هدر موبایل
1397/05/14 12:53:49
سرویس صحن
حاجی‌بابایی در نطق میان دستور:

اشرافی‌گری در برخی از رگه‌های نظام نفوذ کرده است

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه اعتراضات مردم به حق است، گفت: اشرافی‌گری در برخی از رگه‌های نظام نفوذ کرده است.
اشرافی‌گری در برخی از رگه‌های نظام نفوذ کرده است رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه اعتراضات مردم به حق است، گفت: اشرافی‌گری در برخی از رگه‌های نظام نفوذ کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201807101007827738.jpg اشرافی‌گری,در,برخی,از,رگه‌های,نظام,نفوذ,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در نشست علنی امروز ( یکشنبه 14 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور با یادآوری آغاز تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی از 15 مرداد ماه، گفت: با اقدامات مسئولان و سرمایه اجتماعی مردم این حرکت آمریکا و ترامپ با شکست مواجه شده و مردم ایران یک بار دیگر صلابت خود در برابر استکبار جهانی را نشان خواهند داد.

 

روسای سه قوه فرماندهان جنگ اقتصادی هستند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر مردم ما پشتیبان انقلاب هستند اما از مسئولان خود ناراضی هستند، در این میان سوالی مطرح است و آن اینکه امروز که جنگ اقتصادی است، فرماندهان جنگ اقتصادی چه کسانی هستند؟

وی با بیان اینکه ما تنها سه فرمانده رئیس جمهور به عنوان فرمانده عملیات در دولت، رئیس قوه قضاییه و رئیس قوه مقننه را می‌شناسیم، افزود: روسای سه قوه چرا با مردم سخن نمی‌گویند و مسائل را برای مردم بیان نمی‌کنند؟ تا کی مردم باید منتظر اعلام برنامه‌های رئیس‌جمهور بمانند؟

حاجی بابایی ادامه داد: مردم تا کی باید منتظر بمانند تا رئیس قوه قضاییه پیام خوش برای ملت ایران در برخورد با مفاسد اقتصادی، اختلاس‌ها و وضعیت اقتصادی داشته باشد؟ مردم از رئیس مجلس توقع دارند در رسانه ملی حاضر و گزارش دهد که مجلس چه کارهایی کرده است. متاسفانه هر سه قوه گزارشی به مردم نمی‌دهند.

 

گزارش شورای اقتصاد باید به مردم ارایه شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چه کسی باید به جای این سه فرمانده به مردم گزارش دهد، گفت: امروز رهبر انقلاب همه اختیارات را به روسای قوا داده است، شورای برنامه‌ریزی تشکیل دادید، چرا گزارش شورای اقتصاد را به مردم نمی‌دهید؟ به مردم باید بگویید که چه تصمیماتی گرفته شده است. مردم باید در جریان همه اقدامات قرار گیرند.

وی معتقد است: تشکیل جلسه محرمانه در مجلس چه نفعی برای مردم دارد؟ مردم عملکرد مجلس، قوه قضاییه و دولت را مطلوب نمی‌دانند لذا مجلس به عنوان قلب دموکراسی کشور باید محل گزارشات رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه باشد، همه سکوت کردند چه کسی باید در این کشور پاسخگو باشد؟

 

رهبری تا کجا باید اخطار دهد؟

حاجی بابایی در ادامه تصریح کرد: از دولت خواستیم تا تیم اقتصادی را تغییر دهد اما هیچ کاری انجام نشد، ناگزیر مجلس بی‌کَس ترین وزیر را پیدا و استیضاح می‌کند، کسی که باجناق نداشته باشد یا هیچ کَس را ندارد البته وی هم باید استیضاح شود. چرا مجلس، قوه قضاییه و دولت منفعل است؟ رهبری تا کجا باید اخطار دهد؟ چرا در شرایطی که این مسئولان منفعل هستند و فردی پیدا می‌شود و جواب آمریکا را می‌دهد، دردتان می‌گیرد؟ چه کسی باید جواب ترامپ را دهد؟

وی افزود: شما که کاری ندارید پس اجازه دهید تا دیگران پاسخ دهند. شما سکوت کردید و منفعل هستید. مردم به خیابان‌ها آمدند و مشکل دارند. حرف مردم درست است، اشرافی‌گری در برخی از رگه‌های نظام نفوذ کرده است. آقای رئیس قوه قضاییه با آقازاده، برادرزاده یا خواهرزاده‌ها برخورد کنید، 193 نماینده نامه به جنابعالی را امضا کردند لذا به هیچ کس رحم نکنید. حرف مردم فقط کم‌آبی و گرانی نیست. مردم معترضند که چرا با گرانی برخورد نمی‌کنید؟

 

لیست فامیل، وزیر، نماینده یا هر کسی که دلار 4200 تومانی گرفتند باید منتشر شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: حرف مردم عدم مبارزه با فساد است، چرا در سخنرانی‌ها یکدیگر را محکوم می‌کنید؟ مجلس، دولت و قوه قضاییه چه مجموعه و مسئولی وجود دارد؟ ما باید پاسخگو باشیم، چند قدم برای مبارزه با اشرافی‌گری برداشتیم؟ چندین روز است که می‌گوییم لیست کسانی که در این کشور دلار 4هزار و 200 تومانی گرفتند را منتشر کنید اما خفقان گرفتند و نمی‌گویند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر فامیل یا وزیر یا قاضی یا نماینده و یا هر کس دیگر دلار 4 هزار و 200 تومانی گرفته باید اعلام شود. دردتان چیست؟ چرا لیست را به مردم نمی‌دهید؟ چرا نظام را زیر سوال می‌برید؟ کسانی که سنگر را خالی و نظام را سنگر این مشکلات، نفهمی‌ها و ندانم‌کاری‌ها کردند باید در پیشگاه ملت جواب دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet