هدر اصلی
1397/05/13 18:40:00
سرویس اجتماعی
لطفی:

گام جدید قانون گذاران برای رفع تبعیض نسبت به کارگران/چه مواردی از قانون کار نیاز به اصلاح دارد؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن برشمردن نقاط ضعف قانون کار کنونی تاکید کرد این قانون باید به گونه‌ای اصلاح شود که اهداف سه گروه دولت، کارفرمایان و کارگران را تامین کند.
گام جدید قانون گذاران برای رفع تبعیض نسبت به کارگران/چه مواردی از قانون کار نیاز به اصلاح دارد؟ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن برشمردن نقاط ضعف قانون کار کنونی تاکید کرد این قانون باید به گونه‌ای اصلاح شود که اهداف سه گروه دولت، کارفرمایان و کارگران را تامین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106717336188.jpg گام,جدید,قانون,گذاران,برای,رفع,تبعیض,نسبت,به,کارگران/چه,مواردی,از,قانون,کار,نیاز,به,اصلاح,دارد؟ Icana

 حسن لطفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد طرح اصلاح قانون شورای اسلامی کار که در طرح استفساریه جزء 6 بند ث ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه بدان اشاره شده است، گفت: قانون کار باید جامع باشد تا مثلثی از هم اهداف کارفرمایان و دولت و هم منافع کارگران در آن مدنظر قرار بگیرد به این معنا که لازم است قانونی سه جانبه گرا باشد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید برای تضمین اجرای این قانون یک طرف کارگران و طرف دیگر آن هم کارفرمایان و دولت قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به نقاط ضعف قانون کار کنونی یادآور شد: متاسفانه برای تنظیم قانون کار تامین اهداف سه گروه کارفرمایان، کارگران و دولت به گونه‌ای که عدالت نسبی را ایجاد کند، نادیده گرفته شده است، از سوی دیگر پیچیدگی قانون کار و تامین اجتماعی باعث شده که بعضا کارفرمایان متضرر شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته برخی بندهای قانون کار هم به گونه‌ای مطابق با منافع دولت و کارفرما تعیین شده که در پی آن حقوق کارگران تضییع شده است یا برخی بندها نیز نتیجه عملکرد دولت را تضعیف کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در بیان راهکار برای اصلاح قانون کار کنونی تاکید کرد: ما برای اینکه بتوانیم قانونی جامع داشته باشیم باید اهداف دولت و کارفرمایان و منافع کارگران را به گونه‌ای در آن اصلاح کنیم که کارشناسی شده و هماهنگ با همدیگر باشد تا در پی اجرای آن حقوق هیچ کدام از این گروه‌ها تضییع نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet