هدر موبایل
1397/05/07 11:51:27
سرویس صحن
کبیری در نطق میان دستور:

گره زدن مشکلات اقتصادی به تحریم ها رد گم کردن است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد : گره زدن تمام مشکلات اقتصادی کشور به تحریم های دشمن رد گم کردن است.
گره زدن مشکلات اقتصادی به تحریم ها رد گم کردن است عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد : گره زدن تمام مشکلات اقتصادی کشور به تحریم های دشمن رد گم کردن است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801109862004303.jpg گره,زدن,مشکلات,اقتصادی,به,تحریم,ها,رد,گم,کردن,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید تقی کبیری، در نشست علنی امروز (یکشنبه،7 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور اظهار داشت: در ابتدای نطق میان دستور خود لازم می دانم به عنوان وکیل مردم با تمام خضوع و خشوع در برابر ملت ایران به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی و سوء مدیریت ها، فشارهای اقتصادی و بی تدبیری ها پوزش بخواهم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوار است قوای سه گانه تدابیر لازم  برای رفع مشکلات اقتصادی مردم  و نابسامانی های اقتصادی اخیر بیندیشند، ادامه داد: به دولت محترم متذکر می شوم تا کی مردم باید تاوان سیاست های غلط در مدیریت بازار ارز، سکه، مسکن، خودرو و کالاهای دیگر را بدهند و رانت خواران از فرصت به وجودآمده برای سوداگری و کسب ثروت های باد آورده و نامشروع سوء استفاده کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: باید این نکته را یادآوری کنم که متاسفانه مجلس شورای اسلامی در بُعد نظارتی خود نمره قابل قبولی را کسب نکرده، سوالات، تذکرات، استیضاح ها و تحقیق و تفحص ها در فضای غبار آلود لابی گری گم شده و تاثیرگذاری خود را از دست داده است.

 

رد مشکلات اقتصادی را گم کرده ایم

وی بیان داشت: امروز بنده اعلام می کنم که گره زدن تمام مشکلات اقتصادی کشور به تحریم های دشمن رد گم کردن است، هر چند که دشمن کینه توز مردم و نظام جمهوری اسلامی با تمام قوا وارد جنگ اقتصادی شده است و سعی در القای ناکارآمدی نظام و جدا کردن مردم از نظام و انقلاب و رهبری دارد، البته زهی خیال باطل.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ناکارآمدی برخی مسئولان دلیل ناکارآمدی نظام نیست، گفت: در این 40 سال بعد از انقلاب ثابت شده است که ایران اسلامی با درایت رهبری و حضور مردم از گردنه های خطرناک به سلامتی عبور کرده و دشمنان را مثل گذشته مایوس خواهد کرد.

کبیری اظهار داشت: به آقای ترامپ هشدار می دهم که دوران تهدید و قلدری به سر رسیده است و مردم ایران را نمی تواند  تحریم و تهدید به زانو در آورد، چرا که اینجا مهد دلیرمردان و شیرزنانی است که با ایمان راسخ، با اتکا به خداوند، تدبیر درست، تکیه بر ظرفیت ها و سرمایه های انسانی و منابع غنی طبیعی هر مانعی را از سر راه برداشته و قله های رشد و پیشرفت را فتح خواهد کرد.

وی در ادامه نطق میان دستورخود گفت: از هیات رئیسه مجلس درخواست می کنم طرح دو فوریتی مربوط به  عوارض خروجی مرزنشینان که از سوی بنده و تعدادی زیادی از نمایندگان ارائه شده است به دلیل متضرر شدن مرزنشین ها هر چه سریعتر در صحن علنی به رای نمایندگان بگذارد.

 

ثروت میلیاردی نمایندگان دوره های مختلف احصا شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: از هیات رسیدگی به رفتار نمایندگان در خواست می کنم بررسی ها و اقدامات لازم را درباره نمایندگانی که در دوره های مختلف احیانا به ثروت های میلیاردی دست پیدا کرده اند به عمل آورده و گزارش آن را به اطلاع مردم برسانند چرا که مقام معظم رهبری نظارت بر نمایندگان را مهم تر از نظارت آنها بر دولت دانستند.

کبیری  از وزیر محترم اطلاعات درخواست کرد که مسئولان دو تابعیتی و مسئولانی که فرزندانشان در آمریکا و انگلیس ساکن هستند را هر چه سریعتر معرفی کرده و تدابیر لازم از طریق دولت  را برای برکناری آنها صورت دهد.

وی گفت: از وزیر نفت در خواست می کنم دستورات لازم برای انتقال گاز به منطقه قطور، صفاییه و باقی روستاهای باقی مانده چایپاره وخوی صادر کند، با توجه به مشکلات چندین ساله راه های روستایی شهرستان های خوی و چایپاره و مطالبات جدی مردم و روستاییان وزیر راه  اقدامات لازم به عمل آورد.

نماینده مردم خوی وچایپاره در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: از وزیر نیرو در خواست می کنم برای مشکلات آب شرب و کشاورزی شهرستان های چایپاره و خوی تمهیدات جدی و فوری را انجام دهد، همچنین از دولت درخواست می کنم لایحه افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مجلس ارائه کند لازم به توضیح است که توسعه شوراها، افزایش نمایندگان حوزه انتخابیه خوی وچایپاره به 2 نفر پیشنهاد شده است.

 

وزیر آموزش و پرورش عذرخواهی کند

وی ادامه داد: از وزیر بهداشت در خواست می کنم نسبت به رفع مشکلات درمانی چایپاره و ساخت بیمارستان مستقل اقدام لازم را انجام دهد، از وزیر کشور در خواست می کنم  به سازمان شهرداری و دهیاری ها ماموریت داده تا مشکلات معدود شهرستان های کوچک از جمله شهرستان چایپاره بر طرف شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: اظهارنظرهای غیر کارشناسی و نسجیده وزیر که در راس وزارتخانه حساس حضور دارد نسبت به غیرقانونی بودن تدریس زبان مادری مایه تاسف است و عذرخواهی حداقل انتظار افکار عمومی از وزیر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet