ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/05/12 16:50:37
سرویس اقتصادی
مرادی پیش بینی کرد:

افزایش سرسام آور نقدینگی تا یکسال آینده

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت برنامه ای برای کنترل نقدینگی ندارد و اگر همین شرایط ادامه پیدا کند میزان نقدینگی در کشور افزایش می یابد.
افزایش سرسام آور نقدینگی تا یکسال آینده عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت برنامه ای برای کنترل نقدینگی ندارد و اگر همین شرایط ادامه پیدا کند میزان نقدینگی در کشور افزایش می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106328268493.jpg افزایش,سرسام,آور,نقدینگی,تا,یکسال,آینده Icana

منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش نقدینگی در کشور اظهار داشت:یکی از دلایل افزایش نقدینگی در کشور عدم تمایل به سرمایه گذاری در تولید است، از سوی دیگر نابسامانی ارزی در کشور باعث شد مردم به سمت حفظ نقدینگی خود بروند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: مردم یا نقدینگی خود را به دلار تبدیل کردند یا با فروش اموال و دارایی خود ترجیح دادند به پول نقد تبدیل کنند تا ارزش دارایی هایشان با تبدیل به دلار و سکه حفظ شود، از سوی دیگر برخی از افسارگسیختگی بازار سوء استفاده کردند و بر التهاب بازار افزودند.

نماینده مردم مریوان در مجلس دهم شورای اسلامی با انتقاد از دولت که نتوانست نقدینگی را به سمت رونق تولید هدایت کند، گفت: دولت برای مدیریت و هدایت نقدینگی اقدام خاصی انجام نداد و تنها با تغییر رئیس بانک مرکزی شرایط را برای آزمون و خطاهای جدید فراهم کرد.

وی تاکید کرد: انتظار می رفت رئیس جدید بانک مرکزی برنامه هایی برای نقدینگی داشته باشد؛ اما تا او روی کار بیاید و برنامه ارائه دهد حداقل یک سال طول می کشد به همین دلیل به نظر می رسد دولت وقت را صرف می کند بدون آنکه به نتیجه خاصی دست پیدا کند.

مرادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری مناقصه ها بدون حضور فروشنده، اظهار داشت: در مناقصه هایی که دولت برگزاری می کند کسی اجناس و کالاهای خود را ارائه نمی کند چرا که می ترسند در آینده یا دیگر به کالا دسترسی نداشته باشند یا گران تر شود و بتوانند به پول بیشتری دست پیدا کنند.

دولت از اقتصادانان بین المللی کمک بگیرد

این نماینده مجلس در خصوص تاثیر ترمیم کابینه بر کنترل نقدینگی بیان داشت: تا امروز دولت تنها رئیس بانک مرکزی را تغییر داده است که نتیجه خاصی را به دنبال نداشته، در حالی که نمایندگان خواهان تغییرات اساسی در کابینه و تیم اقتصادی دولت بودند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: همان طور که برای تیم های فوتبال مربی از خارج آورده می شود انتظار داریم که دولت برای بهبود شرایط اقتصادی از اقتصادانان بین المللی استفاده کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet