هدر موبایل
1397/05/10 10:46:40
سرویس صحن
مقصودی پس از قرائت گزارش کمیسیون‌های اصل نود و عمران درباره زلزله کرمانشاه:

فرهنگ بیمه باید در کشور نهادینه شود/ لزوم بازسازی بافت های فرسوده کشور

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بر نهادینه شدن فرهنگ بیمه برای مدیریت حوادث طبیعی تاکید کرد و گفت: بازسازی بافت های فرسوده کشور برای کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی ضروری است.
فرهنگ بیمه باید در کشور نهادینه شود/ لزوم بازسازی بافت های فرسوده کشور عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بر نهادینه شدن فرهنگ بیمه برای مدیریت حوادث طبیعی تاکید کرد و گفت: بازسازی بافت های فرسوده کشور برای کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201806101811929538.jpg فرهنگ,بیمه,باید,در,کشور,نهادینه,شود/,لزوم,بازسازی,بافت,های,فرسوده,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین مقصودی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در توضیح گزارش کمیسیون اصل نود و عمران مجلس درباره زلزله کرمانشاه گفت: به خاطر کم کاری های دولتی ها در خدمات رسانی به مردم کرمانشاه عذرخواهی می کنم و از مردم خیر، هنرمندان، بازاریان، آستان قدس رضوی، قرارگاه سازندگی خاتم، قرارگاه امام رضا (ع)، جمعیت هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام به خاطر اقدامات صادقانه به زلزله زدگان تشکر می کنم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاکنون در جهان 37 بلای طبیعی ثبت و ضبط شده که اکثر آن ها در ایران وجود دارند، شرایط اقلیمی کشور ایجاب می کند تا از فرصت ها به نحو بهتری استفاده کنیم تا تهدیدات بلای جان مردم نشود.

وی افزود: زلزله کرمانشاه یک درس بزرگی بود که در تاریخ ثبت و ضبط شد، متاسفانه دولتمردان آمادگی لازم برای مقابله با این حوادث را ندارند، وضعیت تهران نیز نگرانی از عدم مدیریت بحران را بیشتر می کند.

مقصودی با بیان اینکه در کرمانشاه ساختمان های دارای حداقل استحکام در زلزله کمتر آسیب دیدند، گفت: سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها باید نظارت بیشتری داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: دولت بعد از زلزله کرمانشاه نتوانست فشار روحی روانی و اقتصادی بر مردم زلزله زده را مدیریت کند و هنوز هم آثار این حادثه بر روح و جسم مردم سنگینی می کند متاسفانه برخی از سیاسیون بعد از وقوع زلزله به جای انجام وظایف قانونی شروع به سیاسی کاری کرده و با طرح موضوعاتی چون انداختن بار مسئولیت بر دولت های قبل و انتقاد به طرح هایی چون مسکن مهر افکار عمومی را از موضوع اصلی منحرف سازند.

مقصودی ادامه داد: کمک های مردمی خوبی به زلزله زدگان شد اما عملکرد جزیره ای و عدم مدیریت ساماندهی نیز آسیب‌هایی به مردم وارد کرد از این رو پیشنهاد می شود برای مقابله با حوادث طبیعی مدیریت منسجم، غیردولتی و غیر سیاسی در کشور ایجاد شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس افزود: نمایندگان باید فرهنگ بیمه در کشور را ایجاد و نهادینه کنند همچنین کنسروسیوم متشکل از بنیاد مسکن، وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و شهرداری ها برای نوسازی بافت های فرسوده که 25 میلیون نفر جمعیت کشور را در خود جا داده باید تشکیل شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet