خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/05/19 10:15:00
سرویس اقتصادی
هزارجریبی:

عرضه سکه تاثیری بر کاهش قیمت ها ندارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که با تحویل سکه های پیش فروش نمی توان انتظار کاهش قیمت ها را داشته باشیم.
عرضه سکه تاثیری بر کاهش قیمت ها ندارد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که با تحویل سکه های پیش فروش نمی توان انتظار کاهش قیمت ها را داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109220564649.jpg عرضه,سکه,تاثیری,بر,کاهش,قیمت,ها,ندارد Icana

نبی هزار جریبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحویل سکه های پیش فروش شده، اظهار داشت: اگر تحویل سکه های پیش فروش انجام شود، می تواند با تغییر میزان عرضه و تقاضا کاهش قیمت را رقم بزند با این حال اعتقاد داریم که مسئله اصلی التهابات اخیر ارز است نه سکه.

قیمت ارز بر قیمت تمامی کالاها اثرگذار است 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اثرگذاری ارز بر قیمت ها، ادامه داد: تا زمانی که نرخ ارز و دلار کاهش پیدا کند، التهاب و بی ثباتی در بازار ادامه خواهد داشت، بنابراین دولت باید با عرضه ارز در بازار ثانویه بتواند قیمت کالاها را مدیریت کند.

نماینده مردم گرگان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: به هر حال بر این باورم که عرضه سکه به تنهایی نمی تواند باعث کاهش قیمت ها شود، چرا که عامل اصلی بهم ریختگی بازار اقتصادی کاهش سود سپرده های بانکی بود، این امر باعث شد مردم به سمت خرید سکه و دلار بروند.

ذخیره سرمایه کشور در بانکها مانع رسیدن پول به تولید می شود 

وی بیان داشت: اگر سود سپرده بانکی به بالای 20 درصد برسد، مجددا نقدینگی کشور به بانک ها می رود؛ اما نمی خواهیم سرمایه کشور در بانک ها ذخیره شود چرا که در آن صورت پولی به بخش تولید نمی رسد، بنابراین باید به دنبال  راهی برای سرازیر شدن نقدینگی به تولید باشیم.

هزارجریبی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: ما نمی خواهیم پول در بانک ها ذخیره شود، چرا که تولید از بین می رود سرمایه باید در واحد اقتصادی تولید هزینه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بیان داشت: حل التهاب بازار مانند دانه های تسبیح است باید همه مهره ها را به تناسب پیش برد تا کاهش قیمت ها اتفاق بیافتد بنابراین باید برای سکه، ارز و سود بانکی همزمان برنامه ریزی کرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet