هدر موبایل
1397/05/07 10:37:01
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه انتقاد کرد:

شهریه 6 میلیونی مقطع ابتدایی در یک منطقه متوسط شهر تهران با ارائه خدمات معمولی

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با ضروری دانستن معدل‌گذاری خدمات مدارس غیردولتی، به شهریه ۶ میلیونی پایه اول مقطع ابتدایی در یک منطقه متوسط شهر تهران با ارائه خدمات معمولی اشاره و از این وضع انتقاد کرد.
شهریه 6 میلیونی مقطع ابتدایی در یک منطقه متوسط شهر تهران با ارائه خدمات معمولی عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با ضروری دانستن معدل‌گذاری خدمات مدارس غیردولتی، به شهریه 6 میلیونی پایه اول مقطع ابتدایی در یک منطقه متوسط شهر تهران با ارائه خدمات معمولی اشاره و از این وضع انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg شهریه,6,میلیونی,مقطع,ابتدایی,در,یک,منطقه,متوسط,شهر,تهران,با,ارائه,خدمات,معمولی Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص راه‌اندازی سامانه اعلام شهریه در مدارس غیردولتی، گفت: متاسفانه تاکنون عدم نظارت بر میزان و نحوه دریافت شهریه از والدین آسیب‌های بسیاری برای آن‌ها به دنبال داشته و سبب به جیب زدن پول‌های بسیار توسط مدیران این مدارس بدون ارائه خدمات مشخصی شده است به همین دلیل تصمیم جدید آموزش و پرورش مبنی بر راه‌اندازی سامانه اعلام شهریه قابل دفاع است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در همین شهر تهران به ندرت می‌توان یک مدرسه غیردولتی قوی پیدا کرد، افزود: دلایل دریافت میزان شهریه‌ها نیز مشخص نیست و کسی نمی‌داند به‌عنوان مثال شهریه 6 میلیونی پایه اول مقطع ابتدایی در یک منطقه متوسط شهر تهران با ارائه خدمات معمولی به چه دلیل است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس توضیح داد: آموزش و پرورش در یک شورای تخصصی به دنبال معدل‌گذاری میزان خدماتی است که مدارس ارائه می‌دهند تا مبتنی بر میزان خدمات آموزشی، فرهنگی و تربیتی‌شان نسبت به اخذ شهریه به آن‌ها مجوز داده شود.

آزادی خواه با بیان اینکه در این شهریه مدارس بی‌کیفیت از گردونه خارج یا در راستای افزایش کیفیت خود تلاش خواهند، اضافه کرد: همچنین والدین براساس اطلاعات ارائه شده در سامانه نسبت به پرداخت شهریه اقدام خواهند کرد و دیگر شهریه‌های گزاف بی دلیل از آن‌ها دریافت نخواهد شد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن فصل ثبت نام مدارس دانش‌آموزان و اولیاء آن‌ها همواره دغدغه شهریه مدارس دانش‌آموزان خود را دارند لذا این سامانه کمک می‌کند که دانش‌آموزان و خانواده‌ها به راحتی بتوانند با آگاهی از شرایط مدارس نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet