هدر موبایل
1397/05/16 09:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
امام جمعه موقت اصفهان:

احساسات مردم جریحه دار شده است/ منطق امیرالمومنین گمشده امروز ما است

امام جمعه موقت اصفهان در گفت و گو با نامه نیوز، مقابله با گرانی و برخورد با مفسدان اقتصادی را مطالبه اصلی معترضان دانست.
احساسات مردم جریحه دار شده است/ منطق امیرالمومنین گمشده امروز ما است امام جمعه موقت اصفهان در گفت و گو با نامه نیوز، مقابله با گرانی و برخورد با مفسدان اقتصادی را مطالبه اصلی معترضان دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105917132541.jpg احساسات,مردم,جریحه,دار,شده,است/,منطق,امیرالمومنین,گمشده,امروز,ما,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از نامه نیوز:اصفهان و کرج در روزهای اخیر شاهد ناآرامی هایی بوده اند. شعارهای پراکنده در این تجمعات از یک سو تصویر دقیقی از مطالبات معترضان را نمایان نمی کند  و از سوی دیگر به موج سواران سیاسی داخل و خارج کشور این فرصت را می دهد که اعتراضات را به نفع خود مصادره کنند. با این وجود تلاش برای کشف مطالبات حقیق معترضان اولین گام برای پاسخگویی به آن است. محمد تقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان معتقد است که تجمعات در این شهر حول محور نارضایتی های اقتصادی است و برای پاسخگویی به آن باید با متخلفان و مفسدان اقتصادی برخورد قاطع کرد.

وی ، تاکید کرد: «هشتاد میلون جمعیت در کشور منتظر هستند که ببینند با مفساد و مفسیدن چگونه برخورد می شود زیرا احساسات عمومی جریحه دار شده است.»

رهبر افزود: « ما به وفاداری نظام و مسئولان شک نداریم اما مردم می پرسند که چرا بعد از آن همه فداکاری برای انقلاب اینطور شده که عده در کشور یکه تاز باشند. به نظر من آقایانی که می خواهند تصمیم بگیرند باید یک نگاهی به نهج البلاغه بیاندازند. گمشده امروز ما منطق امیر المومنین است».

وی در مورد اعتراضات اصفهان ،گفت: «من این روزها اصفهان نبودم اما شنیدم که یکی دو مورد اعتراض شد. البته تجمعاتی که با تخریب و حرکت های خشونت بار همراه می شود به هیچ وجه قابل قبول نیست و نشانه منحرف شدن اعتراضات مردمی است.»

رهبر در پاسخ به اینکه اصلی ترین مطالبه معترضان اصفهانی چیست ، گفت: « مردم می خواهند که جلوی گرانی گرفته شود. می خواهند که بازار تنظیم و با زیاده خواهی های برخی برخورد شود. احساسات مردم جریحه دارد می شود وقتی می بینند که ارز دولتی به جای تخصیص به موارد ضروری مثل دارو صرف واردات ماشین های گران قیمت می شود. احساسات مردم جریحه دارد می شود وقتی می بیند که یک جا دارو احتکار می شود  و یکجا کاغذ، یا اینکه یک نفر سلطان سکه می شود.»

وی در پاسخ به این پرسش که برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی چقدر در ریشه کن کرد فساد موثر است، گفت: «حتما موثر است. قرآن برای زناکار حکم حد داده است و می گوید که عده این حد زدن را ببینند. دلیلش این است که وقتی دیگران مجازات شدن دیگری را می بینند، چشمشان به حساب می افتد و عبرت می گیرند. برخورد با مفسدان اقتصادی نیز همین طور است. این اقدام از یک سو به مردم اطمینان می دهد که مسئولان به فکر هستند و مسائل را پیگیری می کنند و از سوی دیگر موجب عبرت گرفتن متخلفان می شود.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet