات و قطع درختان پایتخت انتقاد کرد و گفت: روند تخریب باغات و قطع درختان تهران با توجه به افزایش ساخت و سازها به اوج خود رسیده این در حالی است که با توجه به آلودگی هوای تهران باید سرانه فضای سبز در این کلانشهر افزایش یابد. 

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته در برخی موارد احداث ساختمان های بلندمرتبه امری اجتناب ناپذیر است و در دنیا نیز شاهد ساخت ساختمان های مرتفع هستیم اما در مهندسی شهرسازی باید به گونه ای برنامه ریزی و اقدام شود که استانداردهای فضای سبز رعایت شود و کمترین خسارات به باغات و درختان وارد شود.

وی ادامه داد: در طرح های جدید شهرسازی حتی از سطوح ساختمان ها نیز برای کاشت فضای سبز استفاده می شود زیرا باغات و درختان ریه های تنفسی محسوب می شوند که تولیدکننده اکسیژن بوده و نقش مهمی در تلطیف هوا دارند و شهرداری باید از هر گونه اقدامی که منجر به تخریب و کاهش تعداد درختان پایتخت می شود با جدیت جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم تدوین لایحه حفاظت از باغات و درختان تهران و ارائه آن به مجلس، گفت: تمامی درختان تهران باید شناسنامه دار شوند و از سویی شهرداری باید از طریق شورای عالی شهرسازی لایحه ای تدوین و به مجلس ارائه کند زیرا وجود قانونی که بتواند به حفظ باغات و درختان کمک کند بسیار حیاتی و ضروری است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، شهرداری را متولی حفاظت از باغات و درختان تهران دانست و گفت: شهرداری باید به موضوع تخریب باغات تهران ورود کند و با اتخاذ تدابیر ویژه از این معضل جلوگیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet