هدر موبایل
1397/05/15 18:08:36
سرویس اقتصادی
حاتمیان:

دست دلالان در اختلاف قیمت محصولات کشاورزی و دامی / تولید دان مرغ فناوری پیچیده‌ای ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: برخی رانت‌ها وجود دارد که از خودکفایی تولید دان مرغ در کشور جلوگیری کرده است، تا تولید کننده قصد داشته است محصولی را تولید کند مشابه آن را از خارج وارد کرده‌ایم.
دست دلالان در اختلاف قیمت محصولات کشاورزی و دامی / تولید دان مرغ فناوری پیچیده‌ای ندارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: برخی رانت‌ها وجود دارد که از خودکفایی تولید دان مرغ در کشور جلوگیری کرده است، تا تولید کننده قصد داشته است محصولی را تولید کند مشابه آن را از خارج وارد کرده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105873033974.jpg دست,دلالان,در,اختلاف,قیمت,محصولات,کشاورزی,و,دامی,/,تولید,دان,مرغ,فناوری,پیچیده‌ای,ندارد Icana

عبدالله حاتمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصو دلایل افزایش قیمت مرغ در بازار و کنترل این افزایش قیمت، اظهار داشت: قیمت مرغ و تمامی اقلام کشاورزی افزایش یافته است، در این میان اختلاف قیمت محصولات کشاورزی و دامی بین تهران و سایر شهرها نمایان شد.

اختلاف  قیمت قابل توجه  میوه و تره بار در شهرهای مختلف 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختلاف قیمت‌ها نشان می‌دهد که دلالان در این افزایش قیمت‌ها نقش دارند، گفت: درحال حاضر برای مثال هلو و  شلیل در شهرستان به قیمت هر کیلو 3 هزار تومان به فروش می‌رسد در حالی که قیمت این محصول در تهران بسیار بیشتر  است.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیاز به تنظیم بازار در حوزه فروش محصولات کشاورزی و دامی داریم، ادامه داد: از این موضوع متاسف شدم که در کشور با محدود شدن واردات دان مرغ به این حجم از مشکل بر بخوریم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید دان مرغ فناوری پیچیده‌ای ندارد که نمی‌توانیم در این زمینه خودکفا باشیم، تصریح کرد: برخی رانت‌ها وجود دارد که از خودکفایی تولید دان مرغ در کشور جلوگیری کرده است، تا تولید کننده قصد داشته است محصولی را تولید کند مشابه آن را از خارج وارد کرده‌ایم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: علت افزایش قیمت مرغ در بازار را ناشی از ناسپاسی نسبت به خدمات ارائه شده توسط تولیدکنندگان می‌دانم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet