هدر موبایل
1397/05/10 11:39:51
سرویس صحن
مخالف و موافق بررسی اولویت‌دار طرح اصلاح قانون چک؛

بدری:مسائل اقتصادی و معیشتی اولویت نخست جامعه هستند/سالک:کاهش زندانیان نیازمند اصلاح قانون چک است

مخالف بررسی اولویت دار طرح اصلاح قانون چک این جابه جایی را با توجه به ضرورت رسیدگی به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم غیرضرور دانست و موافق این موضوع بر کاهش زندانیان در صورت اصلاح قانون چک تاکید کرد.
بدری:مسائل اقتصادی و معیشتی اولویت نخست جامعه هستند/سالک:کاهش زندانیان نیازمند اصلاح قانون چک است مخالف بررسی اولویت دار طرح اصلاح قانون چک این جابه جایی را با توجه به ضرورت رسیدگی به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم غیرضرور دانست و موافق این موضوع بر کاهش زندانیان در صورت اصلاح قانون چک تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808101558319978.jpg بدری:مسائل,اقتصادی,و,معیشتی,اولویت,نخست,جامعه,هستند/سالک:کاهش,زندانیان,نیازمند,اصلاح,قانون,چک,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، صدیف بدری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با بررسی اولویت دار طرح اصلاح قوانین مرتبط با چک، گفت: نیازی به جابه جایی دستورکارها نیست زیرا مسیر رسیدگی منحرف و با ابهاماتی همراه می شود.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر نیازی به تغییر دستورات باشد باید همه دستورات مجلس حذف و به صورت فوق العاده به مسائل اقتصادی روز و معیشتی مردم رسیدگی شود.

وی افزود: در جنگ اقتصادی باید تصمیمات جهادی گرفته شود و دولت و مجلس با مدیریت معمولی نمی تواند با بحران های اقتصادی مقابله کند مردم نیز انتظار جابه جایی طرح های معمولی را ندارند بلکه انتظار می رود اتاق بحران و اتاق جنگ اقتصادی تشکیل شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این اتاق جنگ اقتصادی باید تمام متخصصان حضور پیدا کرده و در خصوص وضعیت کنونی اقدامات انجام گیرد بنابراین لازم به اولویت بخشیدن به رسیدگی سایر طرح ها نیست.

احمد سالک در ادامه و در موافقت با اولویت دار شدن بررسی طرح اصلاح قانون چک، گفت: موضوع چک به دو صورت مثبت و منفی در حوزه اقتصادی نقش دارد و با توجه به نقدینگی امروز جامعه بخش اعظمی از آن برعهده چک است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های مختلف تعداد زندانیان چک افزایش یافته، افزود: بررسی اولویت دار این طرح نقش موثری در کاهش زندانیان دارد و عدم توجه به این مسئله مشکلات اقتصادی را افزایش می‌دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم ادامه داد: اثرات منفی افزایش نرخ ارز نیز بر این حوزه بی تاثیر نیست کما اینکه کاسبان خرد در حوزه چک با مشکلاتی روبه رو هستند که رسیدگی با اولویت این طرح را افزون می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet