هدر موبایل
1397/05/12 19:38:32
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

رد پیشنهاد توقف خرید نفت ایران توسط چین طبیعی بود/ آمریکا توان همراه کردن شرکای اروپایی خود را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه چین شریک استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است، تاکید کرد: طبیعی بود که چینی‌ها تقاضای توقف واردات نفت از ایران را لغو کنند.
رد پیشنهاد توقف خرید نفت ایران توسط چین طبیعی بود/ آمریکا توان همراه کردن شرکای اروپایی خود را ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه چین شریک استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است، تاکید کرد: طبیعی بود که چینی‌ها تقاضای توقف واردات نفت از ایران را لغو کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg رد,پیشنهاد,توقف,خرید,نفت,ایران,توسط,چین,طبیعی,بود/,آمریکا,توان,همراه,کردن,شرکای,اروپایی,خود,را,ندارد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم پذیرش درخواست آمریکا توسط چین مبنی بر عدم خرید نفت از ایران، اظهار داشت: آمریکایی‌ها تلاش بسیاری زیادی داشتند تا در مرحله دوم خروج از برجام کشورهای دیگری را با خود همراه کنند تا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران به آنها بپیوندند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها در برابر درخواست آمریکا مبنی بر همراهی با این کشور در اعمال تحریم علیه ایران مقاوت نمودند و کشورهای چین و روسیه پیوستن به تحریم علیه ایران را رد کردند، گفت: آمریکایی‌ها منزوی شده و احساس انزوا می‌کنند، یکی از دلایل عصبانیت و اتخاذ مواضع بد اخلاقانه حکومت، رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور نیز به همین جهت است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا توان همراه کردن شرکای تجاری اروپایی خود را ندارد، ادامه داد: چین شریک استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است و ما ارتباطات خوبی با این کشور داریم، طبیعی بود که چینی‌ها تقاضای توقف واردات نفت از ایران را لغو کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قطعا فروش نفت ایران ادامه پیدا می‌کند و خریداران نفت ایران به خرید نفت خود ادامه می‌دهند، عنوان کرد: شاید آمریکایی‌ها با تحت فشار قراردادن، تهدید و ارعاب بتوانند در فروش نفت ایران اختلال ایجاد کنند اما قطعا نمی‌توانند از فروش نفت ایران جلوگیری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ترامپ اروپایی‌ها را درصورت تداوم همکاری با ایران به جرائم سنگین تهدید کرده است، خاطرنشان کرد: این مسائل نشان می‌دهد که آمریکایی نمی‌تواند از مراودات جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کند و فروش نفت ایران ادامه پیدا می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet