هدر موبایل
1397/05/10 12:43:56
سرویس صحن
سعیدی در تذکر شفاهی:

دولت به استقلال بانک مرکزی توجه کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در تذکری به رئیس جمهور گفت: استقلال بانک مرکزی باید حفظ شود.
دولت به استقلال بانک مرکزی توجه کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در تذکری به رئیس جمهور گفت: استقلال بانک مرکزی باید حفظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/87544.jpg دولت,به,استقلال,بانک,مرکزی,توجه,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمداسماعیل سعیدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در اقتصاد کشور و صعود لجام گسیخته ارز و سکه و سردرگمی تیم اقتصادی و بانک مرکزی نیاز است استقلال بانک مرکزی پاس داشته شود و اجاز دهید رئیس کل بانک مرکزی با استفاده از دانش حرفه ای خود و مشاوران امین و متخصص در حوزه نظام مالی تصمیم گیری کنند نه صرفا دستوری که از سوی دولت به بانک مرکزی ابلاغ می شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: بانک مرکزی به دلیل دخالت های مکرر دولت نتوانسته در بازار ایجاد تعادل کند به طوری که یکی از عوامل اصلی نوسانات شدید در بازار ارز و سکه، وجود هزار و 700 هزار میلیارد نقدینگی موجود در کشور است که از سال 93 تاکنون سه برابر افزایش یافته است که این مسئله نشان از عدم اشرافیت دولت و بانک مرکزی دارد.

وی تاکید کرد: دولت پاسخ دهد برای هدایت بخشی از نقدینگی موجود به حوزه تولید، عمران و توسعه زیرساخت ها چه تدبیری اتخاذ کرده است. در حال حاضر یک جنگ عملی، هدفمند و تمام عیار اقتصادی علیه ملت ایران توسط آمریکا و هم پیمانانش تشکیل شده است، دولت این جنگ را جدی بگیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: مردم در فشار اقتصادی آستانه تحمل‌شان کاهش پیدا کرده است که باید به آن توجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet