هدر موبایل
1397/05/12 12:26:48
سرویس اجتماعی
بیگدلی:

50 درصد دستفروشان پایتخت تحصیل‌کرده‌ هستند/اجرای طرح ساماندهی مشاغل سیار مشکلی از تهران حل نمی‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، اغلب طرح‌های ساماندهی مشاغل سیار را غیرکارشناسی شده دانست و تاکید کرد تنها راه برون‌رفت از پراکندگی دستفروشان تهران اشتغالزایی برای آنها است چراکه ۵۰ درصد آنها تحصیلکرده هستند.
50 درصد دستفروشان پایتخت تحصیل‌کرده‌ هستند/اجرای طرح ساماندهی مشاغل سیار مشکلی از تهران حل نمی‌کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، اغلب طرح‌های ساماندهی مشاغل سیار را غیرکارشناسی شده دانست و تاکید کرد تنها راه برون‌رفت از پراکندگی دستفروشان تهران اشتغالزایی برای آنها است چراکه 50 درصد آنها تحصیلکرده هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805103550768935.jpg 50,درصد,دستفروشان,پایتخت,تحصیل‌کرده‌,هستند/اجرای,طرح,ساماندهی,مشاغل,سیار,مشکلی,از,تهران,حل,نمی‌کند Icana

احمد بیگدلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در بیان تاثیر طرح ساماندهی مشاغل سیار در ممانعت از پراکندگی آنها در سطح شهر تهران گفت: متاسفانه اغلب این طرح‌ها غیرکارشناسی‌شده هستند و در تدوین آنها به وجود زیرساخت‌ها توجه نشده است، کما اینکه در این طرح نیز برای ساماندهی فروشندگان سیار مکان خاصی در نظر گرفته نشده است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون نبود امکانات لازم و محل مناسب از مهم‌ترین مشکلاتی است که مانع از اجرای این طرح می‌شود، ضمن اینکه عملیاتی کردن این طرح ممکن است بر معضل ترافیک در محل‌هایی که احتمالا در تهران برای ساماندهی این قشر در نظر گرفته می‌شود، دامن بزند.

وی تصریح کرد: ما پیش از این طرحی را برای واگذاری تاکسیرانی به بخش خصوصی داشتیم که تعدادی از افراد برای ساماندهی تاکسی‌ها ارائه دادند، اما در پشت اجرای این طرح، مافیایی وجود داشت که با ایجاد شرکت‌هایی صوری به جای ارائه خدمات به رانندگان یا مسافران بدون هیچ حساب و کتابی از درآمد بالایی برخوردار شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: هم‌اکنون نیز برای اجرای این طرح قطعا یک عده از طریق رانت تعدادی شرکت ثبت می‌کنند و دستفروشان را تحت پوشش قرار می‌دهند و مبالغی را نیز تعیین می‌کنند که باید به صورت روزانه به آنها پرداخت شود، بنابراین این طرح نیز مشکلی از مردم تهران حل نخواهد کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: در تهران بیش از 50 درصد دستفروشان افراد تحصیلکرده‌ای هستند که از روی ناچاری به این قبیل مشاغل کاذب روی آورده‌اند، بنابراین تنها راهکار برای رفع مشکل این قشر ایجاد اشتغالی با درآمد مکفی است، ضمن اینکه تا وقتی برای رفع آسیب‌های اجتماعی یک متولی خاص نداشته باشیم، نمی‌توانیم اقدام جدی برای ساماندهی این بخش انجام دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet