هدر موبایل
1388/06/11 15:40:00
سرویس صحن

ثروتی: آمارهای شیخ الاسلامی متناقض است

**"موسی‌الرضا ثروتی" اظهار داشت: آمارهایی که وزیر پیشنهادی کار به مجلس ارائه داده است متناقض است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم بجنورد در مخالفت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی کار و تامین اجتماعی با اشاره به سه ویژگی مشخصات فردی و صلاحیت‌های شخصی و اداری فرد، تجربی و تفسیری، گفت: ایشان براساس ویژگی اول بسیار شایسته و توانمند هستند ولی در ویژگی‌های تجربی و سوابق علمی ندیدیم که سوابق درخشانی که بتواند آینده این وزارتخانه را با این همه  بحث مربوط به اشتغال سامان دهد.

ثروتی خاطرنشان کرد: براساس آماری که آقای شیخ الاسلامی که ارائه کردند، ضمن اینکه تناقض فراوان دارد، برنامه‌های ایشان همه آمال و آرزوست.

نماینده بجنورد ادامه داد: اگر در مورد اشتغال برنامه، هدفمندی و زمان‌بندی وجود نداشته باشد و روش‌های اجرا و قانون‌های مورد نیاز، دستیابی به آن را مقدور نمی‌سازد.

وی تصریح کرد: در طول 4 سال وزارت آقای جهرمی که فردی با تجربه بودند 320 هزار از مشاغلی که وجود داشت کم شده است.

ثروتی ادامه داد: گاهی نرخ بیکاری را اعلام می‌کنند براساس نرم افزاری که هر نفر در هر هفته یک ساعت کار داشته باشد شاغل محسوب می‌شود آیا این دلیل بر شاغل بودن است.

وی گفت: این نرم افزار که به غرب تعلق دارد یک ساعت ارزش افزوده کار برابر یکسال کار یک فرد است.

.

ثروتی با بیان اینکه ما برنامه ریزی حقیقی و مدونی در مورد اشتغال نداریم، گفت: وحدت فرماندهی و رهبری یک اصل در مدیریت است. ولی چقدر ما از قانون پاسداری و حمایت می‌کنیم. ما در مجلس هفتم تسهیل در پرداخت تسهیلات بانکی را تصویب کردیم اما چرا سه سال است که اجرا نمی‌شود. آقای شیخ الاسلام در این رابطه چه اقدامی می‌خواهد انجام دهد.

وی افزود: ما می‌گوییم که حریم قانون را باید رعایت کنیم. چقدر وقت برای تصویب این قانون صرف کردیم. چرا اجرا نمی‌شود؟

نماینده بجنورد گفت: در اشتغال دچار مشکلات زیادی هستیم اما وقتی به بانک‌ها مراجعه می‌کنند جواب روشنی دریافت نمی‌کند. چرا؟ چون ما حرمت قانون را حفظ نمی‌کنیم.

وی تاکید کرد: اشتغال یک معضل اساسی است اگر نگوییم یک بحران است.

ثروتی افزود: از خود آقای شیخ الاسلام پرسیدم که چرا این پست را قبول کردید؟ شما که می‌دانید تحصیلات شما در این زمینه نیست و تجربه‌ای ندارید ایشان هم گفتند که به دنبال این موضوع نبودم اما چون بنده را انتخاب کردند من هم تلاش می‌کنم این بار را به منزل برسانم.

وی گفت: انتظار ما از رئیس جمهور این بود که با مجلس تعامل می‌کرد و به جای اینکه این همه وقت را صرف منصرف کردن مخالفان کنند اگر یک صدم این وقت را قبل از معرفی وزرا با فراکسیون‌ها و کمیسیون‌ها تعامل می‌کرد بهتر بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet