ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/05/11 23:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حکیم:

از مطالبات مشروع تظاهرات‌کنندگان حمایت می‌کنیم

رئیس جریان حکمت ملی عراق بار دیگر بر حمایت خود و جریان متبوعش از مطالبات مشروع معترضان عراقی تأکید کرد.
از مطالبات مشروع تظاهرات‌کنندگان حمایت می‌کنیم رئیس جریان حکمت ملی عراق بار دیگر بر حمایت خود و جریان متبوعش از مطالبات مشروع معترضان عراقی تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806102254136750.jpg از,مطالبات,مشروع,تظاهرات‌کنندگان,حمایت,می‌کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق با شرکت در کنفرانس قتل عام ایزدی های عراق اظهار داشت: از خواسته‌های به حق تظاهرکنندگان عراقی حمایت می کنیم.

وی در عین حال گفت: با سوء استفاده از تظاهرات توسط برخی از افرادی که برنامه های خاص خود را دارند، اجازه خیانت در حق آحاد ملتمان را نمی‌دهیم.

 حکیم در ادامه اظهار داشت: دسته های مردمی که خواهان برخورداری از پیش پا افتاده ترین حقوق هستند، ضمانت واقعی برای جلوگیری از کوتاهی های مسئولان و سلطه‌گری شان می باشند.

سید عمار حکیم عنوان داشت: تمامی سیاستمداران باید آگاه باشند که ما در مقابل نسل جوان متفاوتی هستیم که در پیچیدگی های گذشته به سر نبرده است و به توافقات کنونی میان قشر سیاسی اهمیت نمی دهد بلکه به آینده چشم امید دارد.

وی ادامه داد: در مسئله تشکیل دولت ما معیار دیگری نداریم که بخواهیم به معیارهای مطرح شده توسط مرجع عالی دینی بیافزایم. نیاز به حضور یک نخست وزیر قوی، قاطع و شجاع وجود دارد.

سید عمار حکیم عنوان داشت: من از فراکسیون‌های بزرگ پیروز می خواهم تا به صورت شفاف نامزد خود را برای تصدی پست نخست وزیری اعلام کنند و نامزدشان از افرادی باشد که معیارهای مشخص شده توسط مرجع عالی دینی بر وی قابل انطباق باشد.

به گزارش مهر، رهبر جریان حکمت ملی عراق در پایان خاطرنشان کرد: ما نیازمند معادله قوی هستیم که شامل ائتلافی قدرتمند میان گروه های پیروز و یک نخست وزیر قدرتمند با کابینه قوی که از حمایت اکثریت پارلمان برخوردار باشد، است و بدون این امور نمی توان ماموریت مطلوب را حاصل کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet