هدر موبایل
1388/06/11 18:15:00
سرویس صحن
نجار اعلام کرد

افزایش اعتماد عمومی محور برنامه های وزارت کشور است

**مصطفی نجار افزایش اعتماد عمومی و بسط روحیه فعالیت عمومی، نخبه پروری سیاسی و تقویت روحیه نقدپذیری و اخلاق انسانی و نشاط اقشار جامعه را رویکرد سیاسی وزارت کشور عنوان کرد.

 مصطفی محمد نجار وزیر کشور در دفاع از برنامه‌های پیشنهادی خود با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: با مشارکت حداکثری و شورانگیز مردم در 22 خرداد ماه فصل جدیدی در نظام مردم سالاری گشوده شد.

وی تصریح کرد: وزارت کشور نیروی محرکه دولت در تمام استان‌ها است و برای کمک به اشتغال و موضوعات دیگر قادر است تا از سنگینی کار دولت مانند مسکن و بهداشت و درمان بکاهد.

وی با بیان اینکه با تشکیل اتاق فکر و دعوت از فرهیختگان وزارت کشور می‌تواند کانون نخبگی تشکیل دهد، اظهار داشت: افزایش اعتماد عمومی و بسط روحیه فعالیت عمومی، نخبه پروری سیاسی و تقویت روحیه نقدپذیری و اخلاق انسانی و نشاط اقشار جامعه را رویکرد سیاسی وزارت کشور می‌دانم.

نجار اظهار امیدواری کرد که با سپرسازی مناسب و فراهم آوردن هر چه بیشتر آزادی‌های سیاسی در چارچوب قانون منویات رهبر معظم انقلاب نسبت به گسترش و ارتقاء سطح عمومی جامعه عمل بپوشانیم.

وی با بیان اینکه بنیان نظام در رای و خواست مردم استوار است، گفت: نظام اسلامی توانسته با میانگین بالای مشارکت مردم را به عرصه بکشاند و انتخابات پیوند دهنده اراده ملت و ساختارهای حاکمیت از شان و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وزیر پیشنهادی کشور گفت: تحت هیچ شرایطی نباید عظمت و حساسیت این دستاورد عظیم خدشه دار شود.

وی افزود: برای آنکه بتوان از این ظرفیت برای به میدان آوردن مردم بهره‌های هرچه بیشتری عاید نظام ساخت، لازم است با همفکری و تعامل نمایندگان کاستی‌هایاحتمالی قانون انتخابات را اصلاح نمود.
وی با بیان اینکه گام‌هایی برای مکانیزه کردن انتخابات برداشته شده است کهشایسته است تکمیل و ساماندهس شود،‌گفت: جامعه مطلوب شامل آحاد شهروندان است که در بستر فعالیت یک دولت کارآمد از فضایی پرنشاط برخوردارند.
وزیر پیشنهادی کشور تصریح کرد: هدف این وزارتخانه تامین  و توسعه سلامت سیاسی با کسب حداکثری رضایت‌مندی خواهد بود که برایند منطقی آن شامل ارتقا سرمایه‌های اجتماعی و افزایش روحیات مشارکت جویانه و همبستگی ملی می‌شود.
نجار در خصوص رویکرد امنیتی نیز گفت: مقوله امنیت بیشتر از آنکه سخت‌افزاری باشد، نرم‌افزاری است.
وی خاطرنشان ساخت: امنیتی قابل اعتماد خواهد بود که جامعه محور باشد.
گزینه پیشنهادی برای وزارت کشور اظهار داشت: گفتمان امنیتی جامعه محور در تکاپوست تا برای حمایت و صیانت از اجتماع در مقابل تهدیدها و ایجاد امنیت روانی و آسایش خاطر جامعه به یاری آحاد مردم جامه عمل بپوشاند.
وی افزود: با توجه به جایگاه وزارت کشور در حوزه امنیتی لازم است شناخت صحیحی از بسترها و زمینه های  تهدید و ناامنی و روش های کم هزینه و پرقاعده در برخورد این مسائل فراهم شود.
نجار گفت:باید از رویکرد بازدارندگی و پیشگیری در مواجهه با عوامل مخل امنیت و نظم عمومی بهره گیری شود و باید ترتیبی دهیم که دستگاههای اطلاعاتی و انتظامی با هم همسو باشند.
وی افزود: هماهنگی موثر دستگاههای اطلاعاتی، انتظامی و قضائی و گسترش همکاریها با کشورهای همسایه بسیار موثر است.
نجارگفت: رویکرد عمرانی و خدمت گذاری بی منت و رشد و پیشرفت عمومی در همه قلمرو ها نیز حائز اهمیت می باشد.
وی افزود: توجه به مناطق محروم و روستاها و دور افتاده از اولویت های اصلی دوت و نظام است.
نجار افزود:مدیریت بحران و تلاش برای ایجاد منابع در آمدی پایدار برای شهرداریها از جمله برنامه های وزارت کشور در تحقق اهداف عمرانی رفاهی و رضایت مندی عمومی در شهر هاست .
وی رویکرد اجتماعی را از جمله رویکردهای اساسی و مهمی دانست که شایسته توجه پیش از پیش می باشد و اظهار داشت : تنوع قومی و فرهنگی کشورما وجو داشته است 
نجار حمایت از جایگاه زن و کودک و تقویت هویت ملی جوانان ،‌تلاش برای مهار و کنترل اسیب های اجتماعی را از دیگر برنامه های خود عنوان نمود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet