هدر موبایل
1397/05/07 10:54:25
سرویس فرهنگی
عبادی مطرح کرد:

بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه محصول اولویت آموزش به پرورش در مدارس

رئیس کمیته فرهنگ و تربیت اسلامی کمیسیون آموزش اعتقاد دارد آموزش و پرورش باید مسئله فرهنگ سازی و امور پرورشی را به طور جد سرلوحه اقدام خویش قرار دهد.
بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه محصول اولویت آموزش به پرورش در مدارس رئیس کمیته فرهنگ و تربیت اسلامی کمیسیون آموزش اعتقاد دارد آموزش و پرورش باید مسئله فرهنگ سازی و امور پرورشی را به طور جد سرلوحه اقدام خویش قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106185147139.jpg بسیاری,از,ناهنجاری‌های,جامعه,محصول,اولویت,آموزش,به,پرورش,در,مدارس Icana

سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص لزوم توجه به مسئله فرهنگ سازی در پایه پیش دبستانی و ابتدایی گفت: متاسفانه آموزش و پرورش اقدام مناسبی برای فرهنگ سازی صورت نمی‌دهد، بنابراین وضعیت کنونی نتیجه عدم توجه مسئولان آموزشی به بحث فرهنگ سازی است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از بزه‌ها و جرم‌ها از قبیل اختلاس و رشوه که در کشور اتفاق می‌افتد، به دلیل عدم معرفی بزه به افراد از دوران کودکی است؛ چراکه دوران کودکی و دوره تحصیلی ابتدایی بهترین زمان برای شکل‌گیری شخصیت افراد است ولی از جانب مسئولان آموزش و پرورش مورد توجه قرار نگرفته است.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: متاسفانه در دوره‌ای معاونت پرورشی که مهمترین رکن در تربیت و پرورش دانش‌آموزان است، کنار گذاشته می‌شود که خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر نمایندگان این معاونت احیا شد ولی تنها احیا شدن ظاهری دردی را دوا نمی‌کند بلکه باید در باطن نیز اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی ادامه داد: مسئله فرهنگ‌سازی و پرورشی فدای آموزش شده است و آموزش و پرورش تنها مسئله آموزش را پیگیری می‌کند، بنابراین بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه به دلیل فراموش شدن فرهنگ‌سازی از دوران کودکی و ابتدایی است که متاسفانه به کشور آسیب رسانده است.  

رئیس کمیته فرهنگ و تربیت اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود:  آموزش و پرورش باید مسئله فرهنگ سازی را بطور جد سرلوحه اقدام خویش قرار دهد و علاوه بر آموزش به تقویت مسئله فرهنگ‌سازی و پرورشی بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet