هدر موبایل
1397/05/10 12:04:26
سرویس صحن
بادامچی در نطق میان دستور:

شاهد زوال مدیریت دولتی در کشور هستیم/ دولت در زمینه ارزی بسیار کند عمل کرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مدیران اقتصادی کشور برنامه مشخصی برای جلوگیری از این سقوط آزاد ارزش پول ملی ندارند.
شاهد زوال مدیریت دولتی در کشور هستیم/ دولت در زمینه ارزی بسیار کند عمل کرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مدیران اقتصادی کشور برنامه مشخصی برای جلوگیری از این سقوط آزاد ارزش پول ملی ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610107007431555.jpg شاهد,زوال,مدیریت,دولتی,در,کشور,هستیم/,دولت,در,زمینه,ارزی,بسیار,کند,عمل,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  ، محمد رضا بادامچی در نشست علنی امروز (چهارشنبه،10 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستورخود گفت: متاسفانه در موقعیتی قرار داریم که ظرف 3 ماه ارزش پولی ملی با افت محسوسی مواجه بوده است و مدیران اقتصادی کشور برنامه مشخصی برای جلوگیری از این سقوط آزاد نداشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم چه گناهی کرده اند که هیچ مسئولی پاسخگوی این وضعیت نیست. با توجه به اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا شروع نشده ولی مدیریت ناکارآمدی و غیرکارشناسانه حوزه ارزی، قیمت پول ملی را بشدت پایین آورد.

وی گفت: به جای اتخاذ تصمیمات درست و کارشناسانه در حوزه ارز، متاسفانه هیچ توجهی از جانب مدیران دولتی اتخاذ نمی شود و بسیار کند عمل می کنند. چرا که شاهد زوال مدیریت دولتی در ایران هستیم و نهادهای کلان ملی از قبیل سازمان برنامه وبودجه، وزارت اقتصاد ، وزارت صنعت و بانک مرکزی حرکتی انجام نمی دهند.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: بعنوان کارشناس حوزه کار و اشتغال باید نسبت به تعطیلی بنگاه های اقتصادی و بیکاری خیل عظیم جوانان هشدار بدهم. افزایش قیمت ارز سبب تعطیلی بنگاه های اقتصادی و بیکاری خواهد شد که بیکاران جدید و بیکاران قدیم لشکر بزرگی خواهد شد که می تواند برای نظام و کشور خطرآفرین باشد.

وی گفت: بحران ارز تنها در چهارراه استانبول اتفاق نمی افتد بلکه این بحران معیشت مردم را نشانه گرفته و سفره مردم را خالی خواهد کرد که مقصران این قضیه مدیران نالایق و ناکارآمد درون دولت هستند که هیچ اعتنایی به بهبود شرایط فعلی نمی کنند.

بادامچی اظهار کرد: چند برابر شدن قیمت ارز جمعیت گرفتار در برابر آسیب های اجتماعی را افزایش خواهد داد و آمار کودکان کار افزایش خواهد یافت و باعت تشدید فحشا، اعتیاد و فقر و مهاجرت خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: کارشناسان اجتماعی هشدار می دهند که بحران اقتصادی منجر به بحران های اجتماعی خواهند شد. فقیرانی که برای تامین مایحتاج زندگی خود دراین ایام بحران اقتصادی در تنگنا هستند، چگونه می تواند در مقابل تصمیمات نادرست اقتصادی مدیران نالایق صبوری کنند؟ چرا نظام اقتصادی ما بفکر مردم رنج کشیده ایران اسلامی نیست؟ چراکه از اول مشخص بود تصمیم دولت در عرضه ارز دولتی تنها منجر به ایجاد رانت و فساد خواهد شد.

وی افزود: مسئول غارت اقتصاد ایران در چند ماهه گذشته بر عهده کیست؟ چه کسی اجازه داده است که با پول ملت، کالاهای غیر ضروری وارد کشور شود؟ مسئول خروج ذخیره های ارزی کشور کیست؟مدیران اقتصادی چگونه می خواهد برای اقدامات نادرست خود به ملت ایران پاسخگویی کنند؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: در پی بی اعتنایی دولت به حل مسائل معیشتی و اقتصادی مردم از مجلس انتظار می رود به وظیفه قانونی خود عمل کند و در خصوص شرایط حاضر تصمیمات جدی اتخاذ کند.

وی گفت: خوشبختانه در هفته گذشته اتفاقات خوبی در مجلس رخ داد که موجب خشنودی مردم شد و آن اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی، حمایت از کودک و نوجوان و اصلاح ماده 242 قانون آیین نامه دادرسی کیفری، اقدام بسیار ارزشمندی بود که توسط نمایندگان ملت انجام شد.

بادامچی ادامه داد: طبق آموزه های دینی و فرهنگ عاشورایی باید همواره زمینه گفتگو فراهم باشد لذا انتظار می رود که مسئولان و شورای عالی امنیت ملی تمام گزینه ها را بررسی کنند و در جهت صلاح مردم قدم بردارند تا کشورمان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خاتمه خاطرنشان کرد: اعلام وصول استیضاح وزیر کار اقدامی نادرست از جانب هیأت رئیسه بود؛ چراکه بحث استیضاح 3 وزیر زودتر از وزیر کار مطرح شده بود و نباید از جانب هیأت رئیسه مجلس اقدامی شتابزده صورت می گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet