شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/05/15 19:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میرسلیم:

رسانه‌ها از شگردهای جنگ روانی دشمن غفلت نکنند

رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: توقع ما از جامعه خبرنگاری این است که از شگردهای دشمن غفلت نشود و نسبت به این شگردها انفعال وجود نداشته باشد.
رسانه‌ها از شگردهای جنگ روانی دشمن غفلت نکنند رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: توقع ما از جامعه خبرنگاری این است که از شگردهای دشمن غفلت نشود و نسبت به این شگردها انفعال وجود نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704105955000090.jpg رسانه‌ها,از,شگردهای,جنگ,روانی,دشمن,غفلت,نکنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مصطفی میرسلیم در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار با بیان اینکه خبرنگاری شغلی خطیر و سخت محسوب می‌‌‌‌‌‌‌شود، گفت: نظام ما از سال ۱۳۹۲ پیش‌‌‌‌‌‌‌بینی بدسگالی و بدعهدی آمریکا را کرده بود و در نتیجه سیاست‌‌‌‌‌‌های اقتصاد مقاومتی را تدوین و ابلاغ کرد. 

وی با بیان اینکه اولین تحریم‌‌‌‌ها به سال ۸۵ بازمی‌‌‌‌‌گشت، اظهار داشت: از آن تاریخ این تحریم‌‌‌‌‌ها تغییر چندانی پیدا نکرد، اگرچه در نهایت منتهی به برجام شد اما تحریم‌‌‌‌های جدید وارد صحنه شد و رییس‌‌‌جمهور جدید آمریکا هم روی کار آمد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مهمترین رفتارهایی که ما شاهد آن بودیم، کناره‌‌‌گیری یکطرفه و قلدرمآبانه آمریکا از برجام بود که تحریم‌‌‌‌های همه‌‌‌جانبه اقتصادی و تحریم‌‌‌‌هایی که علیه ایران مطرح شد. همزمان با آن ستاد ویژه‌‌‌ای در خزانه‌‌‌داری آمریکا تشکیل دادند و در آن ستاد از تمام ابزارهایی که در طول ۱۲ سال گذشته استفاده کرده بودند و کارآیی آن ثابت شده بود برای اثربخشی تحریم‌‌‌های جدید مجددا استفاده کردند.

میرسلیم ادامه داد: در نتیجه برخی از اقدامات‌شان خیلی سریع‌تر به نتیجه می‌‌‌‌رسد برخی از این اقدامات علنی و برای همه روشن است اما یک پشتیبانی ویژه هم دارد که تحت عنوان پشتیبانی عملی و روانی از آن یاد می‌‌‌‌‌‌‌شود که شکل آن مرموز است و صحنه عملکرد آن به ویژه در فضای مجازی وجود دارد. اثر این اقدامات روانی که از طرف آمریکا طراحی شده است اثر آتش توپخانه قبل از حمله است که شامل مجموعه‌‌‌‌ای از تهدیدات و شایعه‌‌‌پراکنی‌‌‌ها و تطمیع‌‌‌ها می‌‌شود.

وی با بیان اینکه این شگردها قبل از این هم توسط آنها صورت می‌‌‌‌‌گرفت، تصریح کرد: این شگردها امروز دقیق‌‌‌تر انجام می‌‌‌دهد و توقع ما در حزب موتلفه از جامعه خبرنگاری این است که از این شگردها غفلت نشود و نسبت به این شگردها انفعال نداشته باشیم و در جهت خنثی کردن آنها هوشیارانه و با دقت دست به عمل بزنیم که آن عمل موثر به تقویت روحیه عمومی مردم خواهد شد چیزی که امروز متزلزل شده است.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: انسجام میهنی و جلوگیری از تضعیف اتحاد ملت و جلوگیری از بروز اختلافات داخلی یعنی آن اقتدار مردمی که دارای سابقه ۴۰ ساله است، ضایع نشود.

به گزارش ایلنا، میرسلیم ترفندهای بکار گرفته شده از سوی دشمنان ایران را ترساندن مردم با تهدیدهای تحریم اقتصادی، تبلیغ کردن درباره آثار سوء تهدیدهای جدید برای تضعیف روحیه عمومی، شایعه کردن شرایط جنگ به گونه‌‌‌ای که اغلب مردم صحبت از جنگ کنند، سست کردن اعتماد مردم به نظام با بدنام کردن مسوولان سه قوه، مایوس کردن مردم از خود و دستاوردهای پس از انقلاب، مطرح کردن دروغین باز بودن باب مذاکره بی‌‌‌قید و شرط با هدف تطمیع برای کسانی که گرایش سازش داشته باشند و ایجاد اختلافات داخلی و متلزلزل کردن حاکمیت به مفهوم اتفاق مردم و حکومت نام برد و خاطرنشان کرد: امیدوارم این توقع ما نابجا نبوده باشد و به خوبی از پس آن برآیید و این مرحله تا آخر امسال به طول خواهد کشید با قوت هوشیاری بتوانیم سپری کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet