شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/05/16 07:44:00
سرویس اقتصادی
قره خانی:

دوران تحریم های بنزینی ایران به سر آمده است/سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در راه نیست

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون شرایط تولید بنزین در کشور ارائه کرد.
دوران تحریم های بنزینی ایران به سر آمده است/سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در راه نیست سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون شرایط تولید بنزین در کشور ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101767960183.jpg دوران,تحریم,های,بنزینی,ایران,به,سر,آمده,است/سهمیه,بندی,و,افزایش,قیمت,بنزین,در,راه,نیست Icana

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر کمبود بنزین در کشور، گفت: اگر بحث افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین مطرح بود باید تمام کشور را ملتهب می کرد و این نگرانی برای همه ایجاد می شد، در حالی که تنها عده ای با ایجاد شایعه در شمال کشور برای چند ساعت صف های طولانی در جایگاه های سوخت ایجاد کردند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سفر تعداد زیادی مسافر با خودروهای شخصی به شمال کشور برای چند ساعت صف در جایگاه های سوخت ایجاد کرد، افزود: با توجه به اینکه هوا گرم بوده و تعداد مسافران به سمت شمال کشور زیاد و جایگاه عرضه سوخت  نیزمحدود بود، جایگاه ها کشش این موضوع که حجم عظیمی خودرو به جایگاه های سوخت مراجعه کنند را ندارد.

شرایط  ایران در موضوع بنزین همانند گذشته نیست

وی ادامه داد: این موضوع با برخی شایعات مبنی بر اینکه کمبود بنزین در کشور وجود دارد، همزمان شد، بنابراین ازدحام در جایگاه های سوخت در مناطق شمالی بیشتر شد.

نماینده مردم علی آبادکتول با بیان اینکه شرایط کنونی ایران در موضوع بنزین همانند گذشته نیست، یادآور شد: در تحریم قبلی ایران به واردات بنزین نیاز داشت و نگرانی هایی در این زمینه ایجاد شده بود، لذا  همین موضوع سبب شد که سنای آمریکا ایران را تحریم بنزینی کند چون اطمینان داشت تولیدات ایران پایین و تقاضا بالا است و می تواند تنش های اجتماعی ایجاد می کند.

تولیدات بنزین پاسخگوی نیازهای کشور است

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر خوشبختانه تولیدات بنزین وضعیت مناسبی دارد و می تواند پاسخگوی نیازهای کشور باشد، افزود: تا پایان سال جاری نیز 12 میلیون لیتر دیگر به ظرفیت تولیدات کشور اضافه می شود، لذا میزان نگرانی با همین میزان مصرف به صفر می رسد.

قره خانی ادامه داد: اگر مردم مصرف خود را افزایش دهند و این افزایش معنادار باشد، با توجه به قیمت بنزین وزارت نفت باید تصمیمی اتخاذ کند چراکه در آن صورت تولیدات داخلی تکافو نکرده و باید از خارج وارد شود.

مردم با صرفه جویی در مصرف می توانند میزان مصرف سوخت را مدیریت کنند

وی با بیان اینکه  در صورت واردات قیمت بنزین گران تر بوده و هزینه های حمل و نقل در زمان تحریم ها افزایش می یابد، اظهار داشت: مردم با صرفه جویی در مصرف می توانند میزان مصرف سوخت را مدیریت کنند تا سهمیه بندی و افزایش قیمت رخ ندهد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با مصرف کنونی سوخت مردم نگران کمبود بنزین نباشند و اگر در موج دوم سفرهای تابستانی نیز سقف مصرف را رعایت کنند، سهمیه بندی رخ نمی دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet