هدر موبایل
1397/05/16 07:54:00
سرویس فرهنگی
ستاری به خانه ملت خبر داد:

استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از ارز دولتی بسیار اندک است/ برخی شرکت‌های ایرانی جزو بزرگترین استارتاپ‌های منطقه

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از ارز دولتی بسیار اندک است، ابراز امیدواری کرد این شرکت‌ها به دلیل توسعه نوآوری به سلامت از تحریم‌ها عبور کنند.
استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از ارز دولتی بسیار اندک است/ برخی شرکت‌های ایرانی جزو بزرگترین استارتاپ‌های منطقه معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از ارز دولتی بسیار اندک است، ابراز امیدواری کرد این شرکت‌ها به دلیل توسعه نوآوری به سلامت از تحریم‌ها عبور کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106281426817.jpg استفاده,شرکت‌های,دانش‌بنیان,از,ارز,دولتی,بسیار,اندک,است/,برخی,شرکت‌های,ایرانی,جزو,بزرگترین,استارتاپ‌های,منطقه Icana

سورنا ستاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نوآوری یکی از پایه‌های اساسی شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: انواع و اقسام این شرکت‌ها در حوزه‌های آی سی تی، بیوتکنولوژی و دارویی فعالیت و جهش قابل توجهی دارند.

وی با بیان اینکه دارو یکی از اولویت‌های مهم شرکت‌های دانش بنیان است، افزود: صادرات محصولات دارویی به کشورهای همسایه در دستور کار این شرکت‌ها قرار گرفته و به گونه‌ای داروی این شرکت‌ها در اروپا ثبت می‌شود.

تنها 3 درصد شرکت‌های فعال در حوزه بیوتکنولوژی وابسته به خارج هستند

ستاری با تاکید بر اینکه تنها 3 درصد شرکت‌های فعال در حوزه بیوتکنولوژی وابسته به خارج هستند، ادامه داد: مابقی این شرکت‌ها حتی سلول و باکتری را خودشان تولید می‌کنند.

برخی از شرکت‌های حوزه آی. تی. سی جزو بزرگترین استارتاپ‌های منطقه محسوب می‌شوند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه برخی از شرکت‌های حوزه آی. تی. سی جزو بزرگترین استارتاپ‌های منطقه محسوب می‌شوند، گفت: استارتاپ‌هایی که در حوزه بانکی و حتی اجتماعی فعالیت می‌کنند برای بهبود وضعیت کشور در حال فعالیت هستند و انتظار می‌رود با اتکا به ظرفیت آنها بتوان مسائل کشور را تسهیل کرد.

شرکت‌های دانش بنیان نباید به بودجه دولتی آلوده شوند

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان نباید به بودجه دولتی آلوده شوند، تصریح کرد: سیستم توسعه این شرکت‌ها به این شکل نیست و در واقع توسعه هیچکدام از آنها با بودجه دولتی تحقق نیافته است.

ستاری افزود: مهمترین موضوع این است که محیط کسب و کار برای این شرکت‌ها محیط مناسبی باشد تا خودشان بتوانند نسبت به جذب سرمایه اقدام کنند.

استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از ارز دولتی برای واردات بسیار اندک است

ستاری با بیان اینکه استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از ارز دولتی برای واردات بسیار اندک است، گفت: شرکت‌های آی. سی. تی به هیچ وجه از ارز دولتی استفاده نمی‌کنند و تنها برخی از شرکت‌های فعال در حوزه سخت افزار از ارز استفاده می‌کنند البته در حال حاضر اغلب این شرکت‌ها خود را وفق داده‌اند که از ارز دولتی استفاده نکنند.

شرکت‌های دانش‌بنیان به دلیل توسعه نوآوری به سلامت از تحریم‌ها عبور می‌کنند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه به طور قطع تحریم‌ مشکلاتی را در مسیر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌کند، ادامه داد: انتظار می‌رود این شرکت‌ها به دلیل توسعه نوآوری به سلامت از این تحریم‌ها عبور کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet