شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/05/10 13:41:18
سرویس فرهنگی
سیاوشی:

مقاومتی در اختصاص پست های مدیریتی به زنان وجود دارد/ وزارت اقتصاد دارای ضعیف‌ترین عملکرد

عضو فراکسیون زنان مجلس از به کار نگرفتن و انتصاب زنان در بخش‌های کلان مدیریتی انتقاد و تصریح کرد: به نظر می‌رسد مقاومتی در این رابطه وجود دارد.
مقاومتی در اختصاص پست های مدیریتی به زنان وجود دارد/ وزارت اقتصاد دارای ضعیف‌ترین عملکرد عضو فراکسیون زنان مجلس از به کار نگرفتن و انتصاب زنان در بخش‌های کلان مدیریتی انتقاد و تصریح کرد: به نظر می‌رسد مقاومتی در این رابطه وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106674096440.jpg مقاومتی,در,اختصاص,پست,های,مدیریتی,به,زنان,وجود,دارد/,وزارت,اقتصاد,دارای,ضعیف‌ترین,عملکرد Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با بیان اینکه بر اساس مصوبه آخرین جلسه شورای اداری دولت یازدهم 30 درصد از مدیران کشور در دستگاه‌های اجرایی باید از میان زنان انتخاب شوند، گفت: هر چند بیش از یک سال از تصویب این مصوبه گذشته اما متاسفانه شاهد پیشرفت مناسبی در بکارگیری زنان نبوده‌ایم البته در فراکسیون زنان تلاش زیادی برای پیگیری این موضوع انجام شده و جلسات متعددی را با وزرا برای بررسی وضعیت اجرای آن که مطالبه جدی زنان است، برگزار کردیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه عملکرد دستگاه‌ها در اختصاص 30 درصد پست‌های مدیریتی به زنان  مطلوب نیست، افزود: از دستگاه‌های مختلف درخواست کرده‌ایم گزارش عملکرد خود را در مورد اجرای مصوبه مذکور را به کمیسیون فرهنگی ارائه کنند.

وی افزود: متاسفانه تعداد اندکی از دستگاه‌ها گزارش عملکرد خود را ارائه کرده‌اند و این نشانه بی‌توجهی آنها نسبت به اجرای قوانین است.

سیاوشی با تاکید بر لزوم نظارت دقیق بر اجرای مصوبه، تصریح کرد: نظارت‌ها بر اجرای قوانین باید به درستی صورت گیرد تا دستگاه‌ها خود را ملزم به اجرای آنها بدانند.

اختصاص 30 درصد پست های مدیریتی به زنان صرفا جنسیتی نیست                                        

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه موضوع اختصاص 30 درصد پست‌های مدیریتی به زنان صرفا جنسیتی نیست، گفت: استفاده از توانمندی بخشی از جامعه است که تاکنون به کار گرفته نشده و اگر به دنبال توسعه کشور هستیم باید از توانمندی تمامی آحاد جامعه به درستی بهره برد.

وزارت امور اقتصاد و دارایی ضعیف ترین عملکرد را در بکارگیری زنان داشته است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه وزارت امور اقتصاد و دارایی ضعیف‌ترین عملکرد را در بکارگیری زنان داشته است، افزود: متاسفانه این دستگاه هیچکدام از پست‌های مدیریتی خود را به زنان اختصاص نداده و همچنین وزارت جهاد کشاورزی نیز در این رابطه موفق عمل نکرده است.

وی ادامه داد: هر چند تعداد نیروهای زن وزارت نفت نسبت به سایر دستگاه‌ها خیلی کمتر است اما در اختصاص پست‌های مدیریتی به زنان موفق عمل کرده و تعداد زنان در این رابطه قابل توجه است.

دولت تدبیر و امید در بکارگیری زنان نسبت به دولت های گذشته موفق تر عمل کرده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در بکارگیری زنان نسبت به دولت‌های گذشته موفق‌تر عمل کرده است، گفت: سیستم انتصاب در سایر کشورها حزبی است اما به شایسته سالاری نیز توجه جدی شده اما متاسفانه در ایران این دو فاکتور مورد غفلت قرار گرفته؛ البته هر چند دولت آقای روحانی در بکارگیری زنان موفق عمل کرده اما متاسفانه شاهد بکارگیری و انتصاب آنان در بخش‌های کلان مدیریتی نیستیم و به نظر می‌رسد مقاومتی در این رابطه وجود دارد و یکی از فاکتورهای مهمی که به عنوان مانع در اشتغال زنان دیده می‌شود عدم اعتماد مدیران مرد به مدیران زن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet