هدر موبایل
1397/05/16 10:28:11
سرویس فرهنگی
/رسالت خبرنگاری، وضعیت اجتماعی/

قلم خبرنگاران وسیله افزایش ارتباطات بین دولت، مجلس و ملت

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه بیان واقعیت‌ها با سیاه‌نمایی متفاوت است، قلم خبرنگاران را وسیله افزایش ارتباطات بین دولت، مجلس و ملت دانست.
قلم خبرنگاران وسیله افزایش ارتباطات بین دولت، مجلس و ملت رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه بیان واقعیت‌ها با سیاه‌نمایی متفاوت است، قلم خبرنگاران را وسیله افزایش ارتباطات بین دولت، مجلس و ملت دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101945647859.jpg قلم,خبرنگاران,وسیله,افزایش,ارتباطات,بین,دولت،,مجلس,و,ملت Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره رسالت رسانه‌ها در شرایط اقتصادی حال حاضر جامعه، گفت: خبرنگاران و رسانه‌ها باید با قلم خود ارتباطات بین دولت، مجلس و ملت را افزایش دهند تا از ایجاد انحرافات در اذهان عمومی جلوگیری کنند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: نمی‌توان در شرایطی که دشمن به دنبال ضربه زدن به کشور است در فضای مجازی نیز نظام و مسئولان را زیر سوال برد زیرا این موضوع مغایر رسالت اصلی خبرنگاران است.

بیان واقعیت‌ها با سیاه‌نمایی متفاوت است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در توضیح این نکته که آیا خبرنگار نباید واقعیت‌ها را بیان کند، توضیح داد: واقعیت با سیاه‌نمایی متفاوت است؛ بیان واقعیات توسط خبرنگاران و رسانه‌ها و شفاف‌سازی به نفع نظام است.

کاتب معتقد است مشکل بیان واقعیت‌ها نیست بلکه سیاه‌نمایی‌هاست قضاوت‌ها باید منصفانه و منطقی باشد.

اهالی رسانه می‌توانند در مشارکت عمومی مردم نقش پررنگی داشته باشند

وی با بیان اینکه رسالت خبرنگاران بسیار مهم است، ادامه داد: اهالی رسانه می‌توانند در مشارکت عمومی مردم نقش پررنگی داشته باشند از سوی دیگر این قشر می‌تواند با اعتمادسازی و ایجاد امید در جامعه یاس و ناامیدی را از مردم دور کنند؛ خبرنگاران باید از حاشیه‌سازی پرهیز کنند.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس با بیان اینکه خبرنگاران و رسانه‌ها در جاری شدن فرهنگ در جامعه اثرگذار هستند، اظهار کرد: خبرنگار می‌تواند پیام ملت را به مسئولان به درستی منتقل کند نکته قابل توجه در این زمینه تلاش وافر اهالی رسانه است تا بتوانند وظایف خود را به درستی عملی کنند؛ اهالی رسانه باید در فعالیت‌های خود منافع ملی را لحاظ کنند.

مسئولان باید اطلاع و اخبار را صادقانه در اختیار خبرنگاران قرار دهند

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با اشاره به وظایف مسئولان در برابر خبرنگاران و اهالی رسانه، خاطرنشان کرد: مسئولان باید اطلاعات و اخبار را صادقانه در اختیار خبرنگاران قرار دهند و به صورت شفاف مطالب خود را بیان کنند تا بتوانند اعتماد خبرنگاران و مردم را به دست آورند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet