هدر موبایل
1397/05/17 11:39:21
سرویس صحن
مقصودی در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

جان مردم نباید برای سوء مدیریت ها و کابینه فرسوده تلف شود

عضو کمیسیون شوراها مجلس گفت: قرار نیست به هر قیمتی بمانیم و مردم بی‌قیمت و مفت، جان های عزیز خود را به خاطر سوء مدیریت ها و کابینه فرسوده تلف کنند.
جان مردم نباید برای سوء مدیریت ها و کابینه فرسوده تلف شود عضو کمیسیون شوراها مجلس گفت: قرار نیست به هر قیمتی بمانیم و مردم بی‌قیمت و مفت، جان های عزیز خود را به خاطر سوء مدیریت ها و کابینه فرسوده تلف کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109837918228.jpg جان,مردم,نباید,برای,سوء,مدیریت,ها,و,کابینه,فرسوده,تلف,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین مقصودی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 17 مرداد) مجلس شورای اسلامی  در جریان بررسی طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در موافقت با این استیضاح، گفت: نمایندگان و مردم امروز برنامه تلویزیونی و شویی که وزیر و همدستانش ایجاد کردند را تماشا کردند؛ اسامی کاندیدادهایی که قرار شد صحبت کنند را می خوانم و آنهایی که صحبت نکردند از خود دفاع کنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، افزود: قرار بود آقایان مسعود گودرزی، یارمحمدی، جاسمی، اکبری، خجسته، نگهبان سلامی، رنجبرزاده، رستمیان و پورابراهیمی امروز در موافقت با استیضاح صحبت کنند.

وی خطاب به رییس جمهور، ادامه داد: امروز شما مقصر هستید؛ شما که ادعای آشتی و اتحاد ملی دارید اما وزیری را که با رای ناپلئونی و نیم رای سوخته رای آورد در وزارت خانه طویل و عریض نگه داشتید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: مقصر امروز این واقعه و قصه پرغصه مجلس شما هستید و آنهایی که دیشب شام معاویه و یزید را خورند؛ آقای روحانی! شما اگر به فکر اتحاد و آشتی ملی بودید مشاهده کردید که سه بار این وزیر  استیضاح شد  اما شما او را نگه داشتید.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: شما اگر به فکر اتحاد و آشتی ملی بودید دیدید که سه بار وزیر استیضاح شد اما شما او را نگه داشتید در صحبتی که با آقای امیری معاون رئیس جمهور داشتم گفتم در مورد کرباسیان و ربیعی چیکار کنیم، وی در پاسخ گفت کرباسیان را نگه دارید و در مورد ربیعی خودتان تصمیم بگیرید تلویحا گفتند هزینه اش برعهده مجلس باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز نمایندگان حرمت امامزاده، مجلس را از بین بردند آقای ربیعی شما رند انقلابی گری احساساتی و با مردم بازی کردن هستید؛ شما رند همه فتنه هایی هستید که امروز مردم را به نظام بی اعتماد کرده، شما از اول انقلاب مسئولیت داشته اید بگویید چه گلی بر سر این مملکت زده اید جز اینکه بین کارگران و کارفرمایان  اختلاف ایجاد کرده اید.

مقصودی افزود: امروز نمایندگان می گویند استیضاح وزیر اقتصاد در اولویت است اما مگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزارت اقتصاد نیست؛ این چارت سازمانی وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی است. بانک توسعه و تعاون یک و نیم میلیارد دلار از ذخیره آینده این مملکت پول برداشت کرده است. آقای ربیعی جواب مردم و مقام معظم رهبری را چگونه می دهید.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا بانک توسعه و تعاون اقتصادی نیست؟ آیا موسسه کار و تامین اجتماعی، صندوق مهر امام رضا، شستا، سازمان بیمه روستایی که پدر مردم را در روستاها درآورده، صندوق سرمایه گذاری و تعاون، صندوق های بازنشستگی، صندوق های رفاه و فعال در قلمرو نظام جامع، اقتصادی نیست؟

وی افزود: متاسفم برای نمایندگانی که امروز می گویند فلان نماینده به خاطر تعویض فلان رئیس استیضاح را امضا کرده است؛ جناب آقای ربیعی! لابی گری، دروغگویی، با احساسات مردم بازی کردن و گریه کردن شما زبانزد عام وخاص است.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: آقای ربیعی پیام من درد مشترک کارگران، گرفتاران، زنان بدسرپرست و بی سرپرست، کودکان کار، کارتن خواب ها، تعاونی های ورشکسته و دردمندگانی هستند که امروز نوای بی نوایی آن ها گوش جامعه را کر کرده است اما متاسفانه برخی از نمایندگان نمی شنوند و مقابل فریادهایشان دلمان را به یک رأی باطل برماندن بر کرسی وزارت خوش کردیم. قرار نیست به هر قیمتی بمانیم و مردم بی قیمت و مفت جان های عزیز خود را به خاطر سوء مدیریت ها و کابینه فرسوده تلف کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: یک بخش تعاونی را اعلام کنید که جان سالم به در برده باشد؛ آقای ربیعی! آیا از شرکت شستا خبر دارید، گروه های هدفی که در شرکت شستا جزء بی بضاعت ترین اقشار جامعه هستند از آن ها خبر دارید چگونه فعالیت می کنند؛ انتصابات شما برچه اساسی است، از کارگرانی که با حقوق 500 تا 800 هزار تومانی کار می کنند و ماه ها حقوق نگرفته اند خبر دارید. شما برای کارگرانی که به خاطر دفاع از حقوق خود شلاق خوردند چه اقدامی انجام دادید؛ برای کارگرانی که در معدن، کشتی و هواپیما از بین رفتند چیکار کردید؟

نماینده مردم سبزوار در مجلس دهم خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: آقای ربیعی وزیر کار و بیکاری، وزیر فقر و نداری، وزیر تعاونی های ورشکسته، برنامه های شما برای کارگران کجا رفت و به کجا رسید که نشانی از آن ندیدیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بهبود بستر حقوقی، فضای کسب و کار به کجا رسید؟بی شک اگر تمام افرادی که در این وزارتخانه در طول این مدت پیگیر برگزاری این استیضاح، قانع نکردن من و همکاران بودند این اهتمام برای حل مشکلات خود را داشتند بخشی از مشکلات مردم حل می شد! نمایندگان امروز باید از ابهت مجلس دفاع کنند./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet