هدر موبایل
1397/05/07 11:01:28
سرویس صحن
کاتب در اخطار قانون اساسی:

تفکیک وزارت صنعت مغایر سیاست‌های چابک‌سازی دولت است

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس تفکیک وزارت صنعت را مغایر سیاست‌های چابک‌سازی دولت دانست.
تفکیک وزارت صنعت مغایر سیاست‌های چابک‌سازی دولت است رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس تفکیک وزارت صنعت را مغایر سیاست‌های چابک‌سازی دولت دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201804104405015137.jpg تفکیک,وزارت,صنعت,مغایر,سیاست‌های,چابک‌سازی,دولت,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز (یکشنبه،7 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دو فوریت طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در اخطاری با استناد به اصول 110 و 44 قانون اساسی گفت: در بند 10 سیاست‌های نظام اداری به چابک‌سازی تأکید شده و توسعه و گسترش مغایر با سیاست‌های رهبری است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اصل 44 قانون اساسی عنوان کرد: طبق این اصل باید در راستای کوچک‌سازی دولت اقدام کنیم؛ همچنین دولت موافقت خود را با اصل هفتاد و پنجی بودن این طرح اعلام کرده که این اعلام نظر باید بعد از ارائه نظر شورای نگهبان باشد ضمن اینکه دولت نمی‌تواند درباره سیاست‌های ابلاغی نظر بدهد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد:پیش از این، لایحه‌ای در خصوص این موضوع در مجلس بررسی شد که طبق آیین‌نامه اگر قرار باشد مجدداً مطرح باشد باید بیش از 6 ماه از زمان آن گذشته باشد لذا علیرغم اینکه موضوع حاضر در قالب طرح عنوان شده، محتوا با لایحه سابق یکی است.

 

دکتر لاریجانی: در صورت کسب رأی طرح دو فوریت تفکیک وزارت صنعت باید 5 درصد کوچک‌سازی اعمال شود

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر ماده 134 آیین‌نامه اظهار داشت: این ماده برای موضوعات بدون تغییر اساسی صدق می‌کند که در این خصوص موضوعات مختلف بوده و تذکر وارد نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اخطار 110 قانون اساسی را وارد دانست و گفت: اگر طرح حاضر رأی نمایندگان را کسب کند باید هنگام بررسی مطابق قانون برنامه، 5 درصد کوچک‌سازی شامل ساختار دولت شود تا ایراد قانون برنامه نداشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet