هدر موبایل
1397/05/07 16:17:59
سرویس سیاسی
در گفت‌وگو با نمایندگان سوال‌کننده از وزیر کشور:

نحوه به‌کارگیری فرمانداران، انسداد مرزها و درگیری‌های کازرون وزیر کشور را به مجلس کشاند

نمایندگان سوال‌کننده از وزیر کشور سوالات خود را از رحمانی فضلی تشریح کردند.
نحوه به‌کارگیری فرمانداران، انسداد مرزها و درگیری‌های کازرون وزیر کشور را به مجلس کشاند نمایندگان سوال‌کننده از وزیر کشور سوالات خود را از رحمانی فضلی تشریح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/113948.jpg نحوه,به‌کارگیری,فرمانداران،,انسداد,مرزها,و,درگیری‌های,کازرون,وزیر,کشور,را,به,مجلس,کشاند Icana

داریوش اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح سوال خود از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور که قرار است روز سه شنبه (9 مردادماه) در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس مطرح شود، گفت: اخیرا به علت موضوع ارتقای بخش قائمیه شهرستان کازرون درگیری های زیادی میان مردم صورت گرفته است.

داریوش اسماعیلی

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت کشور باید مانع تبدیل شدن موضوعات تقسیم کشوری به یک بحران شود به خصوص که درگیری در بخش قائمیه کازرون که مقرر بود به شهرستان ارتقا یابد، منجر به کشته شدن 4 تن از هموطنان شده است.

فرهنگی: بی توجهی وزارت کشور به دهیاری‌ها باعث بروز مشکلاتی در روستاها شده است

محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره سوال خود از وزیر کشور اظهار داشت: برخوردهای سلبی با دهیاران و بی توجهی به امور دهیاری در استان های مختلف از جمله نکاتی است که وزارت کشور به آن توجه نکرده و باعث بروز مشکلاتی شده است.

محمدحسین فرهنگی

یارمحمدی: وزارت کشور به وضعیت افراد فاقد اسناد هویتی رسیدگی نکرده است

علیم یارمحمدی نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تشریح سوال خود از رحمانی فضلی پرداخت که قرار است در کمیسیون شوراها مطرح شود و گفت: از آنجایی که وزیر کشور مسئولیت استانداران را بر عهده دارد باید سیاست های اقتصاد مقاومتی و طرح ها را در مجموعه تحت مدیریت خود پیگیری و عملیاتی کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: متأسفانه سیاست های اقتصاد مقاومتی و پیگیری طرح ها در برخی از استان ها فراموش شده است.

علیم یار محمدی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان درباره دومین سوال خود از وزیر کشور خاطرنشان کرد: برخی مردم به دلایلی در برخی استان ها مثل سیستان و بلوچستان فاقد اسناد هویتی هستند که همین امر باعث شده از بسیاری از خدمات کشوری بی بهره باشند و منع خدمات شوند و وزارت کشور هنوز به این موضوع رسیدگی نکرده است.

شکری: به کارگیری بخشداران و فرمانداران بدون توجه به مصوبات قانونی

محمود شکری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نیز درباره سوال خود از وزیر کشور عنوان کرد: در قانون آمده است که فرمانداران و بخشداران باید بر اساس سوابق خود در این سمت منصوب شوند اما متأسفانه این مصوبه نادیده گرفته شده و در حال حاضر به کارگیری برخی بخشداران و فرمانداران خلاف قانون است.

محمود شکری

نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی درباره دومین سوال خود از رحمانی فضلی بیان داشت: طرحی به نام طرح ساحلی گیسوم در تالش توسط شهرداری اداره می شد که به مزایده گذاشته و یک شرکت توسعه عمران در آن برنده شد اما اکنون فرماندار دستور توقف واگذاری را داده است در حالی که هیچ استناد قانونی در این خصوص وجود ندارد.

مرادی: انسداد معابر مرزی معیشت مرزنشینان را تهدید کرده است

منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، همچنین در تشریح سوال خود از رحمانی فضلی درباره وضعیت مرزهای کشور ابراز داشت: عدم ساماندهی مرزها و بستن معابر مرزی باعث شد سوال از وزیر کشور را از اردیبهشت ماه سال جاری پیگیری کنیم.

منصور مرادی

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مرزهای کشور به خوبی مدیریت نشده و بستن آن باعث در تنگنا قرار گرفتن مردمی شده است که معیشت خود را از این راه تأمین می کردند، اظهار داشت: به همین دلیل تحصن هایی صورت گرفت و در شهرهای مریوان و بانه سفره خالی پهن شد و این به علت بی توجهی دولت به مسأله مرزها بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با یادآوری این مطلب که عملا شعارهای رئیس جمهور در خصوص معیشت عملی نمی شود، خاطرنشان کرد: کارت های کولبری برای کولبران صادر شد اما در بخشی از آن که مربوط به وزارت کشور است مشکلاتی وجود دارد و هنوز کولبران نمی توانند کولبری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet