هدر موبایل
1397/05/17 12:50:09
سرویس صحن
رنجبرزاده در موافقت با استیضاح ربیعی:

انتقاد از کاهش سود شستا در 5 سال اخیر/تشکل های کارگری به حاشیه رانده شده است

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ناکارآمدی وزیر کار گفت: تشکل های کارگری به حاشیه رانده شده و میزان اشتغال زایی و سود شرکت های شستا کاهش یافته است.
انتقاد از کاهش سود شستا در 5 سال اخیر/تشکل های کارگری به حاشیه رانده شده است عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ناکارآمدی وزیر کار گفت: تشکل های کارگری به حاشیه رانده شده و میزان اشتغال زایی و سود شرکت های شستا کاهش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201704105395562465.jpg انتقاد,از,کاهش,سود,شستا,در,5,سال,اخیر/تشکل,های,کارگری,به,حاشیه,رانده,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 17 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متاسفانه در روزهای اخیر اتفاقاتی افتاد و اخباری به هیات رئیسه واصل شد که بر خود تکلیف دانستم استیضاح را امضا کنم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای ربیعی ماندگاری در وزارت کار به چه قیمت ارزش دارد، تصریح کرد: مجلس خانه ملت است که قداست و پاکی دارد لذا روزنه های فساد را نباید به سمت مجلس هدایت کنید. متاسفانه زیرمجموعه های شما مسائلی را مطرح کردند که نماینده ها را به سمت چالش و فساد می کشاند.

وی افزود: وزیر نفت گاها به حوزه های انتخابیه کمک می کنند اما در زمان استیضاح وزیر نفت این کمک ها قطع می شود، شرف و حیثیت دولت بالاتر از زد و بندهایی است که مرتکب آن می شوید.

رنجبرزاده یادآور شد: براساس اعلام سالنامه آمار سازمان تامین اجتماعی در پایان سال 95، 9 میلیون و 408 هزار و 19 نفر بیمه شدند و در سال 1396، این رقم به 9 میلیون و 631 هزار و 203 نفر رسید لذا شاهد کاهش این آمار هستیم، طبق برنامه ششم توسعه نیز یک میلیون شغل باید ایجاد می کردیم که تنها 30 درصد برنامه اجرا شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: شما که خود را از قشر فقیر می دانید باید اتاق فکرتان را ارتقاء و در اتاق فکر موضوع کارگران و اشتغال زایی را در اولویت قرار دهید، آمار دو ساعت کار در هفته شغل نیست زیرا دو ساعت کار هزینه تردد افراد را هم تامین نمی کند.

وی یادآور شد: خودتان می گویید وزیر بیکاران هستید اما ما نگرانیم این بیکاری رشد یابد تا جایی که دیگر کارفرمایی در کشور وجود نداشته باشد، طبق برنامه ششم توسعه بخش مهمی از رونق اقتصادی و اشتغال برعهده شماست لذا نباید خود را از سایر مجموعه ها مبرا و مجزا کنید.

رنجبرزاده با بیان اینکه همه ما از فقرا هستیم و خاک پاهای فقرا را سرمه چشم خود می کنیم، گفت: شما در توضیحات خود می بایست شاخص ها و میزان تغییرات در سال های اخیر را اعلام می کردید، شما تاکید دارید پول بیشتر به وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تخصیص نیافته حال آنکه آقای وزیر پول به معنای اشتغال نیست برنامه و اندیشه و تدبیر می تواند زمینه اشتغال زایی را فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: ما نمی خواهیم شما در دولت آژیر بکشید، ما دولت توانمندی می خواهیم که با یاران قدرتمند به مردم خدمت کند، شما در وزارتخانه متبوع خود طرح های نظام استاد شاگردی و کارورزی فارغ التحصیلان دانشجو را کلید زدید اما هیچ کدام اجرایی نشده است.

وی یادآور شد: وزیران ضعیف نباید در دولت باقی بمانند زیرا موجب تضعیف دولت و نظام می شوند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 30 درصد منابع اقتصادی را در اختیار دارد و بنا بر آمار سود سرمایه گذاری شرکت های شستا و تامین اجتماعی در سال 92 حدود 2 هزار و 600 میلیارد بوده و در سال 95 به 3 هزار میلیارد و در سال 96 به 2 هزار میلیارد رسیده است، این کاهش سود یعنی به خطر افتادن وضعیت شرکت های شستا بنابراین آژیر شما، آژیر ورشکستگی صندوق های بیمه و بازنشستگی است.

رنجبرزاده ادامه داد: تمام مصارف و هزینه های زیر مجموعه این وزارتخانه 200 درصد در 5 سال اخیر رشد داشته که این میزان با توجه به درآمدها و هزینه ها قابل تامل است، متاسفانه صندوق های بیمه ای تضعیف و برای صندوق های روستایی نیز کار اساسی صورت نگرفته است هر چند در قانون برنامه ششم تکالیف مشخص شده بود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تضعیف گفتمان سه جانبه گرایی و عدم مدیریت مشارکت های کارگری سبب شده تا تشکل های کارگری به حاشیه رانده شود و نمایندگان گلایه مند شوند از سوی دیگر شما می گویید اقتصاد مقاومتی به من ربطی ندارد در صورتی که 30 درصد اقتصاد کشور در اختیار شماست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet