هدر موبایل
1397/05/19 10:38:00
سرویس فرهنگی
شهریاری با اشاره به آمار وزارت علوم:

تعداد دانشجوی دختر در بوشهر کم است ولی آمار دانشجویان دختر بوشهری پایین نیست

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر می‌گوید دلیل پایین بودن تعداد دختران دانشجو در بوشهر، بی‌رغبتی خانواده‌ها برای تحصیل دخترشان در این منطقه است ولی این به معنای پایین بودن میزان تحصیلات دانشگاهی در دختران بوشهری نیست.
تعداد دانشجوی دختر در بوشهر کم است ولی آمار دانشجویان دختر بوشهری پایین نیست عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر می‌گوید دلیل پایین بودن تعداد دختران دانشجو در بوشهر، بی‌رغبتی خانواده‌ها برای تحصیل دخترشان در این منطقه است ولی این به معنای پایین بودن میزان تحصیلات دانشگاهی در دختران بوشهری نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102114537802.jpg تعداد,دانشجوی,دختر,در,بوشهر,کم,است,ولی,آمار,دانشجویان,دختر,بوشهری,پایین,نیست Icana

سیدکمال الدین شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دلایل کم بودن دانشجویان دختر در دانشگاه‌های استان بوشهر، گفت: از آنجا که اغلب دانشجویان در دانشگاه‌ها غیربومی هستند معمولا استان‌های برخوردار و شهرهای بزرگ دانشجویان غیربومی به ویژه دختران را بهتر جذب می‌کنند زیرا خانواده دختران تمایل دارند فرزندانشان در شهرهای بزرگ و رشد یافته‌ای باشند که از نظر تسهیلات و امکانات مشکلی نداشته باشند.

پذیرش غیربومی دانشجو در دانشگاه‌ها باعث پایین بودن تعداد دانشجوی دختر در بوشهر است

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: غیربومی بودن دانشجویان در دانشگاه‌ها باعث شده استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان و زاهدان پذیرای دانشجوی دختر کمتری از سراسر کشور باشند زیرا خانواده‌ها رغبتی برای تحصیل دخترشان در این استان‌ها ندارند به همین دلیل بیشتر دانشجویان استان بوشهر پسران هستند که در نتیجه این مشکل ترکیب جنسیتی را در دانشگاه‌های استان بوشهر به هم خورده است.

تعداد دختران دانشجوی اهل بوشهر در کشور نسبت به پسران دانشجوی اهل این استان بیشتر است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت تحصیل زنان و دختران بومی استان بوشهر، بیان کرد: نسبت پسران و دختران دانشجوی استان بوشهر که در این استان یا سایر استان‌های به تحصیل مشغولند با نسبت دختر و پسر دانشجوی کل کشور متناسب است؛ نسبت کل دختران دانشجو در استان بوشهر به پسران بیشتر است.

در رشته‌های مختلف نسبت دختران دانشجو به پسران متفاوت است

وی ادامه داد: البته در رشته‌های مختلف این نسبت متفاوت است؛ به طور مثال در رشته مهندسی و رشته‌هایی که به نیروی انسانی در خارج از دفاتر و ادارات نیاز است مانند مهندسی معدن، نسبت پسران دانشجوی بومی استان بوشهر در دانشگاه‌های کشور به دختران بیشتر است و در برخی رشته‌ها نیز این نسبت معکوس می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی معتقد است در صورتی که رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های استان بوشهر مردانه نباشد و برشی از کل رشته‌های تحصیلی کشور تدریس شود، نسبت دختران در دانشجویان بومی نیز بیشتر از پسران می‌شود.

به گزارش خانه ملت؛ به تازگی معاون آموزشی وزارت علوم در آماری اعلام کرده بود که استان بوشهر از لحاظ تعداد دانشجوی زن و دختر با ۳۷.۵درصد دارای کمترین تعداد است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet