هدر موبایل
1397/05/08 18:30:00
سرویس سیاسی
امیرآبادی فراهانی:

شکست آمریکا در سردکردن فضای انتخابات پاکستان/ گسترش روابط تجاری تهران و اسلام‌آباد در دولت جدید

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان معتقد است دولت جدید تقویت روابط را بیش از پیش با کشورهای همسایه در پیش خواهد گرفت و این فرصتی برای افزایش انتقال گاز ایران به پاکستان است.
شکست آمریکا در سردکردن فضای انتخابات پاکستان/ گسترش روابط تجاری تهران و اسلام‌آباد در دولت جدید رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان معتقد است دولت جدید تقویت روابط را بیش از پیش با کشورهای همسایه در پیش خواهد گرفت و این فرصتی برای افزایش انتقال گاز ایران به پاکستان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201807108166700288.jpg شکست,آمریکا,در,سردکردن,فضای,انتخابات,پاکستان/,گسترش,روابط,تجاری,تهران,و,اسلام‌آباد,در,دولت,جدید Icana

احمد امیرآبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری انتخابات اخیر در پاکستان و نقش آمریکایی ها در آن گفت: آمریکایی ها هیچ وقت  حکومت مردمی را بر نمی تابند و اگر ملتی به صورت آزاد در انتخابات شرکت و دولت مستقلی را انتخاب کند، معمولا با مخالفت آمریکایی ها روبرو می شود.

ناتوانی آمریکا در برهم زدن انتخابات پاکستان

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس، تصریح کرد: به خصوص درباره کشورهای منطقه خاورمیانه و عربی، آمریکایی ها همواره یا به صورت رسمی مخالفت خود را ابراز کرده و یا در خفا کارشکنی هایی می کنند و باعث ایجاد اختلاف میان گروه ها می شوند؛ اما خوشبختانه علیرغم اینکه قصد داشتند انتخابات پاکستان را دچار خدشه کنند، این انتخابات به خوبی در گرمای هرچه بیشتر برگزار شد.

وی در ادامه با بیان اینکه پاکستان کشور دوست و برادر ما است، عنوان کرد: پاکستانی ها در طول سالیان متمادی  همجواری خوبی با ما داشته اند و همواره حافظ منافع یکدیگر بوده ایم و در سال های اخیر نیز همکاری خوبی داشته ایم.

ایران و پاکستان حافظ منافع یکدیگر در منطقه هستند

امیرآبادی فراهانی، ادامه داد: ممکن است در برهه هایی روابط با پاکستان فراز و فرودهایی داشته باشد اما همواره به فکر منافع یکدیگر بوده ایم و این در حالی است که برخی کشورهای منطقه دشمن این دو ملت هستند و همواره ممانعت هایی برای رفت و آمد هیأت های سیاسی ایجاد می کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به انتخاب عمران خان در انتخابات پاکستان گفت: رویکرد عمران خان توسعه روابط با کشورهای همسایه است و در این بین اعلام دوستی با ایران کرده لذا باید از این فرصت استفاده کرد چرا که اگر پاکستان بتواند از انرژی ایران به خصوص در حوزه گاز استفاده کند، پیشرفت های خوبی حاصل دو طرف می شود.

روابط با پاکستان برای انتقال گاز، توسعه بندر گوادر و احداث خطوط ریلی دنبال می‌شود

وی ادامه داد: از سوی دیگر باید روابط با پاکستان درباره حوزه بندر گوادر و ارتباط با چابهار با پاکستان پیگیری شود همچنین خطوط ریلی و اتصال آن به پاکستان را نیز باید دنبال کنیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در پایان خاطرنشان کرد: پاکستانی ها تنش هایی با هندوستان دارند که ما بدون دخالت در امور داخلی آنها، آنها را به روابط دوستانه و خویشتنداری دعوت کرده ایم و انتظار داریم ملت های منطقه در صلح و دوستی در کنار هم ارتباطات خوبی داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet