هدر موبایل
1397/05/17 16:18:44
سرویس اقتصادی
یارمحمدی:

مسدود سازی مسیر سوداگری با اخذ مالیات بر عایدی سرمایه/بانک ها دست از سرمایه گذاری در زمین و مسکن بردارند

عضو کمیسیون عمران مجلس، تمایل بانک ها برای سرمایه گذاری در زمین را عامل سوداگری در این حوزه خواند و گفت: دولت اجازه تکرار تجربه سوداگری و در نهایت رکود بخش مسکن را به مسکن ندهد.
مسدود سازی مسیر سوداگری با اخذ مالیات بر عایدی سرمایه/بانک ها دست از سرمایه گذاری در زمین و مسکن بردارند عضو کمیسیون عمران مجلس، تمایل بانک ها برای سرمایه گذاری در زمین را عامل سوداگری در این حوزه خواند و گفت: دولت اجازه تکرار تجربه سوداگری و در نهایت رکود بخش مسکن را به مسکن ندهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103849216944.jpg مسدود,سازی,مسیر,سوداگری,با,اخذ,مالیات,بر,عایدی,سرمایه/بانک,ها,دست,از,سرمایه,گذاری,در,زمین,و,مسکن,بردارند Icana

علیم یارمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری فعالیت پررنگ بانک ها در حوزه ساخت وساز مسکن در گذشته، گفت: اکنون با توجه به حاشیه سود فراوان سرمایه گذاری در حوزه زمین بسیاری از بانک ها به این سمت و سو هدایت شده اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اخذ مالیات بر عایدی سرمایه می تواند سوداگری در بازار مسکن و زمین را کاهش دهد، افزود: قانون اخذ مالیات بر عایدی سرمایه باید مشمول فعالیت های اقتصادی بانک ها نیز شود تا به این ترتیب سوداگری صورت نگیرد.

مسیر سوداگری بانک ها در حوزه معاملات زمین باید مسدود شود

وی با تاکید بر اینکه اخذ مالیات بر عایدی سرمایه نگرانی از سوداگری بانک ها در حوزه معاملات زمین را از بین می برد، تصریح کرد: بانک ها نباید خود عامل بهم زننده نظم بازار باشند.

یارمحمدی با بیان اینکه بانک ها مانند سرمایه گذاران پول مردم را در اختیار داشته و باید بتوانند سرمایه گذاری درستی انجام دهند، گفت: متاسفانه در دوره ای بانک ها به حوزه ساخت وساز مسکن هدایت شدند چون ارزش افزوده بالایی داشت که تبعات آن هنوز هم دامن اقتصاد را گرفته است.

تمایل بانک ها برای هدایت سرمایه های خود به سمت معاملات زمین به علت ارزش افزوده این بخش است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تمایل بانک ها برای هدایت سرمایه های خود به سمت معاملات زمین به علت ارزش افزوده این بخش در حال انجام است، ادامه داد: بانک ها باید به سمت مباحث تولیدی حرکت کنند در غیر این صورت بنگاه داری اقتصاد را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بهتر است سیاست گذاری بانک ها از سوی دولت و با مدیریت صحیح انجام شود، گفت: دولت باید با برنامه مداری تحقق اهداف و بهبود اوضاع را تسریع کند.

حضور بانک ها در حوزه معاملات زمین قطعا سوداگری را در پی خواهد داشت

یارمحمدی با تاکید بر اینکه حضور بانک ها در حوزه معاملات زمین قطعا سوداگری را در پی خواهد داشت، افزود: سیاست گذاری ها باید از سوی وزارت اقتصاد صورت گرفته و جلوی حرکت های خودسرانه گرفته شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نباید اجازه حرکت خلاف منافع کشور به بانک ها داده شود زیرا تبعات آن رکود عمیق مسکن و سوداگری در اقتصاد است./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet