ایام محرم 1398
1397/05/16 10:28:14
سرویس اقتصادی
خاتمی:

بسته ارزی به همراه بسته همدلی و اتحاد می تواند کارساز باشد

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به بسته ارزی، گفت ؛ کالاهای اساسی و دارو مشکل ارزی ندارند ؛ فقط مساله "نظارت" و  "نظام توزیع کالا"ست.
بسته ارزی به همراه بسته همدلی و اتحاد می تواند کارساز باشد نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به بسته ارزی، گفت ؛ کالاهای اساسی و دارو مشکل ارزی ندارند ؛ فقط مساله "نظارت" و  "نظام توزیع کالا"ست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711101524079157.jpg بسته,ارزی,به,همراه,بسته,همدلی,و,اتحاد,می,تواند,کارساز,باشد Icana

سید مرتضی خاتمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بسته ارزی،گفت: کالاهای اساسی و دارو مشکل ارزی ندارند ؛ فقط مساله "نظارت" و  "نظام توزیع کالا"ست.
 وی افزود: توزیع و رصد مناسب ، پدیده احتکار را منتفی و دسترسی مناسب مردم به داروهای مورد نیاز بر مبنای قیمت مصوب را فراهم می نماید . 
نماینده مردم ماهنشان و ایجرود  ادامه داد:  بسته ارزی، برگشت به عقب و اقتصاد بازار است و می تواند از التهابات بکاهد . 
وی با اشاره به اینکهانتظار شیوه آزمون و خطا را از دولت نداشتیم بیان داشت: این اشتباه هزینه های زیادی را بر کشور تحمیل کرد . البته از جمله دلایل این التهابات، سیاسی و مربوط به شروع تحریم ها بود؛ اما می توانستیم اوضاع را بهتر مدیریت نمائیم و فرصت سوء استفاده به فرصت طلبان و سوداگران را ندهیم؛البته شناسائی و برخورد با سوداگران بایستی توسط دولت و قوه قضائیه پیگیری گردد . 
نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: معیشت مردم در ماههای اخیر به چالش افتاده و مردم ناراضی هستند .نوسانات ارزی، اغنیاء را غنی تر و فقرا را فقیرتر کرد . این فاصله طبقاتی بسیار دردناک و آزار دهنده است . چه بسا قشر فقیر و متوسط برای رسیدن به قدرت چند ماه قبل ، باید سال ها تلاش کنند . 
وی با تاکید بر اینکه این نابسامانی ها مشکلات روحی و روانی فراوانی ایجاد می کند و باعث ناهنجاری های اجتماعی می گردد . همچنین این نارضایتی ها بستر سوء استفاده دشمنان را فراهم می آورد، تصریحکرد:  بی ثباتی در اقتصاد ابتدا بخش تولید را متاثر می کند . عدم تامین مناسب تجهیزات و مواد اولیه بخش تولید بسیار ضروری است . در شرایط تحریم استفاده از ظرفیت های داخلی می تواند تهدید را به فرصت تبدیل نماید . اما نیاز است در چنین شرائطی هوشیارانه و مدبرانه عمل نمود. 
 وی در پایان خاطر نشان کرد: در کنار بسته و سناریوهای اقتصادی باید از اروپا ، روسیه و چین خواست به تعهدات برجامی خود عمل کنند . خروج امریکا از برجام اعتبار امریکا را خدشه دار کرده است . مقاومت در مقابل ترامپ ، رفع تحریم ها را در پی خواهد داشت . در این بین ایجاد تسهیلات مالی و فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور شرکت های اروپایی توان اقصاد را افزایش خواهد داد./ 

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet