هدر موبایل
1397/05/17 12:38:00
سرویس صحن
خدری در مخالفت با طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

مشکلات کشور نتیجه مسائل اقتصادی است نه عملکرد وزیر کار/وزیری می‌خواهیم که کارگر باشد

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه آقای ربیعی شخصی متواضع و بی تکلف است، گفت: مشکلات کشور به دلیل بحران های اقتصادی است و به وزیرکار ارتباط چندانی ندارد.
مشکلات کشور نتیجه مسائل اقتصادی است نه عملکرد وزیر کار/وزیری می‌خواهیم که کارگر باشد عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه آقای ربیعی شخصی متواضع و بی تکلف است، گفت: مشکلات کشور به دلیل بحران های اقتصادی است و به وزیرکار ارتباط چندانی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806109554105144.jpg مشکلات,کشور,نتیجه,مسائل,اقتصادی,است,نه,عملکرد,وزیر,کار/وزیری,می‌خواهیم,که,کارگر,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالحمید خدری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 مرداد) مجلس شورای اسلامی  در جریان بررسی طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مخالفت با این استیضاح گفت: امروز ملت ایران نظاره گر تصمیم ماست. استیضاح حق همه نمایندگان است، اما امروز با جوسازی و سم پاشی، جایگاه، شأن و حیثیت مجلس را به عدم رأی اعتماد به آقای ربیعی گره زده اید که خلاف اخلاق است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز از هیات رئیسه گله مندم، استیضاح بدون تشریفات قانونی انجام شد به همین دلیل تذکر آیین نامه ای دادم که در پی این تذکر جلسه غیرعلنی شد، آقای لاریجانی مجلس 69 حقوقدان دارد، قضات در مجلس حضور دارند. هیات رئیسه به سوگند خود عمل نکرد.

وی ادامه داد: خداوند ناظر بر اعمال و رفتار ماست، چه کسی گفته امروز حیثیت و جایگاه مجلس با رأی عدم اعتماد به ربیعی حفظ می شود؟ چه کسی چنین استدلالی دارد؟ جایگاه و شأن مجلس زمانی حفظ می شود که تصمیمات ما براساس خرد، منطق و عقل باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اگر اظهارات برخی از همکاران را می شنیدم برداشتم این بود که جلسه امروز استیضاح رئیس جمهور است نه وزیر. نمایندگان تمام مشکلات کشور را به یک وزیر نسبت دادند، متاسفانه مشکلاتی که دامنگیر جامعه است، حاصل مسائل اقتصادی است، افزایش قیمت دلار بر فضای اقتصادی کشور اثر گذاشته است، آیا آقای ربیعی در این زمینه مقصر است؟

خدری خطاب به خادمی بیان کرد: شما می گویید وزیر می خواهیم، کارگر نمی خواهیم؛ اما من عرض می کنم ما وزیری می خواهیم که کارگر باشد و این قشر را بفهمد، وزیری می خواهیم که درد کارگر را لمس کرده باشد، ما از جامعه ارباب - رعیت بیزاریم.

وی با بیان اینکه از آنجایی که آقای ربیعی خود کارگر بوده امروز در نشست های کارگری حضور می یابد، بیان کرد: اگر ربیعی هفته ای 3 شب را در محل کار خود می خوابد، زیرا درد کارگران را می فهمد. شما از کجا می گویید کارگر نمی خواهیم؟ اگر ربیعی استان به استان و روستا به روستا در تعطیلات با مردم دیدار دارد، چون از طیف کارگر است.

نماینده مردم بوشهر در مجلس تاکید کرد: همکاران؛ برخی از شما بیان کردید آقای ربیعی زیرساخت های اشتغال را فراهم نکرده است. شما به عنوان وکیل مردم از وضعیت بهره های بانکی، قانون پیچیده امور مالیاتی، قانون پیچیده کار و تامین اجتماعی، واردات بی رویه کالا، نبود بازار خارجی و داخلی برای کالاهای ایرانی، از جمله نواقص و کمبودهاست.

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه انتظار از ایجاد زیرساخت ها توسط آقای ربیعی برخلاف انصاف و وجدان است، اذعان کرد: از 18 صندوق بازنشستگی کشور یک صندوق قانون دارد و بقیه بدون قانون است؛ به وزیر چه ارتباطی دارد؟

وی ادامه داد: آقایی که فرمودید حرمت امامزاده را شکستید؛ چه کسی حرمت را شکست؟ امروز دستور کار مجلس مبنی بر استیضاح وزیر با آرامش در جریان بود. امروز قرار بود چه کسانی صحبت کنند که نکردند و بسیاری از تهمت ها و افتراها را برخلاف آنچه آموزه های دینی ماست بیان کردید.

خدری با بیان اینکه کدام آموزه دینی به مسلمان اجازه می دهد بدون اثبات هیچ جرمی به افراد تهمت زنند، اضافه کرد: همکاران عزیز به خوبی می دانید براساس آموزه های دینی حرمت مردم به حرمت کعبه تشبیه شده است. کدام یک از شما این مواردی که از پشت تریبون خانه ملت به آن اشاره شد را می توانید در مرجع قضایی ثابت کنید؟

وی ادامه داد: من از فرزند عشایر هستم. در کدام چادر عشایری می تواند 900 میلیون تومان هزینه شام داد؟ ابعاد این چادر را بیان کنید! 17 نوع غذا در یک چادر عشایری چگونه امکانپذیر است؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: از آنجایی که گزینه مورد نظر شما در کمیته انتصابات رأی نیاورد، اینگونه برآشفته اید، درست نیست. بنده از شنیده هایم صحبت می کنم، یکی از دوستان به دیگری گفت فضای مجلس مخالف استیضاح است، همچنین بیان شد برای تایید صلاحیت در دی ماه 98 پشت تریبون چنین صحبت هایی نداشته باشید؛ آقای ربیعی شخصی بی تکلف، متواضع و صادق است.

براساس این گزارش دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به صحبت های خدری گفت: ما در هیات رئیسه بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که مسیر استیضاح کاملا قانونی است، ما حتما به سوگند خود عمل کردیم و ایرادی که شما مطرح می کنید را در هیات رئیسه بررسی و استدلال کردیم./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet