هدر موبایل
1397/05/20 08:18:39
سرویس اجتماعی
محمودی شاه نشین:

"LRT" نسخه شفابخش ترافیک پایتخت؛ آیا قطار سبک شهری به سرنوشت مونوریل دچار می‌شود؟

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر اینکه LRT گزینه آلترناتیو مناسبی در برخی نقاط پایتخت خواهد بود به تشریح مزایا و معایب استفاده مطلق از این وسیله حمل و نقل عمومی جدید پرداخت.
"LRT" نسخه شفابخش ترافیک پایتخت؛ آیا قطار سبک شهری به سرنوشت مونوریل دچار می‌شود؟ عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر اینکه LRT گزینه آلترناتیو مناسبی در برخی نقاط پایتخت خواهد بود به تشریح مزایا و معایب استفاده مطلق از این وسیله حمل و نقل عمومی جدید پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104583929930.jpg "LRT",نسخه,شفابخش,ترافیک,پایتخت؛,آیا,قطار,سبک,شهری,به,سرنوشت,مونوریل,دچار,می‌شود؟ Icana

محمد محمودی شاه نشین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر تعیین سه مسیر در پایتخت برای راه‌اندازی LRT گفت: ایجاد قطار داخل شهری، مترو، BRT یا LRT در حوزه جغرافیایی خاصی به خوبی پاسخگوی نیازهای شهری هستند، اما ممکن است در برخی مناطق با ساختار شهری تناسبی نداشته باشد، کما اینکه می‌بینیم BRT در مسیر آزادی به تهرانپارس یا راه آهن به تجریش تاثیر مثبتی به همراه داشته است، ولی راه‌اندازی آن در معابری که عرض کمتر از 16 متر داشته باشند، امکانپذیر نیست.

هیچ کدام از وسایل حمل ونقل عمومی به تنهایی نمی‌تواند تامین‌کننده نیاز شهر باشد

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید برای ایجاد خطوط حمل و نقل شهری نمی‌‎توان روی هر کدام از وسایل حمل و نقل عمومی به عنوان راهکار مطلق برای برون‌رفت از مشکلات شهری کنونی برنامه‌ریزی کرد، ضمن اینکه رفع معضل ترافیک در گروی بهره‌مندی از مجموعه‌ای از وسایل حمل و نقل شهری است.

وی تصریح کرد: در هر منطقه‌ای ممکن است یکی از وسایل حمل و نقل شهری راهگشای نیاز شهروندان باشد، کما اینکه در برخی مناطق مترو کارایی داشته و در برخی مناطق به ویژه حاشیه‌های شهر هم تاکسی و در برخی محدوده‌ها هم اتوبوسرانی می‌تواند نیاز شهری را پوشش دهد و در مراکز شهر هم که آلودگی هوا به دلیل وجود ترافیک بیشتر است، می‌توان از اتوبوس‌های برقی استفاده کرد، همچنین حمل و نقل بخش‌هایی از شهر را نیز با LRT تامین کرد، هر چند جابجایی مطلق شهروندان با LRT در پایتخت نیز اظهارنظر مستندی نیست.

ما ناگزیر به تامین زیرساخت‌های لازم برای بکارگیری تمام وسایل حمل و نقل عمومی هستیم

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: ما باید زیرساخت‌های لازم را برای توسعه خطوط حمل و نقل شهری فراهم کنیم و نمی‌توانیم از این مهم غافل شویم که در هیچ نقطه از جهان حمل و نقل شهری به یک وسیله حمل و نقل عمومی خاص محدود نمی‌شود، بلکه از 100 درصد جابجایی‌ها برای هر کدام از وسایل حمل و نقل عمومی بنابر نوع محل عبور و مرور، عرض خیابان، حتی میزان شیب، تعداد چهارراه‌ها و طول مسیر سهمی در نظر گرفته‌اند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر ما از تمام وسایل حمل و نقل عمومی متناسب با مقتضیات هر محدوده استفاده نکنیم، مثل این است که تمام تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد گذاشته باشیم که این امر مشکلاتی را در حوزه حمل و نقل شهری ایجاد خواهد کرد، کما اینکه اگر بخواهیم فقط روی تاکسی‌ها متمرکز شویم، چنانچه به هر دلیلی فعالیت آنها محدود شود، قطعا در این حوزه فلج می‌شویم، بنابراین باید در کنار وسایل حمل و نقل کنونی گزینه آلترناتیو هم داشته باشیم و همان‌طور که در اتوبان تهران-کرج از بالا مترو و از پایین جاده مخصوص را داریم و در کنار آن قطار حومه را هم داریم که برای آن ریل‌گذاری شده است، می‌توانیم در سایر بخش‌ها نیز متناسب با نیاز منطقه‌ای از وسایل حمل و نقل عمومی متعددی استفاده کنیم./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet