هدر موبایل
1397/05/07 11:07:59
سرویس صحن
مخالفان دوفوریت طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت

کبیری: زمان رسیدگی به مسائل معیشتی مردم است/ ابراهیمی: دولت باید تصدی گری های خود را کاهش دهد

مخالفان دوفوریت طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکلات مهمتر از تفکیک وزارتخانه ها برای بررسی در مجلس وجود دارد، گفت: امروز رسیدگی به وضعیت اقتصادی و تلاش برای بهبود آن از هر موضوعی مهمتر است.
کبیری: زمان رسیدگی به مسائل معیشتی مردم است/ ابراهیمی: دولت باید تصدی گری های خود را کاهش دهد مخالفان دوفوریت طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکلات مهمتر از تفکیک وزارتخانه ها برای بررسی در مجلس وجود دارد، گفت: امروز رسیدگی به وضعیت اقتصادی و تلاش برای بهبود آن از هر موضوعی مهمتر است. https://cdn.icana.ir/d/019/43446.jpg کبیری:,زمان,رسیدگی,به,مسائل,معیشتی,مردم,است/,ابراهیمی:,دولت,باید,تصدی,گری,های,خود,را,کاهش,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید تقی کبیری در نشست علنی امروز (یکشنبه 7 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دوفوریت طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دوفوریتی برای این طرح نباید لحاظ می‌شد، گفت: امروزه در کشور با مشکلات عدیده ای در حوزه اقتصادی از جمله نوسانات ارزی، مسائل حوزه خودرو، طلا، سکه و مسکن مواجهیم، از این رو طرح مباحثی درخصوص تفکیک وزارتخانه ها به صلاح نیست.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروزه مشکل اصلی کشور بهبود وضعیت معیشتی مردم است، افزود: درخصوص تفکیک یا ادغام وزارتخانه ها بارها تصمیم گیری شده است و در برهه فعلی این اقدام ضرورتی ندارد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور مخالف ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه بوده و دو سوم آرا برای تصویب آن نیاز است، بیان کرد: در برنامه ششم توسعه بر ضرورت چابک سازی دولت تاکید شده در حالی که در این طرح برخلاف قانون مصوب مجلس صحبت می شود.

کبیری با تاکید بر اینکه اگر مشکلی در بحث مدیریت وزارتخانه ها وجود دارد، باید به اصلاح مدیریت دست بزنیم، گفت: به صلاح نیست که برای رفع مشکلات مدیریتی یک وزارتخانه، تصمیم به تفکیک آن بگیریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه طرح مذکور برخلاف اصل 75 قانون اساسی است، تصریح کرد: نباید برای بررسی چنین طرح های غیرضروری وقت مجلس را بگیریم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند هفته گذشته این موضوع رد شده است، اذعان داشت: نباید یک بار به صورت طرح و یک بار به صورت لایحه وارد بررسی موضوع تفکیک وزارتخانه ها شویم.

 

ابراهیمی: ادغام وزارتخانه ها منجر به ثبات در بازار شده است

در ادامه علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در مخالفت با دوفوریت طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مردم بامشکلات جدی مواجه هستند، گفت: اکنون وقت مطرح کردن چنین پیشنهادی درخصوص تفکیک وزارتخانه ها نیست.

وی با تاکید بر اینکه کشور باید به یک کاهش تصدی گری مشغول شود، افزود: ادغام وزارتخانه ها تجربه خوبی بوده و ما با آن شاهد ثبات بازار بودیم، اکنون نیز دلیلی برای تفکیک وجود ندارد، زیرا اثرات مثبتی تصمیم ادغام داشته است.

ابراهیمی با بیان اینکه فعالیت های معدنی، صنعتی و تجارت سه حلقه مرتبط هستند، تصریح کرد: حضور این سه مجموعه در کنار یکدیگر و در ذیل یک وزارتخانه می تواند منشأ اثرات مثبت باشد.

وی ادامه داد: مشکل ما در حال حاضر نبود یک وزارتخانه مستقل نبوده بلکه عدم مدیریت صحیح مشکلاتی را ایجاد کرده است.

ابراهیمی با انتقاد از عدم توجه به بخش غیردولتی گفت: دولت تا چه زمانی باید تسلط بی معنی بر همه حوزه ها داشته باشد؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: تصویب طرح مذکور نیاز به رأی بالایی داشته و اکنون نیز زمان مناسبی برای پرداختن به آن نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet