هدر اصلی
1397/05/09 10:26:49
سرویس اقتصادی
حسن نژاد به خانه ملت پاسخ داد:

تحول واقعی بورس در گرو اجرای کدام تاکتیک ها است؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:متناسب با درجه ریسک پذیری سرمایه گذاران در بازار سرمایه، ابزارهای مختلف طراحی شود.
تحول واقعی بورس در گرو اجرای کدام تاکتیک ها است؟ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:متناسب با درجه ریسک پذیری سرمایه گذاران در بازار سرمایه، ابزارهای مختلف طراحی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104193126394.jpg تحول,واقعی,بورس,در,گرو,اجرای,کدام,تاکتیک,ها,است؟ Icana

محمد حسن نژاد  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی بخش تولید، گفت:در ایران تعریف اشتباهی از عملکرد بازار سرمایه صورت گرفته به نحوی که احساس می شود در بازار سرمایه از خرید و فروش سهام، پول به دست می آید؛ همچنین این تلقی غیرصحیح وجود دارد که لزوما هر چه شاخص بورس بالاتر برود، بیانگر موفقیت بازار سرمایه است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: برداشت اشتباه از نحوه عملکرد بازار سرمایه در کشور به این بازار ضربه وارد کرده چرا که بازار سرمایه مناسب، بازاری محسوب می شود که سرمایه های خرد را به سرمایه کلان تبدیل می‌کند، یعنی پول‌های سرگردان بازار را که نمی خواهد به بازار پول برود با به کارگیری ابزارهای مختلف جذب می کند.

موفقیت بازار سرمایه در گرو تأمین سرمایه بنگاه های تولیدی
نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:عملکرد بازار سرمایه زمانی مناسب است که به تأمین سرمایه بنگاه های تولیدی کمک کند یعنی شرکت ها بتوانند با سهولت اوراق مشارکت، اوراق اجاره، سهام، ابزار بدهی یا ابزار مالکیتی منتشر کنند که متاسفانه این موضوعات تاکنون مغفول مانده است.
حسن نژاد درباره توسعه بازار سرمایه، گفت: باید پذیرفت انسان های مختلف درجه ریسک پذیری و محافظه کاری مختلفی در جامعه دارند در حال حاضر بازار مسکن و پول در مقایسه با بازار سرمایه خیلی فعالتر است چرا که سرمایه‌گذاران می‌دانند با سرمایه‌گذاری در بازار پول، حداقل به یک میزان عایدی اندک دست می یابند یا سرمایه گذاری در بازار مسکن این خاصیت را دارد که حداقل پول آنها سوخت نمی شود.

لزوم ارتقای درجه اطمینان سرمایه گذاری در بورس

وی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:باید اطمینان سرمایه گذاری در بورس ارتقا یابد بنابراین باید برای افراد مختلف با درجه ریسک پذیری متفاوت ابزارهای مختلف در بازار سرمایه طراحی شود که سرمایه گذاران با درجه ریسک پذیری مختلف را بتواند جذب بازار سرمایه کرد.

بکارگیری  مهندسی مالی و ابزارهای مالی برای رونق بورس ضرورت دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: تا زمانی که ابزارها، نهادها و مهندسی مالی را در بازار سرمایه را رونق ندهیم نمی‌توانیم این بازار را به شرایط مطلوب برسانیم البته نسبت به حدود چند سال گذشته با به کارگیری صندوق‌های سرمایه گذاری و ابزارهای جدید بازار سرمایه کشور پیشرفت هایی داشته اما همچنان نسبت به کشورهای پیشرفته عقب هستیم./

 گفت و گو علی اصغر نظام پور
پایان پیام

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet