هدر موبایل
1397/05/16 12:29:59
سرویس اقتصادی
هاشمی تختی نژاد:

تمکن مالی افراد مبنای ارایه دسته چک است/حذف چک حامل برای افزایش امنیت اقتصادی صورت گرفت

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه توانایی مالی افراد مبنای ارایه دسته چک به آن ها خواهد بود، گفت: حذف چک حامل در راستای افزایش امنیت اقتصادی صورت گرفته است.
تمکن مالی افراد مبنای ارایه دسته چک است/حذف چک حامل برای افزایش امنیت اقتصادی صورت گرفت نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه توانایی مالی افراد مبنای ارایه دسته چک به آن ها خواهد بود، گفت: حذف چک حامل در راستای افزایش امنیت اقتصادی صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101838296846.jpg تمکن,مالی,افراد,مبنای,ارایه,دسته,چک,است/حذف,چک,حامل,برای,افزایش,امنیت,اقتصادی,صورت,گرفت Icana

حسین هاشمی تختی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات و جزییات طرح اصلاح قانون چک در صحن علنی مجلس، گفت: تصویب این طرح در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و کاهش جرایم مرتب با چک صورت گرفت.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیش از 42 درصد زندانیان جرایم غیرعمد به واسطه چک در زندان به سر میبرند، افزود: موافقت نمایندگان با این طرح در راستای کاهش اطاله دادرسی و همچنین کاهش تعداد زندانیان جرایم غیرعمد بوده است.

اصلاح قانون چک ساماندهی اقتصادی را تسریع می کند

وی با تاکید بر اینکه با اصلاح قانون چک ساماندهی اقتصادی تسریع می شود، تصریح کرد: در این طرح پیش بینی نحوه ارایه دست چک به افراد نیز صورت گرفته به این ترتیب توانایی مالی افراد ملاک اخذ دسته چک خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به در نظر گرفتن سقف مشخص برای درج مبلغ در چک، افزود: افراد در صورتی که توانایی مالی بالایی نداشته باشند امکان درج مبلغ بالا در چک را نخواهند داشت.

کاهش حجم ورودی به زندان ها با اصلاح قانون چک

وی با بیان اینکه با طرح اصلاح قانون چک حجم ورودی به زندان ها کاهش چشمگیری خواهد داشت، تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد اصلاح قانون مذکور یکی از مهم ترین دستورکار بوده است زیرا ادامه رویه فعلی بر حجم چک های برگشتی می افزاید.

هاشمی تختی نژاد ادامه داد: در طرح مذکور ارایه چک حامل نیز برای افزایش امنیت اقتصاد حذف شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه طرح مذکور برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال می شود، گفت: با اجرای قانون جدید چک به طور حتم دست بسیاری سودجویان برای اخلال در اقتصاد بسته خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با اصلاح طرح مذکور حجم ورودی پرونده به دستگاه قضا نیز کاهش یافته به این ترتیب سرعت رسیدگی به جرایم افزایش می یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet