هدر موبایل
1397/05/09 11:30:01
سرویس سیاسی
سلام امینی تشریح کرد:

نگاهی به نقش مردم ایلام در خنثی سازی عملیات مرصاد

نماینده مردم ایلام در مجلس، نکاتی را در خصوص حضور مردم استان ایلام در خنثی سازی عملیات "فروغ جاویدان" اشاره کرده است.
نگاهی به نقش مردم ایلام در خنثی سازی عملیات مرصاد نماینده مردم ایلام در مجلس، نکاتی را در خصوص حضور مردم استان ایلام در خنثی سازی عملیات "فروغ جاویدان" اشاره کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103442374678.jpg نگاهی,به,نقش,مردم,ایلام,در,خنثی,سازی,عملیات,مرصاد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سلام امینی در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری خانه ملت گذاشت، به حماسه آفرینی مردم ایلام اشاره کرده و از بی توجهی مسئولان به تاثیر مردم استان ایلام در خنثی سازی عملیات "فروغ جاویدان" منافقان گله‌مند است.

متن یادداشت در ادامه می‌آید:

"چلچراغ " خاموش 

سال 1367 بود که آخرین جرثومه‌های شاخه نظامی منافقین در نبردی سهمگین، درجبهه‌های غرب کشور باشکستی فضاحت بار، پُشته‌های کُشته‌های خود را پشت سر گذاشتند و سراسیمه از روی اجساد همفکران خود به سمت دشمن بعثی فرار کردند.

آن‌ها باشعار "امروز مهران فردا تهران" برای یک پیروزی غافلگیر کننده با تمام تسلیحات اهدایی صدام به عمق خاک‌های ایران یورش آوردند.

منافقین سراسیمه و با عجله وارد مهلکه‌ای شدند که در آن گردان‌های سپاه، بسیج مردمی و ارتش، برای رویارویی با آنان شهادت طلبانه با آمادگی در کمین بودند.

باحماسه ماندگار مردم استان ایلام و نیروهای جمهوری اسلامی، شهر مهران، برای چهارمین بار از لوث وجود ایادی مزدور و اشغال دشمن بعثی صهیونیستی آزاد و پاکسازی کامل شد.

بی‌گمان مردم سلحشور شهرستان‌های سیروان و چرداول، ایوان و ملکشاهی و حتی شهرهای جنوبی تر همچون دهلران و آبدانان دره شهر که خود درگیر تجاوز دشمن شده  بودند دوشادوش مردم مهران و ایلام شهادت طلبانه و جان برکف از ورود منافقین و بعثیون به خاک وطن ممانعت کردند و دراین راه ، مردان مرد سربداری به خیل شهدا و جانبازان پاکباز پیوستند.

اما بلافاصله پس از آتش بس بین ایران و عراق و خاتمه جنگ، استان همسایه با هوشمندی و ارتباطات و نفوذ وسیع در مرکز توانست حماسه  "مرصاد"  را به نام خود ثبت وضبط نماید و اعتبارات فرهنگی چشمگیری را در حوزه دفاع مقدس جذب کند و یادمان مرصاد را احداث و به محل بازدید مردم و کاروان های راهیان نور تبدیل کند که البته سند افتخار همه ایرانیان سلحشور تلقی می شود و ما نیز به این یادمان افتخار می کنیم .

این درحالی است که مردم ایلام علاوه بر حضور حماسی خود در دفاع از مرز مهران که وسعت عملیات جنگی نبرد با منافقین در پهنا و عمقی گسترده تا سه راه جندالله صالح آباد )۳۰ کیلومتری شهرایلام) و ارتفاعات جنوبی شهرستان ملکشاهی  ادامه داشت، درغرب و شمال غربی استان نیز به کمک نیروهای خودی مستقر در اسلام آباد و تنگه مرصاد شتافتند و در نبردهای سومار و گیلانغرب و تنگه کوشک حضور یافتند تا به منافقین بفهمانند که عملیات چلچراغ آنان در اشغال مهران، فروغی جاویدان نخواهد داشت و برای همیشه در زوال و افول محو وتباه خواهند شد.

درمجموع فروغ جاویدان دریک حماسه ملی و با عنوان عملیاتی"مرصاد" به افول جاویدان تبدیل شد و تمامی چراغ‌های "چلچراغ" با حماسه بی نظیر مردم استان ایلام خاموش شد.

اینک ناباورانه در تحلیل های خبری رسانه های رسمی ملی و منطقه ای، نامی از مردم ایلام برده نمی شود و به دفاع جانانه آنان  در مقابل دژخیمان بعثی و منافقان خودفروخته در جریان حمله به شهر مهران و اشغال آن تا نزدیکی سه راهی جندالله و نیز ارتفاعات" زیل " و "تنگ ترشابه" و ارتفاعات جنوبی شهرستان ملکشاهی کمترین اشاره ای نمی شود.

 

بنده خود به عینه دیدم که چگونه مردم استان ایلام در اواخر جنگ همچون اوایل جنگ با بسیج عمومی فوج فوج عازم جهاد علیه خصم کوردل شدند. آنان تنها به انتطار رسیدن نیروی کمکی از مرکز اکتفا نکردند بلکه خود به سوی جبهه ها شتافتند و مردانه دشمنان را به عقب راندند. اینک در پَسِ سالیان دفاع مقدس و در سالگرد این حماسه مردمی متاسفانه نامی از آن همه رنج و زحمت و مقاومت و شهامت و شهادت این مردم در کار نیست!!!

چرا ما در ایلام هر ساله مراسمی تحت این عنوان نداریم ؟

چرا هنوز یادمان دفاع مقدس نبرد با منافقین در سه راهی جندالله و تنگه کوشک وتنگه ترشابه احداث نشده است؟

 چرا حضرات مسئول سکوت کرده اند ؟

بیم آن می رود که این بخش پرافتخار از تاریخ مقاومت و سلحشوری مردم استان ایلام ندانسته و ناشیانه از تاریخ حماسی و خونرنگ دفاع مقدس حذف شده باشد؟!

هرچند که تاریخ دفاع مقدس که با ایستادگی و سلحشوری مردم ایلام معنا می شود برای همیشه به دور از تحریف و بی توجهی در اذهان مردم ایران و جهان باقی خواهد ماند اما متولیان ذیربط باید نسبت به این مطالبه مغفول مردم این خطه سلحشور در راستای اقناع افکار عمومی پاسخی شایسته و بایسته ارائه دهند./

سلام امینی _ نماینده ایلام

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet