هدر موبایل
1397/05/09 11:02:23
سرویس فرهنگی
نادری:

سفر کارشناسان یونسکو برای رسیدگی به وضعیت آثار تاریخی کرمانشاه شاید مدیران را از خواب بیدار کند

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه کسی پیگیر آسیب‌های وارده به آثار تاریخی کرمانشاه نبوده، ابراز امیدواری کرد سفر کارشناسان یونسکو به کرمانشاه مدیران حوزه میراث فرهنگی را از خواب بیدار کند.
سفر کارشناسان یونسکو برای رسیدگی به وضعیت آثار تاریخی کرمانشاه شاید مدیران را از خواب بیدار کند نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه کسی پیگیر آسیب‌های وارده به آثار تاریخی کرمانشاه نبوده، ابراز امیدواری کرد سفر کارشناسان یونسکو به کرمانشاه مدیران حوزه میراث فرهنگی را از خواب بیدار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100795761647.jpg سفر,کارشناسان,یونسکو,برای,رسیدگی,به,وضعیت,آثار,تاریخی,کرمانشاه,شاید,مدیران,را,از,خواب,بیدار,کند Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر کارشناسان یونسکو به کرمانشاه برای بررسی آسیب‌های زلزله بر آثار تاریخی این شهر در آینده‌ای نزدیک، گفت: به نظر می‌رسد ورود کارشناسان یونسکو در کرمانشاه مدیران حوزه میراث فرهنگی را از خواب بیدار خواهد کرد و انگیزه‌ای در آن‌ها برای رسیدگی به آثار تاریخی آسیب دیده این شهر در آن‌ها ایجاد می‌کند و به‌یقین اقدام موثری در راستای حفظ این آثار خواهد بود.

آسیب‌های وارده به آثار تاریخی کرمانشاه پیگیری نشده است

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه تاکنون باوجود زلزله شدید و بیش از دو هزار پس‌لرزه‌های آن، کسی از مدیران میراث فرهنگی و دیگر مسئولان مربوطه پیگیر آسیب‌های وارده به آثار تاریخی منطقه به منظور مرمت و بازسازی نبوده است.  

وی با اعتقاد به اینکه تخریب‌های برخی از آثار تاریخی تا حدی است که هر ایرانی با دیدن آن منقلب خواهد شد، ادامه داد: میراث فرهنگی جزو مهترین دارایی‌های یک کشور به شمار می‌آید که باید اولا آن‌ها را چنان مقاوم کنند که بر اثر زلزله و دیگر حوادث طبیعی دچار آسیب نشده و در صورت آسیب بلافاصله در راستای ترمیم آن‌ها تلاش شود اما متاسفانه در رابطه با آثار تاریخی کرمانشاه چنین اتفاقی نیفتاد.

نادری افزود: با وجود گذشت چندین ماه از این واقعه تلخ حتی نامه‌ای از مدیرکل اداره سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به بنده به عنوان نماینده کرمانشاه و نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس برای دریافت پیگیری ماجرا جهت جبران آسیب‌های وارده ارسال نشده است.

آثار تاریخی کرمانشاه به حال خود رها شده‌اند

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری  و مناطق آزاد مجلس با بیان اینکه اگرچه ممکن است مدیران مربوطه به نحوه دیگری در حال پیگیری و جبران آسیب‌های وارده به آثار تاریخی کرمانشاه باشد اما تاکنون نمود بیرونی از این تلاش‌ها دیده نشده است، اضافه کرد: متاسفانه آثار تاریخی کرمانشاه به حال خود رها شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet