هدر موبایل
1397/05/07 12:35:54
سرویس صحن
اکبری در تذکر شفاهی:

رفتار یکجانبه بانک ها به فرار تولیدکننده و سرمایه گذار منجر شده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از عملکرد بانک ها در حمایت از تولید انتقاد کرد و گفت: امنیت سرمایه گذاری در کشور به حداقل ممکن رسیده است.
رفتار یکجانبه بانک ها به فرار تولیدکننده و سرمایه گذار منجر شده است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از عملکرد بانک ها در حمایت از تولید انتقاد کرد و گفت: امنیت سرمایه گذاری در کشور به حداقل ممکن رسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612103699558845.jpg رفتار,یکجانبه,بانک,ها,به,فرار,تولیدکننده,و,سرمایه,گذار,منجر,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اکبری در نشست علنی امروز (یکشنبه 7 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به دولت گفت: تاخیر طولانی در بستن موافقت نامه ها، طولانی شدن تامین منابع و توجیه اوراق سهام خزانه با مهلت محدود برای نقد کردن؛ ناظر، کارفرما و پیمانکار را دچار دردسر کرده است. در این بین اختصاص سهام خزانه و اوراق برای پروژه های روستایی و عشایری، فقط هدررفت منابع و سمبل کردن آن بوده، از این رو نیاز به چاره جویی دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزارت اقتصاد و دارایی تصریح کرد: رفتار یکجانبه بانک ها در مصادره اموال کارگاه ها، کارخانه ها و مکان های تولید و ضبط وسایل وام گیرنده و تهدیدات روزمره، امنیت سرمایه گذاری را به حداقل ممکن رسانده است و در این فرآیند تولید زمینگیر شده و تولیدکننده و سرمایه گذار و کارآفرین و ضامن متواری شده اند.

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش افزود: بالغ بر 6 ماه است که آموزش و پرورش استان فارس بلاتکلیف است، در حالی که اکنون در فصل نقل و انتقالات و ثبت نام و تصمیم گیری است، علی رغم مذاکرات و تذکرات مکرر، بی توجهی به این مهم توجیه پذیر نیست.

اکبری با بیان اینکه جمعیت دانش آموزان استان فارس بیش از جمعیت کل برخی از استان ها است، گفت: رها کردن چندصدهزار دانش آموز استان، آسیب های بسیاری را متوجه کشور خواهد کرد.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزارت اطلاعات تصریح کرد: در شرایط پیچیده سیاسی، اجتماعی امروز، عده ای منفعت طلب با رفتار بی شرمانه با منابع و رانتی که در اختیار دارند، در جامعه اختلال ایجاد می کنند و عده ای انحصارطلب نیز که موسسه و بنیاد و تریبون در اختیار دارند به دنبال مانع تراشی و سنگ اندازی برای دولت هستند. متاسفانه خروجی اتاق فکر آنها در تضاد با منافع ملی و آحاد جامعه بوده و ردپای هر دوی این گروه در خرید و فروش سکه و ارز دیده می شود. از این رو لازم است آنها هر چه سریعتر شناسایی و به اشد مجازات برسند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در تذکر پایانی خود خطاب به دولت گفت: در رویداد جام جهانی فوتبال ایرانیان از سراسر دنیا آمده و پرچم کشورمان را در دست گرفتند و تیم ملی را تشویق کردند. از این رو لازم است دولت زمینه ورود ایرانی های خارج از کشور که مشکل و موردی برای حضور آنها در ایران وجود ندارد را فراهم کنند، زیرا این جماعت علاوه بر داشتن سرمایه، در شرایط فعلی می توانند کمک حال باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet