هدر اصلی
1386/08/08 14:40:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

اختری: بازرسان آژانس، تأسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی را نیز بررسی کنند

عباسعلی اختری، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: ملتها و دولتها ازجمله ایران اسلامی از جامعه بین‌المللی می‌خواهند که بازرسان آژانس تأسیسات هسته‌ای تلاویو را نیز بررسی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین

الَّذِینَ یَتَّخِذُونَ الْکافِرِینَ أَوْلِیاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِینَ أَ یَبْتَغُونَ عِنْدَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِیعاً

الهم انا نرقب علیک فی دولت کریمه تعز ... اسلام و اهله و ... نفاقه و اهله

درود و سلام بر حضرت مهدی (بقیه‌لله الاعظم صاحب العصر و الزمان).

سلام و درود بر روح متعالی امام راحل و سلام بر مقام معظم رهبری و سلام و درود بر ارواح پاک شهیدان راه عزت و عظمت و اسلام عزیز که برای انسانها حیات و عزت آفریدند. بویژه سلام بر روح بزرگ دانش‌آموز نوجوان بسیجی شهید محمدحسین فهمیده که در روز هشتم آبان 59 به مقصد ره صدساله، یک‌شبه دست یافت. از اینروی روز بسیج دانش‌آموزی و روز نوجوان را به همه نوجوانان ارزشمند میهن اسلامی و جهان اسلام تبریک و تهنیت می‌گویم.

در منطق اسلام هیچکس حق ندارد گامی در جهت ذلت بردارد و یا اقدام ذلت‌باری را امضاء کند. معیار ارزش و عظمت دولتها و ملتها از دیدگاه اسلام، حق‌گرایی و باطل‌ستیزی و عزت‌آفرینی برای بندگان خداست. این روش همه پیغمبران در طول تاریخ بوده است. در این نگاه دولتی کریم و عزیز است که اسلام و اهلش را به عزت برساند و نفاق و اهلش به ذلت بنشاند. حال چه دولتها و چه حکومتهایی عزت آفریدند. براساس قاعده "تعرف الشیاء به اضدادها" یادآوری می‌کنم، ملت ایران در تاریخ سیاسی و ملی دو قرن اخیر قبل از انقلاب نظام و دولتهایی را بخاطر دارد که هنری جز امتیازدادن به بیگانگان نداشتند. روزی برای هزینه ولخرجیهای خود امتیاز تنباکو و سلب امنیت را به بیگانه دادند تا مرجعی مجاهد به کمک ملت آنرا لغو کرد. در مقطعی از بی‌تدبیری تشکیلات خیانتگر فراماسونری را بر اوضاع کشور مسلط کردند. در مقطعی دیگر ذلت قرارداد کاپیتولاسیون را پذیرفتند.  در زمانی دیگر با قرارداد ترکمن‌چای و بعد از گلستان سند ذلت از دست دادن کشور را امضاء کردند و روزی ننگ واگذاری یک استان به بیگانه را بار آوردند و روزی با اسلام‌زدایی و ترویج بی‌بند و باری و حوزه‌ستیزی مراتب نوکری خود به بیگانه را نشان دادند و روزی هم با کشف اسناد، وابستگی همه نیروها و مقامات بالای نظام به شرکت انگلیسی و دولت انگلستان برملاء شد و در ثلث قرنی هم سرسپردگی رژیم ایران به چپاولگر بین‌المللی آمریکا در نزد مردم آشکار بود. اما از وقتی که در این کشور حکومت اسلامی مطرح شد، به فضل الهی امت ما هرروز گامی جدید بسوی سرافرازی و عزت بیشتر پیش نهاد و به لطف خداوند و تدبیر مقام ولایت هریک از توطئه‌های دشمن به فرصتی تبدیل شد که همه زبانها از شکر یکی از آن هم عاجز است. چنانچه در این سالهای پایانی دهه سوم پیروزی انقلاب، اعتراف متفکران و سیاست‌مداران بی‌غرض شرق و غرب را بر این عظمتها شاهدیم و موقعیت حضور در مجامع جهانی و اجلاسهای بزرگ نشانه‌های آن است و در موقعیتی که بسیاری از متفکران بزرگ و قدرتهای بین‌المللی در مقابل اسلام و انقلاب زانو زده و دلباخته‌اند، عجب اینجاست که انگلهای غرب و ملیهای مرتد و وطن‌فروشان جریان کودتای28 مرداد 32 به جنگ با ارزشها پرداخته‌اند و دزدان مزدور بیانیه علیه ملت شجاع و قهرمان ایران و علمای دین صادر می‌کنند و جبهه ملی همگام با رادیوهای بیگانه با حجاب و عفت به ستیزه برمِی‌خیزد. این حق‌ستیزی واکنش آن حقارتهاست که هر روز در کنار عظمت اسلام بیشتر نمایان می‌شود. به پاس شکر همه عنایات خداوند و توجهات امام زمان، دولت و ملت باید رمز پایداری را حفظ کنند و آنچیزی است که حضرت علی فرمود: «دین را قلعه دولتتان قرار بدهید و شکر را عامل حفظ نعمت بشناسید».

 در اینجا شایسته است که از تلاش و خدمات همه خادمان نظام و انقلاب بخصوص دولت‌ عدالتمحور جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد تشکر و قدردانی کنم. دولتی که همگام با مجلس اصولگرا و برادران خود گامهای بزرگی برداشته است. آقای دکتر احمدی‌نژاد علاوه بر ویژگیهای عقیدتی و شخصی از حلم و منطق و تسلط بر خویشتن و قلبی مالامال از توکل بر خدا برخوردار است. حلم بسیار و بیان قوی و منطق مستحکم آقای دکتر احمدی‌نژاد در هنگام رویارویی با دشمن متکبر و زبون در سازمان ملل و دانشگاه کلمبیا او را چون کوهی استوار داشت که دشمنان در مقابل او کوچک و شکست‌خورده گشتند.

اکنون دوران انفعال مستکبران و درماندگی آنها برای پاسخگویی به افکار عمومی جهان است. ملتها و دولتها ازجمله ایران اسلامی از جامعه بین‌المللی می‌خواهند که بازرسان آژانس تأسیسات هسته‌ای تلاویو را نیز بررسی کنند. چگونه پذیرفته است که قدرتهای بزرگ برای هسته‌ای کردن بعضی کشورها داوطلبانه همکاری می‌کنند اما در رابطه با ایران اینهمه مانع می‌تراشند.

در کنار کارهای بزرگ در خور تحسین رئیس‌جمهور عرض می‌کنم آقای رئیس ‌جمهور! یک کار بزرگ و مهم اساسی در طول این دو سال مثل چند دوره دولتهای گذشته مورد غفلت قرار گرفته و آن مهم زیربنایی، مسأله فرهنگ اسلام و به مرحله پذیرش و عمل رساندن است تا آنجا که مقام معظم رهبری که از سالها پیش هشدار دادند تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی تشکیل شده، اخیراً فرمودند مسؤولان باید مظلومیت را از بخش فرهنگ بردارند. همکاران عزیز و آقای رئیس جمهور! نگاهی به عناوین کلی و جزئی قانون برنامه چهارم توسعه در زمینه فرهنگی و هنری و بی‌توجهی به اجراء و عملکرد آن دلیل روشن و گویا بر مظلومیت فرهنگ در نظام اجرایی کشور است.

کمیسیون فرهنگی در سال 84 طرح تسهیل ازدواج جوانان را تصویب کرده اما بعد از 2 سال هنوز اساسنامه صندوق آن و آئین‌نامه آن نوشته نشده و بعد از پبیگیریهای مکرر کمیسیون فرهنگی تازه اعلام می‌دارند که نامه شما را بدست وزیر مربوطه رسانده‌ایم.

کمیسیون آموزش عالی و تحقیقات و دولت آیا نسبت به ایجاد آگاهی کافی درباره تاریخ ایران، فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی و اهتمام جدی به زبان فارسی در کتب درسی آموزش و پرورش و دانشگاهها نظارت نموده‌اند؟ اگر آری است، چرا از درون دانشگاهها شاهد حرکتهای مانند شبیخون فرهنگی هستیم؟ چرا در گزارشها می‌خوانیم که با امکانات دولتی 2 هزار کلاسهایی که بنام بعضی از دروس هنر تشکیل می‌شود، بی‌قیدی و بی‌اعتقادی را رواج می‌دهند و از آن ترویج و حمایت می‌کنند؟.

تساهل و تسامح در اردوگاههای مختلط چرا باید ملاحظه گردد؟

در وسایل نقلیه که می‌تواند همگی در خدمت تبلیغ صحیح و ترویج فرهنگ اسلامی باشد، در خدمت ابتذال قرار گرفته. اعتقاد به جادوگری و رمالی در بخش ورزش نیز نفوذ کرده و اینکه قدرت شیطان بیش از وسوسه است در فیلم اغماء‌ به نمایش گذاشته می‌شود.

از ریاست محترم جمهوری تقاضا می‌کنیم در تنظیم بودجه در رابطه با بودجه بخش فرهنگ توجه لازم بفرمایند. کمیسیون فرهنگی و عزیزان علاقه‌مند به فرهنگ انتظار دارند که ریاست محترم جمهوری ان‌شاء‌الله بودجه بخش فرهنگ را تا 10 درصد بودجه عمومی کشور ارتقاء بخشند.

مجدداً از ریاست محترم جمهوری و رئیس مجلس و تلاشی که نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت و برخورد با مفاسد انجام داده تشکر و قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم. والسلام‌علیکم و رحمه‌الله.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet