هدر موبایل
1397/05/17 11:22:19
سرویس صحن
اکبری در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی::

پس از 3 سال از کلنگ زنی اجرای فاز 2 پتروشیمی خراسان اقدام عملیاتی انجام نشده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پس از گذشت ۳ سال از کلنگ زنی نافرجام اجرای فاز ۲ پتروشیمی خراسان هنوز اقدام عملیاتی انجام نشده است.
پس از 3 سال از کلنگ زنی اجرای فاز 2 پتروشیمی خراسان اقدام عملیاتی انجام نشده است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پس از گذشت 3 سال از کلنگ زنی نافرجام اجرای فاز 2 پتروشیمی خراسان هنوز اقدام عملیاتی انجام نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109430649686.jpg پس,از,3,سال,از,کلنگ,زنی,اجرای,فاز,2,پتروشیمی,خراسان,اقدام,عملیاتی,انجام,نشده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اکبری در نشست علنی امروز(چهارشنبه 17 مرداد) مجلس شورای اسلامی درجریان بررسی استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در موافقت با این استیضاح، گفت: فرصتی حاصل  شده تا نقد و بررسی از عملکرد این مدیر اجرایی در کشور داشته باشیم نمایندگان محترم آیا تکلیف خود را در قبال مردم را به یاد داریم؟ آیا پاسخ اعتماد مردم را آنگونه گه باید به جا می آوریم؟

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه در مجلس شورای اسلامی، افزود: امروز تعدادی از وکلای ملت در راستای انجام وظایف قانونی و اخلاقی خود رسیدگی  به عملکرد آقای ربیعی را در دستور کار قرار دادند انتظار است برپایه حق، عدالت، انصاف و براساس تکلیف قانونی نقدی منصفانه و تصمیم خداپسندانه بگیریم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آنجایی که هرکه از استیضاح کنندگان محورهای مختلفی از ابعاد کاری وزیر کار را مطرح و ارزیابی خواهند کرد اینجانب مصادیقی از سوء عملکرد ایشان در حوزه انتخابیه یادآور می شوم، توضیح داد: اصل و اساس خدمت ایشان در راس وزارتخانه مخدوش است و نیازمند بازنگری نمایندگان ملت و پیشگیری از خسارات وارده به جامعه هدف است.

وی خطاب به نمایندگان مردم، بیان کرد: شرح وقایع دوره خدمت آقای ربیعی را بشنوید و آنگاه با درنظر گرفتن سوگندی که در محضر خداوند یاد کردید قضاوت کنید چرا با حقوق حقه مردم این گونه برخورد می شود؟

این نماینده مردم در مجلس دهم اذعان کرد: تابستان 94 در سفر هیات دولت به خراسان شمالی با مصوبه هیات وزیران در حضور رییس جمهور کلنگ اجرای فاز 2 پتروشیمی خراسان زده شد و مقرر گردید با محوریت وزیر کار که مسئولیت  و مالکیت اکثریت سهام پتروشیمی مذکور را دارند با پیش بینی منابع کافی از صندوق توسعه ملی و سایر منابع در اسرع وقت عملیات اجرایی آغاز شود.

اکبری تاکید کرد: این پروژه امید بسیاری برای جوانان تحصیلکرده و جویای کار و خانواده های پردغدغه آنها به وجود آورد و خانواده  آنها این تصمیم دولت را به پاس وفاداری همیشگی خود تلقی کردند و احساس کردند دولت با درک این واقعیت که مناطق محروم مورد توجه سرمایه داران بخش خصوصی نیست، این منطقه را به درستی پوشش داده است و با استفاده از ظرفیت های موجود کمک به رفع بیکاری را مدنظر قرار داه است اما هنوز با گذشت بیش از 3 سال از کلنگ زنی نافرجام هیچ عملیات اجرایی در پی نداشت جز اظهارات متعدد ثمره ای حاصل نشده است.

اکبری خطاب به ربیعی گفت: آیا سه سال برای شروع عملیات زمان کمی است؟ آیا اظهارنظرهای متعارض و بهانه جویی های مختلف چیزی جز فرار از قبول مسئولیت و عدم پایبندی به تعهدات است. در دو سال اخیر بارها گفتید به زودی عملیات اجرایی آغاز خواهد شد در جریان رأی اعتماد دوره دوم وزیر شدنتان قسم خوردید به زودی اقدامات لازم برای اجرای پروژه ها انجام خواهد شد اگر اعتقادی به آن قسم ندارید و صرفاً برای جلب رضایت نمایندگان و اخذ رأی اعتماد بر زبان جاری کردید وا مصیبتا.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از رأی اعتماد لحن کلام شما و همکارانتان کاملاً تغییر کرد خاطرنشان کرد: چندی گذشت و استیضاح شما در دستور کار مجلس قرار گرفت. مجددا همکاران شما به سراغ بنده آمدند و اجرای پروژه را تضمین کردند این بار نیز وعده های دروغین محقق نشد و اتفاقی نیافتاد.

این نماینده مردم اذعان کرد: در روزهای اخیر همکاران شما برای چندمین بار با بنده تماس گرفتند و صحبت هایی مبنی بر انجام وظیفه خود داشتند سوال اساسی در این قصه پر غصه این است که آیا در زمان کلنگ زنی این پروژه شما اراده جدی برای انجام آن نداشتید چرا با روح و روان لطیف جوانان منطقه اینگونه رفتار کردید و همچنان با انتظارات فرسایشی آنها را خسته و ناامید می کنید.

وی با بیان اینکه شما در برهه ای تصاویری از ماشین آلات در حال فعالیت برای من ارسال کردید و مدعی شدید عملیات اجرایی آغاز شده است اضافه کرد: این در حالی است که حتی تفاهمات اولیه توسط شما به عمل نیامده است این موضوع به چه معنا است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز به جوانان خراسان شمالی که فرصت کاری و داشتن معیشت معقول محروم شده اند چه می گویید.

وی با بیان اینکه مشکل استفاده نکردن از ظرفیت های بالقوه، امکانات و ابزارها نیست اضافه کرد: مشکل اصلی در زیر سوال رفتن انتظاراتی است که از مسئول عالی رتبه در مقام وزیر در نظام جمهوری اسلامی ایران می رود چرا نتوانستید به وظایف خود عمل کنید چطور توانستید خود را راضی به این اهمال و بی توجهی کنید.

اکبری با بیان اینکه قطعا گناه افراد مختلف در شرایط متفاوت یکسان نیست اظهار کرد: از هر فردی متناسب با امکانات و محدودیت های او انتظار می رود مگر نه این است که اشتغال مهمترین دغدغه مسئولان و رهبری است نباید ذره ای در این خصوص کوتاهی شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای ربیعی شما جانشین فرمانده اقتصاد مقاومتی در استان خراسان شمالی هستید انتظار می رفت علاوه بر پیشرفت مثبت در پروژه مذکور کمک شایانی به پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی انجام دهید. وعده های شما نه فقط در حوزه عمومی اقتصاد مقاومتی محقق نشد بلکه برخی از دستگاه های زیرمجموعه جنابعالی نیز از انجام خدمات عادی گذشته نیز خودداری می کنند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet