خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/05/17 17:28:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

کار پژوهشی به جای مالیات!/ ردپای آمریکا در راه‌اندازی نزاع و درگیری میان مسئولان/ نمایندگان ملت از سالروز صدور فرمان مشروطیت می‌گویند / ۳۲ میلیارد تومان برای تبلیغات تلویزیونی یک موسسه کنکوری!

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
کار پژوهشی به جای مالیات!/ ردپای آمریکا در راه‌اندازی نزاع و درگیری میان مسئولان/ نمایندگان ملت از سالروز صدور فرمان مشروطیت می‌گویند / ۳۲ میلیارد تومان برای تبلیغات تلویزیونی یک موسسه کنکوری! اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106429775457.jpg کار,پژوهشی,به,جای,مالیات!/,ردپای,آمریکا,در,راه‌اندازی,نزاع,و,درگیری,میان,مسئولان/,نمایندگان,ملت,از,سالروز,صدور,فرمان,مشروطیت,می‌گویند,/,۳۲,میلیارد,تومان,برای,تبلیغات,تلویزیونی,یک,موسسه,کنکوری! Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود عنوان کرد: کنکور کارآفرینی را به صفر می‌رساند/ کارهای پژوهشی شرکت‌ها به‌جای مالیات لحاظ شود.

 

 

وی همچنین با انتشار تصویر زیر نوشت: مشروطه نقطه عطفی درتاریخ معاصراست/تاریخ مجلس بعدازانقلاب تغییرکرد.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آمریکا به دنبال راه انداختن دعوا میان مسئولان است، گفت: شرایط فعلی کشور برآمده از شرایط داخل و خارج از کشور است. من اولین چیزی که توصیه می‌کنم این است که به‌واقع همه تمرکزشان را حفظ کنند. یکی از جنگ‌هایی روانی که آمریکا به راه انداخته دعوای میان روسا، مسئولان و متولیان امر است. 

او گفت: آمریکا می‌خواهد هرکسی، دیگری را مقصر بداند و به یکدیگر پرخاش کنند. طبیعی است که ما باید انسجام، وحدت و وفاق را حفظ کنیم تا بتوانیم به نتیجه‌ای برسیم. در ایجاد شرایط کنونی عوامل خارجی و داخلی بی‌اثر نیستند. 
این نماینده مجلس ادامه داد: در داخل مشکلات ساختاری و مدیریتی را شاهد هستیم. اینکه می‌گوییم آقای روحانی در کابینه خانه‌تکانی کند به معنای این نیست که با خانه‌تکانی تمامی مسائل به‌صورت کامل حل می‌شود. با اصلاح ساختار هم مشکلات به‌صورت کامل حل نمی‌شود. حتی با مذاکره یا مقاومت هم نمی‌توانیم بگوییم مشکلات 100 درصد حل می‌شود. بلکه زنجیره‌ای از اقدامات چه در داخل و چه در خارج در چند بعد باید انجام شود. 
جعفرزاده در خصوص وظیفه نمایندگان در شرایط کنونی، گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که هرکسی به دنبال تبرئه و بی‌گناهی خودش است. تریبون مجلس که روشن می‌شود شاهد حمله به رئیس‌جمهور هستیم، حتی از سوی کسانی‌که برای آقای روحانی هزینه کردند. در حوزه دولت هم‌زمانی که مصاحبه‌ها را می‌خوانیم یا گوش می‌دهیم شاهد هستیم که می‌گویند اگر مجلس این کار را کند یا آن کار را کند... من اصرار دارم بجای این روحیه پرخاشگری و محکوم کردن همدیگر باهم مشکلات را حل کنیم. 

او ادامه داد: به نظر می‌رسد باید یک کدخدا منشی ایجاد شود؛ چون در این میان، مردم هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. همچنین باید توجه داشت حداقل حدود 40 درصد از مشکلاتمان مربوط به عوامل خارجی است منتها من فکر می‌کنم می‌توانستیم اقداماتی را انجام بدهیم که ندادیم. 

جعفرزاده با انتقاد از بی‌برنامگی دولت در شرایط کنونی، گفت: در حال حاضر تقریباً بخش‌های اعظمی از دولت بی‌برنامه است. برای مثال اگر به هر بانکی بروید و بپرسید چه برنامه‌ای برای 6 ماه آینده دارند، خواهید دید که برنامه‌ای ندارند. البته سازمان برنامه‌وبودجه سه سناریو را برای اوضاع کنونی ارائه کرد اما به ضرس قاطع می‌گویم که وزارتخانه‌های صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، تعاون و کار برای 6 ماه آینده هیچ برنامه‌ای ندارند. 

 

 

وی در پستی دیگر از درخواستش از استاندار گیلان در خصوص تسریع در پرداخت تسهیلات در قالب قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستائى و عشایری خبر داد.

رتبه این استان در جذب اعتبارات اشتغال زایی بین سه استان آخر در نوسان است.
و متاسفانه ٨٠٪؜ پرداختى ها نیز در قالب تسهیلات خود اشتغالى است ضمن اینکه دستورالعمل مربوطه تاکید دارد تسهیلات خوداشتغالى بیش از ١٠٪؜ نشود. این خود نوعى پول شویى است.
و صنایع مادر مورد توجه نیستند و با توجه به فرصت سه الی چهار ماه باقی مانده کمتر از سه درصد اعتبارات جذب شده است که جهت برون رفت از این رکود مستلزم اقدامات ویژه توسط شخص آقای استاندار است.

 

 

نماینده رشت در ادامه تصاویری از مراسم بدرقه ورزشکاران گیلانی کاروان ایران جهت اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا 2018 به اشتراک گذاشت.

 

 

 مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، از حضورش بر سر مزار ستارخان به مناسبت چهاردهم مرداد ماه، سالروز صدور فرمان مشروطیت خبر داد.

 

 

على مطهرى ‎‎نایب رئیس مجلس شوراى اسلامى، در اینستاگرام شخصی خود مطرح کرد: 

رییس جمهوری با حضور در مجلس موانع مقابل خود را بیان کند؛ این اقدام به نفع کشور است و باعث همراهی مردم خواهد شد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری روز گذشته در نامه‌ای به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در فرصت مقرر برای پاسخ به سوال نمایندگان به مجلس خواهد آمد.

وی در این نامه تاکید کرد: البته این امر می‌تواند فرصت خوبی باشد تا برخی حقایق را برای مردم عزیز کشورم بازگو کنم که آنها صاحب واقعی کشور هستند.
علی مطهری در این باره اظهار داشت:اگر موانع پیش روی دولت به بهانه مصلحت کشور پنهان بماند، هدف های دولت محقق نخواهد شد. بیان حقایق باعث فشار افکار عمومی برای رفع موانع خواهد شد.

وی تاکید کرد:اگر آقای روحانی همه حقایق را در مجلس مطرح کند، حضور وی مفید خواهد بود. البته من این شجاعت را در ایشان نمی‌بینم که همه موانع را بگویند، باز به بهانه مصالح کشور بخشی از آنها را مکتوم نگاه می‌دارند.

نماینده مردم تهران درباره ارتباط زمان سوال از رییس جمهوری و شرایط کشور یادآور شد: در کشور هیچ وقت زمانی پیدا نمی شود که مشکل وجود نداشته باشد و ما آرامش کامل داشته باشیم. بنابراین نمی توان به زمان طرح سوال ایراد گرفت. در سؤال از رئیس جمهور در مجلس هشتم که خود من پرچمدار آن بودم و به سختی انجام شد همین ایرادها را مطرح می‌کردند در حالی که وارد نبود.
مطهری درباره مغایرت سوال از رییس جمهوری با قانون اساسی گفت: این سؤال مغایرتی با قانون اساسی ندارد. بر اساس اصل 88 قانون اساسی حداقل یک چهارم کل نمایندگان مجلس می توانند از رییس جمهوری درباره یکی از وظایف او سوال کنند و رییس جمهوری موظف است در مجلس حاضر شده و به سوال پاسخ دهد.

وی ادامه داد: سؤالات مطرح شده توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حیطه وظایف رییس جمهوری است و منافاتی با قانون اساسی ندارد. قبلاً سؤال از رئیس جمهور رأی‌گیری نداشت اما بعد از سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس هشتم، ما دیدیم این که رئیس جمهور بیاید و حرفهایی بزند و برود و احیاناً مانند آقای احمدی‌نژاد مجلس را به تمسخر بگیرد، موجب کم‌اثر بودن سؤال است، لذا من طرحی ارائه کردم و در آن رأی گیری و قانع شدن یا نشدن نمایندگان از پاسخهای رئیس‌جمهور را اضافه کردم و به تصویب مجلس رسید. لذا امروز سؤال از رئیس جمهور مؤثرتر است.

 

 

بهروز نعمتی عضو وسخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، در توضیح تصویر زیر یادداشت کرد: این عکس یادگاری نیست بلکه نماد همدلی است
به دعوت همکار گرامی‌‌ام آقای ساری به اهواز سفر کردم، دلیل این سفر بازدید از روند پیشرفت فیزیکی و میزان برداشت از میادین نفتی غرب کارون بود‌. در حاشیه این سفر دیداری با مسئولین شهرستان‌های اهواز، کارون و حمیدیه داشتم که تعدادی از این عزیزان در عکس حضور دارند. همدلی و همفکری برای رشد و توسعه و توجه به ایجاد اشتغال رمز موفقیت این دوستان است که بدون مرزبندی سیاسی و قومی همت خود را برای رفع مشکلات گذاشته‌اند. انتخاب سرکار خانم دکتر معصومه خنفری بعنوان فرماندار شهرستان کارون یکی از اقدامات درست دولت در فرصت دادن به زنان این کشور است، اولین فرماندار زن خوزستان سخت‌کوش و دغدغه‌مند، نماد بارز عدالت در توزیع قدرت بین همه اقشار جامعه است، او نشان داده که جنسیت مانع پیشرفت نمی‌شود بلکه با عبور از نگاه جنسیتی می‌توان در کنار یکدیگر زیست کرد و مشکلات را پشت سر گذاشت و شاهد جامعه‌ای سرزنده بود.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات درمجلس،با انتشار پستی نوشت: رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی. پیگیری کلینیک گچساران که معطل یک تصمیم گیری جدی تر برای وارد کردن کلینیک به عرصه خدمت به مردم است.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، از  نشست هماهنگی رویداد همدان 2018 به ریاست دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری و با حضور جمعی از معاونان رئیس جمهوری، هفت وزیر دولت ، رئیس سازمان صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی ، استاندار همدان ، شهردار و رییس شورای شهر همدان نوشت.

 در این نشست امیرخجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا یک فرصت است گفت : باید از آن در راستای توسعه استان استفاده کرد.

امیرخجسته اضافه کرد:معرفی همدان نیازمند تبلیغات بیشتر و جامع تری است و صدا و سیما باید ورود جدی تری داشته باشد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم کنسولگری ها و سفارت خانه های ایران برای رویداد همدان همکاری ویژه ای داشته باشد افزود: متاسفانه سالهای سال است ثبت جهانی در همدان به خواب رفته بود و در این رویداد موضوع ثبت جهانی باید مورد توجه ویژه قرارگیرد تا آثار تاریخی همدان به عنوان نمادی از جاذبه های استان به جهان معرفی گردد.

گفتنی است؛ همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 میزبان دو رویداد مهم است تا از این طریق خود را به عنوان مقصد گردشگری دنیا معرفی کند.سال 2018 ، همدان میزبان اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی است و در این سال اجلاس دوره‌ ای سازمان جهانی گردشگری UNWTO قرار است در همدان برگزار شود و لازم است ارگان‌ های دولتی و خصوصی اهمیت و ارزش آن را دریابند و برای تبلیغ و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان همدان به گردشگران داخلی و خارجی تلاش کنند.

 

 

وی در پستی دیگر عنوان کرد: متولیان اقتصادی کشور کار کنند، برنامه بدهند و بازار را تنظیم کنند؛ اگر هم نمی توانند کنار بروند.

 

 

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس، با انتشار پستی سالروز صدور فرمان مشروطیت را گرامی داشت.

 

 

فریده اولادقباد رییس فراکسیون زنان مجلس درباره برنامه‌ها و اهداف فراکسیون زنان در اجلاسیه سوم دوره دهم توضیحاتی ارائه کرد.

اولادقباد در تشریح اهداف و برنامه‌های خود به عنوان رییس فراکسیون زنان در اجلاسیه سوم دوره دهم مجلس شورای اسلامی، گفت: تقویت کارکرد خانواده و جایگاه زن در این نهاد یکی از الویت‌های فراکسیون زنان در سال جاری است که می‌توان شناسایی و بررسی آسیب‌های اجتماعی معتنابه زنان و خانواده و ارائه شیوه‌های علمی و کاربردی ارتقا سلامت زنان در ابعاد مختلف، ارتقاء آگاهی‌های عمومی افراد جامعه به ویژه در حوزه زنان را جزء این مجموعه دانست؛ آموزش حقوق شهروندی به افراد جامعه به ویژه زنان یکی از الزامات است با وجود منشور حقوق شهروندی در کشور آگاهی‌ها و اطلاع‌رسانی‌های درستی در این زمینه انجام نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اصل 20 و 21 قانون اساسی بخشی از حقوق زنان بیان شده است اما زنان از آن اطلاعی ندارند، افزود: حمایت و توان‌افزایی خانواده‌های آسیب‌دیده و در معرض آسیب یکی دیگر از اهداف فراکسیون زنان است البته اقدامات مناسبی در برنامه ششم توسعه برای تحقق این امر انجام شده که فراکسیون با نظارت بر روند اجرایی بندها و ماده‌های تصویب شده در برنامه ششم در حوزه زن و خانواده به دنبال تحقق این مواد است.

ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی نسبت به ضرورت تحصیل دختران و زنان و ایجاد شرایط تحصیل برای آنان از جمله اولویت‌ها است

عضو کمیسیون آموزش با اشاره به سایر اهداف، ادامه داد: ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی نسبت به ضرورت تحصیل دختران و زنان و ایجاد شرایط تحصیل برای دختران بازمانده از تحصیل و لازم التعلیم از جمله اولویت‌هایی است که باید به آن سیدگی شود زیرا بسیاری از دختران ما در حال حاضر از تحصیل بازمانده‌اند به همین منظور فراکسیون زنان جلسه‌ای با مدیر کل امور زنان و مسئولان آموزش و پرورش برگزار خواهد کرد و در این جلسه شرایط دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به ویژه دختران را بررسی می‌کند تا شرایط تحصیل برای آنان فراهم شود.

 

 

رییس فراکسیون زنان مجلس با یادآوری تصویب لایحه حمایت از کودکان پس از ۱۰ سال انتظار، گفت: لایحه مذکور به شورای نگهبان ارسال شده و انتظار می رود پس از تایید و اعلام آن به دستگاه ها و نهادهای ذی ربط شاهد اجرای سریع آن باشیم

فریده اولادقباد با ابراز خرسندی از تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پس از 10 سال انتظار، گفت: خانواده ها و کسانی که پیگیر مطالبات حقوقی کودکان و نوجوانان بودند در دیداری از تلاش های اعضای فراکسیون زنان بابت تصویب و به سرانجام رسیدن لایحه مذکور پس از 10 سال انتظار سپاسگزاری کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: لایحه با همراهی تمامی نمایندگان، تلاش فراکسیون زنان و کمیسیون قضایی و حقوقی با 180 رای مصوب شد. این لایحه دارای 51 ماده است که فصل اول آن در مورد کلیات، دوم تشکیلات و سوم جرائم و مجازات ها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بند ( پ ) را مهمترین بند لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان دانست و گفت: این بند در مورد بی توجهی، سهل انگاری و کوتاهی والدین در قبال تکالیفی مانند تامین نیازهای اساسی و ضروری طفل و نوجوان یا وظایف مربوط به حضانت، ولایت، وصایت، سرپرستی، تربیت، نظارت و مراقبت از آنان توسط والدین، اولیاء یا سرپرستی قانونی یا شخصی که مکلف به آن است.

اولادقباد افزود: در این لایحه به هر گونه فعل یا ترک فعل عمدی که سلامت جسمی، روانی، اخلاقی یا اجتماعی طفل و نوجوان را در معرض خطر و آسیب قرار دهد از جمله ضرب و جرح، محبوس کردن، سوء استفاده جنسی، تهدید یا توهین نسبت به طفل و نوجوان یا قرار دادن او در شرایط سخت و غیرمتعارف و یا خودداری از کمک به وی پرداخته شده است.

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همچنین موضوع بهره کشی غیراقتصادی؛ یعنی بکارگیری طفل و نوجوان یا وادار کردن و گماردن وی به خدمتی که از لحاظ جسمی، روانی، اخلاقی یا اجتماعی با نظر به وضعیت طفل و نوجوان برای وی مضر یا خطرناک باشد همچنین خرید و فروش یا هر گونه اقدام غیرقانونی که طفل یا نوجوان در پرداخت وجه یا امتیاز یا سایر موارد در اختیار دیگری قرار دهد نیز مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

وی همچنین از نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با دکتر لاریجانی نوشت.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه، 14 مردادماه) در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حاضر شد و اعضای این کمیسیون به بیان دغدغه ها و برخی مسائل حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی و پژوهش پرداختند.

اولادقباد: اعتبار لازم برای جلوگیری از رفتارهای پرخطر در مدارس در بودجه 98 دیده شود
فریده اولادقباد نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه علاوه بر بعد معیشت باید به مشکل دانش آموزان در مدارس نیز رسیدگی شود، اظهار داشت: زمانی طرحی در مدارس اجرا می شد که رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی را مورد کنترل قرار می داد اما به علت کمبود اعتبار این طرح دیگر اجرا نشد و صرفا برخی استان ها آن را اجرا می کنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد:با توجه به آسیب های فضای مجازی باید دانش آموزان را اولویت قرار داد پس باید زمان تدوین بودجه 98 به این مهم رسیدگی شود همچنین باید مقاوم سازی و نوسازی مدارس نیز در اولویت قرار گیرد.

 

 

در صفحه شخصی اش به انعکاس سخنان رهبر انقلاب در دیدار هیئت دولت پرداخت.

رهبرانقلاب در دیدار اخیر هیئت دولت:
به مشکل نظام بانکی به‌طور جدّی باید رسیدگی بشود؛ این حرفی است که همه میزنند.
در نظام بانکی و مشکل نقدینگی‌ای که الان در کشور وجود دارد، اگر چنانچه ما_که حالا بعد عرض خواهم کرد_میتوانستیم با هنرِ هدایت این نقدینگی به کارهای سازنده و مفید، کشور را پیش میبردیم، این نقدینگی نعمت بزرگی بود؛ الان یک بلای بزرگی است؛ واقعاً یک چیز خیلی خطرناکی است.
این رقم نقدینگی خیلی رقم فوق‌العاده‌ای است؛ هم رقمش خیلی بالا است، هم رشدش زیاد است؛ ۱۵۰۰ هزار میلیارد یک چیز افسانه‌ای است.
به نظر من مسئله‌ی بانک‌ها و بخصوص تکیه‌ی روی مسئله‌ی #نقدینگی احتیاج دارد به یک کارگروه دانا، حسّاس، پُرکار، خطرپذیر و شجاع؛ دولت یک کارگروهی تشکیل بدهد.

یک کارگروه قویّ فعّالِ شب‌وروزکار، معیّن بشوند فقط برای اینکه فکر کنند ببینند با مسئله‌ی بانک‌ها و با مسئله‌ی نقدینگی چه‌جوری بایستی برخورد کنند؛ بخشهای جذّابی را برای جذب نقدینگی در نظر بگیرند که البتّه یک فهرستی به من داده شده.

نگذاریم که این نقدینگی سرازیر بشود به طرف ارز و به طرف طلا و به طرف مسکن و به طرف کالاها، که خب طبعاً به هرجا که این نقدینگی رو کند و هجوم بیاورد، پدر آن منطقه درمی‌آید.

البتّه کارگروهی که بخواهند بنشینند و هفته‌ای یک جلسه داشته باشند، فایده‌‌ ندارد؛ باید یک کارگروه دائمِ شبانه‌روزی از آدمهای فعّال تشکیل بشود، بنشینند واقعاً کار کنند، فکر کنند، سرِ یک ماه، دو ماه، سه ماه یک برنامه‌ی کاری روشنی مشخّص کنند و بیاورند بدهند به آقای رئیس‌جمهور، دستور اقدام داده بشود و بلافاصله مشغول عمل بشوند؛ ... یعنی یک‌چنین چیزی لازم است.

 

 

وی همچنین ویدیویی از بازدید هایش از واحد‌های صنعتی بروجرد منتشر کرد.

 

 

بروجردی در پستی دیگر سالروز شهادت سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی را گرامی داشت.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرهاى اردستان ، زواره و مهاباد درمجلس شوراى اسلامى، از برگزاری جلسه هیات تحقیق و تفحص از تیم های استقلال و پرسپولیس به ریاست حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده شهرستان اردستان با وزیر ورزش و جوانان و مسئولان دو باشگاه خبر داد.

 

 

محمود صادقی نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، توییت زیر را در صفحه شخصی اش به اشتراک گذاشت.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، از حضورش در جمع شورایاران و دهیاران شهرستان پردیس نوشت.

پروانه مافی نماینده مجلس شورای اسلامی در این جلسه‌که با حضور معاون عمرانی استاندار تهران، فرماندار، بخشداران، شهرداران و دهیاران شهرستان پردیس برگزار شد ضمن بر شمردن وظایف ۱۲گانه شوراهای اسلامی بر لزوم شفافیت و نظارت بر عملکرد شهرداریها و دهیاریها تاکید نمود.

وی در ادامه گفت که یکی از مشکلات ما در سیستم اداری کشور عدم شناخت صحیح وظایف و دخالتهای نابجا در سایر امور است.
وی ضمن انتقاد از تصمیم گیری توسط نهادهای موازی بر لزوم جلوگیری از نا امید سازی مردم تاکید کرد و افزود: هرکسی در این زمان مردم را ناامید سازد دچار گناه کبیره شده است.

 

 

وی همچنین از حضورش در محل دهیاری کرشت از توابع شهرستان پردیس جهت حل مشکل آب شرب منطقه نوشت.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، تصاویری از نشست مشورتی اش با روسای مراکز علمی کاربردی و تصاویری از  نشست فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور با حضور وزیر اقتصاد، منتشر کرد.

 

 

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، تصویری از جلسه پیگیری زمین های بنیاد مسکن در شهر نایین؛ خور و بیابانک؛ بافران؛ انارک و چوپانان به اشتراک گذاشت.

 

 

سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، از ابلاغ پنجاه میلیارد ریال اعتبار ملی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برای بهسازی و تعریض جاده نوار ساحلی تنگستان و دشتی خبر داد.

شهریاری مطرح کرد: 

با توجه به اینکه این پروژه بصورت مشارکتی و سهم پنجاه درصدی اعتبارات ملی و استانی در اواخر سال گذشته نهایی شد، امیدواریم با اعتبار ملی که ابلاغ شده، اعتبار استانی و شهرستانی آن نیز در سال نود و هفت سریعتر تامین و ابلاغ شود.

وی گفت: اتمام این پروژه با توجه به اهمیت آن برای توسعه نوار ساحلی تنگستان و دشتی و کاهش تصادفات جاده ای، از مهمترین مطالبات مردم بخش #دلوار تنگستان و روستاهای نوار ساحلی شهرستان دشتی است.

نماینده دشتی و تنگستان گفت: طی جلسه ای در اواخر سال قبل با #وزیر_راه و شهرسازی و دستور مساعد ایشان، مقرر شد این پروژه با مشارکت استان انجام و به اتمام برسد که با عنایت استاندار محترم بوشهر و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، تفاهم نامه آن انجام گردید.

شهریاری افزود: طبق برآورد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان #بوشهر پروژه تعریض و بهسازی جاده نوار ساحلی با اعتبار یکصد میلیارد ریال و در مدت دو سال به اتمام خواهد رسید و پیرو نشستی که با رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور داشتیم، پنجاه میلیارد ریال اعتبار این پروژه از محل اعتبارات ملی تامین شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بودجه پنجاه میلیارد ریالی اعتبارات ملی این پروژه به استان ابلاغ شده است، تصریح کرد: متاسفانه در سال گذشته با کمبود نقدینگی استانی مواجه شدیم ولی با پیگیری های انجام شده امیدواریم در سال جدید پنجاه میلیارد ریال سهم بودجه استان برای این پروژه تخصیص یابد.

شهریاری با اعلام اینکه موافقتنامه این پروژه امضا و مبادله شده است، گفت: امیدواریم با همت دستگاه های اجرایی و اجرای هرچه سریعتر تعریض و بهسازی جاده نوار ساحلی تنگستان و دشتی، شاهد تحقق این مطالبه و رضایتمندی مردم شریف باشیم.

 

 

وی همچنین از تخصیص بیست میلیارد ریال قیر از منابع ملی جهت آسفالت معابر روستایی دشتی و تنگستان نوشت:

دشتی و تنگستان دارای روستاهای بسیار زیادی هستند و نسبت جمعیت روستایی به شهری در تنگستان هفتاد به سی است و این موضوع میبایست مورد توجه و رسیدگی جهت اختصاص سهمیه بیشتری از منابع ملی و استانی به این مناطق قرار گیرد.

بسیاری از دهیاری ها اقدام به زیرسازی و جدول گذاری معابر نموده اند/ بدستور معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و علاوه بر سهمیه استانی، معادل بیست میلیارد ریال قیر از منابع ملی جهت استفاده در معابر زیرسازی شده روستایی و پروژه های واجد شرایط که توسط ادارات بنیاد مسکن مشخص خواهد شد، بطور صددرصد به دو شهرستان تنگستان و دشتی اختصاص خواهد یافت.

در سال گذشته نیز با پیگیری های انجام شده، معادل ده میلیارد ریال قیر از منابع ملی و علاوه بر سهمیه های استان به شهرستانهای دشتی و تنگستان ابلاغ شد که طی آن معابر هجده روستا شامل روستاهای کردوان علیا، چاه حسین جمال، چاوشی، کلل، محمدآباد، زیزار، احمدآباد، محمدطاهری، عالی حسینی، گورک خورشیدی، گورک خیش اشکن، زیراهک، کری، بنجو، گلنگون، حیدری، بنیون و سادنی آسفالت شد. همچنین با مساعدت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مبلغ شش میلیارد ریال نیز از منابع ملی جهت اجرای طرح هادی در هفت روستا شامل روستاهای گلستان، ملگل، درازی، خیاری، سالم آباد، گورک خورشیدی و بندر تجاری بوالخیر هزینه شده است.

 

 

داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس، ویدیویی از نطق اخیرش در مجلس منتشر کرد.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس، در صفحه خود عنوان کرد: پرداخت 32 میلیارد تومانی یک موسسه کنکوری برای تبلیغات یک ماهه به صداوسیما/ نمی گذارند قانون حذف کنکور اجرا شود.

 

 

قاسم احمدی لاشکی نماینده شهرستان های نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس، با انتشار تصویری از جلسه اخیرکمیسون آموزش با حضور دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی نوشت:

برای حل مشکل تاثیر قطعی معدل در کنکور سال آینده دو راه وجود دارد:
1- شورای سنجش و پذیرش که هفت نفر از اعضای آن حق رای دارند نسبت به بازنگری مجدد مصوبه خویش اقدام نمایند که این راه آسانتر است و در صورت نیاز از نمایندگان محترم امضا خواهم گرفت و به رئیس محترم شورا (وزیر علوم) ارسال خواهد شد. 
2- در صورت عدم تحقق بند یک، طرح دو فوریتی در مجلس تنظیم خواهم نمود تا نسبت به اصلاح قانون برابر نظر نمایندگان محترم اقدام شود البته در اینجا لطف و همراهی همکاران عزیزم به شدت مورد نیاز است.

 

 

وی همچنین از دیدارش با مدیر عامل آب و فاضلاب کشور خبر داد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصاویری از دیدارش با  امام جمعه آران و بیدگل و  نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان به همراه استاندار و تصاویری نیز از حضورش در همایش استانی حزب موتلفه اسلامی منتشر کرد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، تصاویری از جلسه اش با وزیر اقتصاد و دارایی و جلسه جلسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس با حضور دکتر لاریجانی به اشتراک گذاشت.

 

 

وی همچنین از پیگیری اش در خصوص بیمه رانندگان درون شهری خبر داد.

 

 

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس و سفیر کنونی ایران در روسیه در جدیدترین پست اینستاگرامی اش یاداشت کرد:

ولادیمیر واسیلیویچ درژاوین - شاعر و مترجم سرشناس روس در دوران شوروی بود که در سال 1908 در نزدیکی مسکو متولد شد. او در مدرسه هنر مسکو مشغول به تحصیل شده و سرودن شعر را از همان کودکی آغاز کرد. 
پس از انتشار نخستین اشعار درژاوین در سال 1928 که متاثر از آثار ماکسیم گورکی بود، او به سرعت معروف شد. پس از آن اشعار درژاوین در مجلات مختلف به چاپ رسید تا به یکی از مطرح ترین شاعران زمانه خود - دهه 20 و 30 میلادی - تبدیل شود. 
اما اوج کارهای درژاوین، ترجمه های فوق العاده ای بود که بر آثار شاعران مشرق زمین به ویژه ایران نگاشت. از شناخته شده ترین ترجمه-شعرهای او، تبدیل رباعیات خیام به روسی بود. در حالی که خیام برای روس ها بسیار محترم و محبوب است، ارائه یک ترجمه جدید و شاید برتر و خاص تر از رباعیات خیام بر محبوبیت درژاوین افزود. 
وی سپس اشعار مختلف فردوسی، حافظ، سعدی، نظامی و اشعار ترکی علیشیر نوایی را به نظم روسی درآورد و در واقع تمام زندگی خود را صرف این ترجمه های ماندگار کرد. از نکات جالب ترجمه های درژاوین از اشعار شعرای بزرگ پارسی این است که در بسیاری از موارد واژگانی مشابه واژگان به کار رفته در شعر فارسی استفاده شده اما در عین حال قافیه ها نیز هماهنگ بوده و روحی روسی هم بر شعر حاکم است! 
در ژاوین در سال 1975 پس از به جای گذاشتن آثار و ترجمه های ادبی فراوان، دار فانی را وداع گفت و اکنون در قبرستانی در اطراف مسکو آرامیده است.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet